All hands on the deck... czyli CPK zbliża się

Obrazek użytkownika gorylisko
Kraj

Od momentu kiedy inwestycja w CPK zaczyna nabierać realnych kształtów, łooooPOooozycja gra larum i pitoli od rzeczy... pewni notable już na chama pitola coby nie budować CPK bo to gigantomania...nie przekopywać kanału bo rosja się obrazi jeszcze bardziej i pewnikiem na syberię nie będzie wpuszczać... ;-) Pewna róża coś pitoli od rzeczy w sprawie budżetu (ch)uuunijnego... Czyli berlin nacisnął guzik alarmowy w temacie uwalić CPK.
Może na początek należołby wyjaśnić, że CPK w przypadku Polski ma kapitalne znaczenie militarne i gospodarcze gdyż stanowic będzie punkt warunkujący pobyt armii USA i sojuszników z NATO, stąd nie przypadkowe spotkanie w Warszawie. Mamy do czynienia już z wyrazną sytuacja, że Polska wyszła spod kurateli prusko radzieckiej i przeszła pod kuratelę amerykańską, można dodać, że żydowską także ale chyba nie za bardzo...bo Izrael zaczyna się brzydko bawić z Moskwą... co świadczy o tym, że kiedy Bóg chce komuś dowalić to mu rozum odbiera... bo chyba zapominają, że USA buli ciężka kasę na istnie tego państwa zaś w USA też umieją swoich interesów przypilnować...
Koło berlina buduje się nowe lotnisko już ładnych parę lat... czy nikogo nie zastanawia jak to możliwe, że tak dobrze zorganizowane państwo jak niemcy, nie potrafi poradzić sobie z szybkim zakończeniem tej inwestycji ? A poradziło sobie szybko z Nord Stream 1 i innym przedsięwzięciami na terenie bywszego zsrr... Moim zdaniem szkopy celowo opozniają całą sprawę gdyż to lotnisko znacznie wzmocniłoby pozycję USA w Europie kosztem niemiec własnie... i ich kontaktów z bywszym zsrr... stąd zniecierpliwieni amerykanie, postanowili skończyć zabawę i zbudować coś poza hitlerowem bis... Ponieważ wpływy niemieckiej agentury są spore, stąd ta panika... zdaje się, że towarzystwo wie, że to nie przelewki i robi wszystko aby całą imprezę uwalić. Stąd kuriozalne wypowiedzi notabli pełoowskich oraz pitolenie róy na gnoju... nie od rzeczy należałoby wspomnieć o proteście lepperzycy od niepełnosprawnych i dziwny spokój władz PiS.
Wszystko wskazuje na to, że była to proba uwalenia w/w projektu który wzmacnia pozycję Polski wobec całej Europy...jako, że to dopiero początek, totalniactwo będzie robić wszystko aby to uwalić...nawet za cenę przegranych wyborów, rozpadu pełooo etc. Szkopy po prostu muszą coś z tym zrobić bo w momencie kiedy projekt stanie się realny, realne staje się Trójmorze a kiedy ono stanie się realne, to czwarta rzesza może zacząć się zwijać... Zostaną niemcy z duuużżżą masą uchodxców i problemami finansowymi, bo Euro jako waluta chwieje się i to mocno...skutkiem wyborów we Włoszech... Zdaje się, że Oda do radości może zamienić się w marsz pogrzebowy dla czwartej rzeszy...nie wiem jak inni ale ja po tym nie zamierzam płakać

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:8)

Komentarze

Bardzo podobnie to oceniam. Zwraca uwagę zorkiestrowana reakcja totalniackich "polityków", "niezależnej" prasy np. lisowaty "Newsweek" i GW, prasy niemieckiej: FAZ i jakieś tygodniki. Zabawne, że w Niemczech martwią się i pytają: "po co Polsce takie lotnisko?". Prócz aspektów gospodarczych, militarne znaczenie planu budowy CPK jest oczywiste. Podobnie jak Via Carpatii. Można przewidywać, że jak zacznie się budować tę trasę, to pojawią się plany budowy odejść na zachód przynajmniej w 5-6 miejscach. Via Carpatia jest tzw. trasą rokadową, biegnącą równolegle do linii za którą mogą stanąć brygady agresora. 

Gen Hodges wypowiedział się przeciw stałym bazą USA w RP. On ma rację, najpierw infrastruktura, drogi, lotniska, mosty. Bazy pojawią się wówczas jak budowa tego wszystkiego się rozpocznie. 

Niemiaszki i totalsi będą przeciwdziałać. To oczywiste. Ale rząd RP musi być konsekwentny. Amerykańskie wpływy na "ścianie wschodniej NATO" już widać. Nagle z Litwinami możemy się dogadać, a Łotwa i Estonia popiera nas w sprawie art. 7. Rumunia i Bułgaria też. Węgry i Słowacja także. Możemy zablokować procedurę art. 7 i należy grać twardo.    

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1565444