Jak przepalić 19 baniek - krótki poradnik

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

 

Zanim podam receptę na tych 19 baniek przepalenie, dwie polemi(cz)ki:

słychać tu i ówdzie, że twór o nazwie Polska Fundacja Narodowa zmarnował 19 milionów złotych, które dostał ze spółek skarbu państwa, a dokładnie skarbu państwa polskiego.

Pojawiają się 2 zarzuty – od razu dodam, że pozbawione sensu, co jest bardzo łatwo wykazać:

zarzut 1: fundacja wydaje 19 baniek na przekonanie Polaków do kwestii, co do której 81% z nich jest przekonanych.

Ja bardzo przepraszam, ale wystarczy podstawowa znajomość arytmetyki, by zauważyć, że 100-81 = 19. Aż 19!
 

Szczerze mówiąc, 19% tych nieprzekonanych, iż sądy 3RP to Sodoma i Gomora, można jedynie porównać z nieprzekonanymi, iż Ziemia jest okrągła (a dokładniej – kulista).

I proszę sobie teraz wyobrazić, jak trudne jest przekonanie kogoś, kto twierdzi, że Ziemia jest płaska do tej Ziemi kulistości! No na maksa trudne!

Obawiam się, że przekonanie kogoś, kto uważa, że sądów 3RP nie należy dotykać jest jeszcze trudniejsze, bo zapewne mamy do czynienia z samym sędziami, ich rodzinami, znajomymi oraz czytelnikami Wyborczej i oglądaczami TVN24, którzy mają w utrzymaniu status quo interes.

Ale to nie znaczy, że należy ich spisać na straty, bo to by znaczyło nic innego, jak wykluczenie! A wykluczać – nieładnie!

No, to te 19% będzie przekonywane za 19 baniek, co wypada bańka na 1%, a wiem to stąd, że ja porządną, PRLowską edukację mam ukończoną.

 

Równie idiotyczny jest zarzut 2: że wspomnianej fundacji zadaniem jest promowanie wizerunku Polski zagranicą.

Otóż zagranica rzecz względna (kurica nie ptica...):

zależy z której strony Odry, Bugu, Tatr i Bałtyku się patrzy i najwyraźniej bossowie fundacji patrzyli z innej niż Publika, ale to tylko wina Publiki, że się właściwie ustawić nie potrafi.

Skoro już oba zarzutu obalone, przechodzę do obiecanej recepty na przepalenie 19 baniek (na legalu, rzecz jasna) , a brzmi ona tak:

wystarczy wziąć 19 baniek – i je po prostu przepalić!

Nie, no oczywiście, że nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie ze swojej kieszeni 19 baniek na przepalenie!
Przepala się nie pieniądze własne, a te niczyje, czyli publiczne.

A że mamy 21 wiek i nowoczesne technologie, to przepalanie odbywa się bez żadnego – przepraszam za dosłowność, ale ja prostym inżynierem z wykształcenia jestem – smrodu, dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów.

Otóż o ile pieniądze wspomnianych spółek są publiczne, to już po przepuszczeniu ich przez fundacje takimi być przestają i smrodu – nie ma!

Prawda, że genialne?

I teraz już wystarczy iść do bankomatu, włożyć weń stosowną kartę, wpisać PiN i narąbać keszu ze ściany, ile fantazja kawalerska dyktuje!

Jaki to bankomat?
A taki specjalny, należący do instytucji w pewnym sensie parabankowej, bo do rządu.

Dziś akurat rządu PiSu, wczoraj jeszcze Platformy a jutro – któż to wie!

I jak już się kasę pobierze, to ten bankomat na ekranie wyświetla TKM, co znaczy Twoja Kasa Misiu! - prawda, że milutko?

A że 19 baniek poszło na jakąś bezsensowną kampanię?

No przecież lepiej, że poszło na kampanię robioną przez jeszcze niedawnych pijarowców Pani Premier, niż na sprowadzenie do Polski na przykład 190 polskich rodzin z Kazachstanu, z których każda dostałaby 100 tys. zł na zagospodarowanie w kochanej Ojczyźnie!

A komu oni (repatrianci, nie pijarowcy Pani Premier) w 3RP potrzebni?!


Jedna tylko uwaga na koniec:
jak się z tym przepalaniem przesadzi, to się może zrobić gorąco.

Koło dupy.

-----------

Informacja dla Czytelników:

w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.


 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (11 głosów)

Komentarze

A mianowicie: w dzisiejszych czasach ( w przeciwieństwie do wspaniałego PRLu gdy władza publikowała co chciała i nikt się nie interesował "za jakie pieniądze") każde opublikowanie opinii czy odrębnego zdania - w tym wypadku rządu - kosztuje. Tak, to jest truizm, ale jednak warto przypomnieć. Otóż, gdy jeszcze niedawno szlachetni oponenci rządu upubliczniali swe wezwania do demonstracji poprzez bilbordy to zapewne firmy władające owymi bilbordami przekazywały im miejsca bezpłatnie, bo rwetesu z tego tytułu nie było. Nie polemizuję, czy wartość obecnej kampanii rządowej jest warta owych 19 baniek czy nie, gdyż sądzę, iż jaka by nie była wywołałaby ów rwetes, tak jak każde działanie rządu jest kwitowane klangorem różnych "autorytetów". A co do celowości kampanii "oświecającej" moim zdaniem spełnia dwa założenia. Po pierwsze w sposób łopatologiczny wyjaśnia w czym rzecz, gdyż wbrew pozorom znaczna większość społeczeństwa nie ma wiedzy o co tak naprawdę chodzi w obecnym sporze. W szeroko pojętym, gdyż może się okazać, iż po drugiej stronie sporu jest owszem wspaniała nasza opozycja i biedni sędziowie lecz może się okazać, że jest jeszcze PAD - niedawny sojusznik, więc żarty się kończą a zaczynają igrzyska.

A drugim powodem "spalenia 19 baniek" mniemam, iż jest sprawdzenie jaką formę będzie miała kampania wyborcza najpierw do samorządów, a później do parlamentu.

Pozdrawiam serdecznie

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Apoloniusz

#1547981

Treść usunęłam.

A rządową akcję informacyjną i propagandową - popieram!

Jako komentarz: https://wpolityce.pl/polityka/357282-po-rozwscieczona-kampania-pfn-opozycja-atakuje-rzadzacych-partyjne-sady-bezkarnosc-politykow-pis

I - mały cytat z powyższego artykułu (wytłuszczenie moje):

Gdy zainaugurowano kampanię „Sprawiedliwe Sądy”, przedstawiciele totalnej opozycji podnieśli larum, zarzucając PiS-owi „propagandę”. Nie brakło oskarżeń o wykorzystanie pieniędzy publicznych.

Czyli - kogo tutaj reprezentuje Fedorowicz Ewaryst?

Vote up!
1
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1548000

nie będzie odpowiadał na posty.

Bo jego wpis powyższy uważam za kretyński. Oceniłam go na +2.

Uzasadnienie:

1. Skarżymy się, wszyscy, na brak prawicowej propagandy oraz brak powszechnej informacji o działaniach Rządu;

2. Potrzebujemy (jak kania dżdżu!) systematycznej informacji o wszelkich, a zwłaszcza najistotniejszych problemach w każdej dziedzinie życia politycznego;

3. Wbrew pozorom - nawet zadeklarowanym zwolennikom obecnej Władzy - brak pełnej informacji w tym zakresie;

4. Gdy pojawia się (wreszcie!) akcja propagandowa w najbardziej dziś palącej "sprawie" - to natychmiast zgłaszają się "prawicowe trolle" pokroju Ewarysta, które "z całą mocą" kontestują informacyjne działania Rządu. I jakoś zapominają czy nie dostrzegają, że "niedoinformowanych" Polaków mamy znacznie więcej, aniżeli owi "prawicowi trolle" wykoncypowali w swoich małych głowinach.

5. Myślenie ma kolosalną przyszłość, ale niewprawnych męczy (CBDO czyli QED).

Vote up!
4
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1548001

że kampania pfn nie jest finansowana ze środków publicznych:

http://gosc.pl/doc/4181398.Wojcik-Kampania-Polskiej-Fundacji-Narodowej-nie-jest

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1548163