Król Polski Jezus...

Obrazek użytkownika gorylisko
Kraj

Nie będe ukrywał, że od samego początku uważałem panowanie Chrystusa Króla Polski za ideę a raczej sprawę ważną i pożądaną... miałem być na uroczystości...niestety nie mogłem.  Los rzucił mnie na obczyznę ale Jezus król Polski to sprawa fundamentalna dla Polski i Narodu polskiego... Bogu niech będą dzięki... osobiście będę czuł się lepiej wiedząc, że mamy TAKIEGO KRÓLA...
Co oznacza panowanie CHRYSTUSA KRÓLA W POLSCE ? Napewno nie potęgę wojenną czy gospodarczą... choć jedno nie wyklucza drugiego... Jezus powiedział abyśmy szukali królestwa bożego a to wszystko będzie nam dodane... prostota tego stwierdzenia poraża... tutaj wystarczy zrozumieć, ze chodzi o zwykłą uczciwość, poszanowanie prawdy, zwyczjną życzliwość i wiele, wiele innych spraw które są proste, zwykłe, radosne, uczciwe... to wszystko można zawrzeć w słowach...jeżeli Bóg (Jego Prawa) są na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym miejscu... to tyle i aż tyle... 
Królu Jezusie, miej w opiece Ojczyznę miłą oby Jej światło dało dało jej Twoją Panie Siłę...
Poniżej tekst proklamacji...

]]>http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19144&Itemid=46]]>

 

]]>http://niezalezna.pl/89415-w-panstwie-polskim-kroluj-nam-chryste-intronizacja-dokonana-tekst]]>

W Państwie Polskim - króluj nam Chryste !
Dziesiątki tysięcy osób wzięły udział w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
Rzeszom Polaków w tej doniosłej chwili towarzyszyli prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

 

Takich tłumów w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nikt się nie spodziewał. Faktyczne uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. O godz. 11 konferencję wygłosił bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. W południe rozpoczęła się msza św., której przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił bp Andrzej Czaja.
Po mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec Nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

–       W naszych sercach  – Króluj nam Chryste!

–       W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

–       W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

–       W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

–       W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

–       W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

–       Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

–       Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

*  *  *

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

 

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen. ​
 

Dziesiątki tysięcy ludzi wzięło udział w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W tym szczególnym dniu z Polakami był prezydent Andrzej Duda. "W Państwie Polskim - króluj nam Chryste!"powiedział po odczytaniu Jubileuszowego Aktu Przyjęcia.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n był Bty Szydł...przydnt był, l z mmą, mż w tym czs pn gt Krnhsr pszł sb d kn, jk ngdj...mąż pszdł n Smlńsk, frs ljdy n flm Łdg ln...nstty

Vote up!
2
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1526084

Towarzyszu Trybeus...melduję,że czasy kiedy Królami Polski był Jaruzelski z Kiszczakiem...bezpowrotnie minęły.
Więc:Alleluja i do przodu

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1526102

Walka z chrześcijaństwem, pogardą dla katolików i kpiny z polskości. Czyli kwintesencja Neonu.
Trybeus i spółka
Palanty ?

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1526144

Jakie to szczęście,że ten Akt ma miejsce gdy prezydentem jest Andrzej duda i mamy wreszcie polski rząd...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1526146

Serwus gorylisko! Dzięki za ten wpis! Radość wielka stała się dziś udziałem naszego Narodu. Doprawdy wielu chciałoby widzieć, to na co my patrzymy i wielu marzyłoby dożyć, tych chwil w ojczyźnie drogiej, które nam dane jest przeżywać. Raduj się Polsko, gdyż wielki Pan i Król królów, pośród Ciebie chciał zapanować i swoje Niebieskie Jerusalem nad Tobą roztoczyć. Doprawdy nie zdajemy sobie sprawy, z jak wielkiego dobra Pan nas dziś darzy hojnie. Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1526147

dotyczące losów Polski, wspominają o jedynym ratunku przed zakusami sąsiadów. Mówią o intronizacji Chrystusa, na Króla, naszej Ojczyzny!. Po wiekach oczekiwań, ziściło się wreszcie to Boskie przesłanie!...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1526160