Gazeta Polinska ogłasza: murem za paszczurem!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

 

Sytuacja jest dynamiczna – sam rednacz Gazety Polinskiej (nie poprawiać – Polinskiej) ogłosił akcję #MuremZaPaszczurem, czy jakoś tak, no w każdym razie chodziło o mur i żeby ten mur był za kimś.

W pierwszej chwili sądziłem, że w tej akcji, to o jakiś debiut biznesowy w branży budowlanej chodzi, ale nie – owszem, chodzi o debiut jakiegoś nołnejma i do tego z twarzy podobnego do nikogo w roli ministra (wice, ale zawsze coś). Od alfabetyzacji, czy coś w tym stylu.

I ten nołnejm został przez jakichś mocno zużytych nejmów posądzony o to, że może być rosyjskim agentem wpływu.

A to akurat absurd, bo wystarczy na ministra (wice, ale jednak) spojrzeć, by pojąć, że to nie jest możliwe:

zwykły paszczur, co i owszem, kilometrówki jakieś chętnie ten-teges, ale żeby wpływać na coś i to wpływać agenturalnie?!

Do tego to trzeba być przynajmniej dziennikarzem, i to nie pierwszym z brzegu, bo ci brzegowi to po polsku nie potrafią, a co dopiero po rosyjsku.

Sam minister(wice) poskarżył się, że trwa nań nagonka, ale jest za młody (nie napisałem, ze za głupi) by Barejowego „Misia” obejrzeć ze zrozumieniem,

a szkoda, bo gdyby był na tyle intelektualnie sprawny, to by się nie kompromitował obsadzeniem w roli zająca i to przez kota granego.

Ale ta żarliwość, z jaką red-nacz Gazety Polinskiej tego nołnejma broni do myślenia daje, mnie przynajmniej.

Bo w sumie wszystko się zgadza, jeśli tylko przyjąć, że nołnejm został wystawiony na zająca, żeby przykryć parę spraw, które się dzieją nie tak, jakby sobie Wpływający życzyli:

- bardak z niby niepodwyższonymi, a jednak podwyższonymi w nowych cennikach cenami prądu,
- pełzającą powoli, ale już dopełzającą do Nowogrodzkiej straszną aferą SKOKu Wołomin,
- aferą KNF, w której Chrzanowski nie może zacząć sypać bo...

Mało?
Tym z Nowogrodzkiej zawsze jest mało, ale teraz chyba duuużo by dali, żeby cofnąć czas.

Ale jak się co trzeba zaszpachluje, a okruchy szpachli pod dywan zamiecie, to się temu zającowi poprzetrąca te, no.... skoki i wspomnianego kota pogoni, jako niepotrzebnego.

Szczerze mówiąc, to mnie się ta akcja nie podoba zupełnie, bo skoro mur jest za kimś, to znaczy, że ten ktoś pod tym murem stoi, a to ma konotacje fatalne.

Ale nołnejm nie kuma, że odgłosy repetowania już słychać i nie chodzi tu bynajmniej o dubeltową porcję wspomnianych kilometrówek, ale o coś znacznie mniej przyjemnego.

--------------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (19 głosów)

Komentarze

... raczej ? :-)  Tropienie antysemitników się zaostrza . Pejsbuk i gooogl prześwietlą każdy wpis do ostatniego bit-u pod kątem tej myślozbrodni (orig. thoughtcrime)  ,a ćwiter to już tylko "zliczy" "folołersów" . Odpowiednie zaświadczenie o "czystości ideolo" będzie wydawane przez AJC

https://wpolityce.pl/polityka/428178-ajc-zaniepokojony-nominacja-andruszkiewicza

bądź przez terenowe przedstawicielstwa ,skupione w odpowiednich ?lożach? . Już nie tylko wiceminister cyfryzacji w Polsce ,a może także odpowiednicy w Burkina Faso , San Salvador ,Madakaskarze , zobowiązani będą legitymować się odpowiednią opinią.(Nawet w najczarniejszych insynuacjach autorzy Protokołów Mędrców Syjonu chyba nie przewidzieli ,że nowojorski kahał będzie poczuwał się do obowiązku "wydawania takich opinii". Ciekawa jaka będzie "moc" tych "statement-ów" ,dobrze ,że jawnych,a nie "kapturowych" ,co jest wręcz niesłychane :-)  ) .  Może także zejdzie to niżej i wtedy lepiej zapomnieć nawet o fukcji sołtysa .  Tropienie antysemityzmu ma jeszcze przed sobą wręcz nieograniczone perspektywy . Może da się skojarzyć tę przypadłość z budową czaszki , bądź zbyt krótkim i niezakrzywionym nosem . Ewentualnie , podobno każdy antysemita ma wytatułowaną na lewym pośladku swastykę . Cóż to będzie ,gdy potencjalny aspirant do funkcji publicznej będzie musiał wypiąć cztery litery przed odpowiednią komisją . Brrrr..

PS

Więc nawet jeśli jest to "wielopiętrowa ustawka" z rozpisanymi rolami przez oficera J. Danielsa ,co także nie można wykluczyć ,to mimo wszystko warto ten mur "uwidaczniać"

Może , może ...

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze-inni-autorzy/mur/

?

Chociaż także ,jak tu wyłuskać "element niepewny" i przygotować odpowiednie "listy proskrypcyjne" . Puścić  "szczura" ,a później robota dla web-robota - teraz to niestety dziecinnie łatwe .

Zdaje się dr Rafał Brzeski opowadał w internetowych opowiastkach o dawnych  zwyczajach w armii francuskiej i fiszkach Kartagina i Korynt (więc nihil novi sub sole) . W którym akurat filmiku dr Brzeski o tym mówił ,nie pamiętam ,ale warto przesłuchać wszystko . Dobry wstęp do "historii cyfryzacji" :-) .

PS2

Tylko "krzyczeć" się chce ...

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/krzyk/

:-)

PS3

A podobno ,że tam jakieś wredne Chincyki kombinują coś z "systemem oceny społecznej" i "zbieraniem punktów lololjajnościowych" :-) A jeśli tę nominację potraktować jako jakąś "jaskółkę" innego podejścia do "cyfryzacji" ,to do "wiosny" pewnie jeszcze daleko ,ale dobre i to ...

PS4

No żeby się już tak do końca nie dać "zdołować" ,to warto się pośmiać np. https://youtu.be/w_xzziT19VE

:-)

Vote up!
5
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1577927

... po prostu fascynujące.

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/550-czy-to-juz-zbliza-sie-judeopolonia

"Antysemityzm wtórny to jest pojęcie, które zostało stworzone w niemieckiej debacie naukowej po to, żeby opisać mechanizm wypierania przez Niemców odpowiedzialności za zbrodnie Holokaustu. Okazuje się, że to pojęcie można zastosować także do Polaków (...)".

http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-k-bosak-muzeum-polin-zamiast-upamietniac-historie-polskich-zydow-tworzy-nowa-historie-a-co-gorsze-nowa-polityke/

PS

Ferdynand Lassale - żydowski socjalista, choć reformistyczny:

"Ruch  robotniczy winien trzymać się jak najdalej od kapitalistów i Żydów. Gdzie ci ostatni bowiem występują jako kierownicy i przywódcy, tam zawsze pilnują  tylko swoich interesów."

Nadzwyczajna szczerość! Tym bardziej, że prochy pana  Lassalle'a

możemy spotkać na cmentarzu żydowskim we Wrocławiu.

Vote up!
6
Vote down!
0

casium

#1577940

... do zająca , kota , szczura , jaskółki ,czy ... królika :-)  

https://youtu.be/XcxKIJTb3Hg

:-)

W każdym razie te oskarżenia o antysemityzm ( ad Hitlerum ) bardziej już śmieszą niż straszą . :-)

A jakaś nagonka chyba rzeczywiście miała miejsce ,ale jedyne osiągnięcie to zdaje się kompromitacja naganiaczy .  American Jewish Council  ,American Jewish Council ,  jak to "groźnie" brzmi ,dobrze ,że nie przekręcili nazwiska wiceministra Andruszkiewicza :-) Do roli białego królika także raczej mało pasuje . 

Tylko po co to miało miejce ,to można snuć różne teorie , w tym spiskowe ,bo taką ordynarną , wulgarną głupotą ,poważnych jakby nie było ,międzynarodowych gremiów , to wręcz niegrzecznie byłoby to skwitować :-) .

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1577945

gdy mówimy o intarsji, wypadałoby wspomnieć o inkrustacji...

Otóż na Śląsku pielęgniarkom (tutaj w sensie metaforycznym: elementom z podłoża intarsji) - w formie ogłoszenia - oferuje się darmowe kursy odbierania porodów od Żydówek (z myślą o inkrustacji). Polinianych przyczółków jak widać jest mnóstwo, albo już mocno utwardzonych, albo na szybkiej drodze do powiększania aj-waj bazy.

Vote up!
7
Vote down!
0

insurekcjapl

#1577928

że Ślązoki dalej wierzą, że żydówki mają w poprzek?

Vote up!
3
Vote down!
0
#1577955

   Po co jest ten miś? Otóż, tym misiem ( nie mylić z Misiewiczem), otwiera się oczy niedowiarkom i to nie jest ostatnie słowo. Wybory za pasem, a tutaj, po prawej stronie rośnie coś, co może w niedalekiej przyszłości położyć kres PiS-owskiemu jednowładztwu. Na Nowogrodzkiej doskonale zdają sobie z tego sprawę, a jako, że nawet nie wypada posądzać Prezesa o to, by miał gdzieś w partii narodowców pochowanych pod perskimi dywanami, to mądry Prezes takie narodowe skrzydło na poczekaniu stworzy. Dokooptuje się na wybory do Sejmu Morawieckiego ( seniora) wraz z jego menażerią i tak powstanie filosemickie, narodowe skrzydło, które po wyborach będzie pełniło rolę kwiatka do kożucha. 

Vote up!
2
Vote down!
-2

              

#1577960