Nawalanka Karnowski-Sakiewicz: bo koryto było za wąskie?

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog


Jestem reklamiarzem, a ten fach wymaga posiadania zmysłu obserwacji.
Trzeba nie tylko umieć patrzeć, ale i widzieć. Nawet wtedy, gdy to, co istotne ma być przed Publicznością starannie ukryte.

Kiedy w grudniu 2012 byłem na Foksal świadkiem odbywającego się na wysokim C odchodzenia starych, Rzepowych wyjadaczy od okienka kasowego z napisem Hajdarowicz, by zameldować się przed okienkiem kasowym z napisem Lisiecki (nie mylić z Lisickim - ten się właśnie meldował) zwróciło moją uwagę wyrywanie sobie przez Karnowskiego i Lisickiego (z Lisieckim nie mylić) przymiotnika niepokorni.

I kiedy mnie to zawzięte wyrywanie, choć gęsto sosem patriotycznym podlane zemdliło, zdefiniowałem ich (i im podobnych) tak:

autorzy komercyjnie niepokorni

i konsekwentnie tego określenia używam w kolejnych tekstach, które Państwu polecam*:

Minęły raptem 3 lata i potwierdziło się, że życie pisze ciekawe scenariusze:

okazało się, że po wygraniu przez PiS wyborów i objęciu władzy, określeniem tym można objąć bardzo szeroką grupę publicystów, przyssanych do dojnego cyca z publicznymi pieniędzmi za pomocą stowarzyszeń czy fundacji, że o pasieniu reklamami tzw. Spółek Skarbu Państwa nie wspomnę i po moim tekście o przytuleniu przez Jerzego Targalskiego 1,5 bańki na organizację dyskusji o polityce zagranicznej** :-D, osoba przezacna i znająca w szczegółach to środowisko powiedziała mi tak:

niech Pan nie będzie naiwny – niech pan KRSy sprawdzi!

Dziś, w Wielką Sobotę 2017 roku za łby się wzięli Karnowski z Sakiewiczem, co wobec faktu, że Jezus jeszcze w grobie leży czyni to za łby branie bezprecedensowym, nawet jak na dziennikarzy niepokornych komercyjnie,

Karnowski zaserwował ]]>tu]]> ***
Sakiewicz się odwinął ]]>tu]]> ****

Czegoż tam nie było:
wypominanie Sakiewiczowi przytulenia 6 baniek na portal o Puszczy Białowieskiej patentem na fundację (phi, ja się z tym szybciej zebrałem *****), zapowiedzi robienia sobie wzajemnych lustracji majątkowych, oskarżenia o próbę impiczmentu Prezesa Kaczyńskiego i realizowanie planów służb, jak i rozpirzenia PiSu.

Jak na 36 milionowy kraj, w którym biznes na patriotyzmie jest bez przeszkód od lat robiony, to zachowanie irracjonalne:

jesteśmy dorośli i wiemy, że komercyjna niepokorność wyklucza zadowalanie się używaniem do konsumpcji łyżeczki, ale jak komuś nie wystarcza chochla i próbuje koparką albo i spychaczem, to mnie wk... na taką łapczywość bierze.

Proszę Państwa – jutro Chrystus zmartwychwstanie więc tym komercyjnie niepokornym, którzy naszymi emocjami handlują, życzenia złożyć wypada:

sparafrazuję zatem zakończenie słynnego, przedwojennego  skeczu Sęk, autorstwa Konrada Toma, a znanego z wykonania Michnikowskiego i Dziewońskiego, i napiszę tak:

„A pies wam mordy lizał!”
 

* ]]>http://naszeblogi.pl/35084-nowy-tygodnik-lisieckiego-autorow-niepokornych-komercyjnie]]>

]]>http://naszeblogi.pl/35979-autorzy-niepokorni-aportuja]]>

]]>http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/monetyzacja-czyli-ziemkiewicz-na-allegro]]>

** http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/jak-jerzy-targalski-15-banki-przytulil-0

*** ]]>http://wpolityce.pl/polityka/335769-zaczela-sie-gra-na-rozlam-i-powolanie-partii-ludu-pisowskiego-kilka-wnioskow-po-ostatnich-wydarzeniach-analiza]]>

**** ]]>http://niezalezna.pl/97191-tomasz-sakiewicz-opamietajcie-sie-koledzy]]>

***** http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/sedzia-zurek-ziemianin-redaktor-sakiewicz-ekolog-czyli-sami-swoi

-------
Informacja dla Czytelników:w związku z trollowaniem moich tekstów,  nie odpowiadam na żadne komentarze.

 

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (19 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537311

....jakie udało się znaleźć w blogosferze . Realne, szczere, pasujące do rzeczywistości , oparte na faktach....a nie te mdłe,słodkie, puste wydmuszki, które nic nie znaczą, pisane przez niesprawiedliwych ,automatycznie, bezmyślnie.
Przypomnę też pytanie,które zadał nie tak dawno nasz bloger "Czy wolno świętować to samo razem z wrogiem?" http://niepoprawni.pl/comment/1536584#comment-1536584
Serdecznie pozdrawiam pana Ewarysta i jeszcze paru sprawiedliwych Niepoprawnych.

Vote up!
11
Vote down!
-4

Verita

#1537314

Ten spór, czy też już konflikt widoczny był od paru miesięcy.Został wyraźnie ujawniony na początku sierpnia 16 w rozgrywce o uwalenie Kurskiego. Potem było trochę ciszej, ale znów przy okazji wyboru prezesa PR zajarzyło. 

Cała śmieszność tego sporu dzisiaj polega na tym, ze obie strony bronią pozycji Kaczyńskiego , jedni przed Sakiewiczem, drudzy przed karnowskimi. W tke Macerewic i Misiewicz.

 Ta nonsensowna sytuacja odsłania słabość zaplecza medialnego obozu władzy i łatwość z jaką obie strony sięgają do bejsboli. A może wszyscy z obu grup zastanowią się jak ich bijatyka zostanie wykorzystana przez opozycję i ich media? Ciekawe że Karnowski wierzy w te 50 tys pensji Misiewicza, mimo dementi PZG i zainteresowanego. 

Czuję po prostu niesmak i jak się wkurzę to przestanę czyać i "wSiecie" i "GPolską". 

DLa stronnicwa Sakiewicza mam pytanie. Zgoda ataki na Misiewicza to uderzenie w Antka, ale zapytam dlaczego Antek forując owego Misiewicza ten pretekst opozycji dał? Pisałem już że Macerewicz ma sprzątać stanię Augiasza, a nie bawić się wOSTENTACYJNE forowanie młodych ludzi, dajmy na to że zdolnych i lojalnych, ale po co ta ontestacja? 

Źle to wszystko doprawdy wygląda. i z Ewarystem zgodzić się (niestety) trzeba.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Traczew

#1537317

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537319

Kiedy rodzina wstydzi się za ciebie i nie zaprasza na Święta bo jesteś......

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1537393

Czuję po prostu niesmak i jak się wkurzę to przestanę czytać i "wSieci" i "GPolską".

Już dawno to zrobiłem. (:

Pozdrawiam wszystkich z okazji Świąt Wielkanocnych, życząc jednocześnie mokrego dyngusa.

Vote up!
6
Vote down!
0

Grzest

#1537357

    Już od dawna trwa wojna o prawdę, czyli o to, kto będzie monopol na prawdę posiadał. Nie na Prawdę a na to, co należy nazwać "prawdą obiegową". Obok tego jest jeszcze koryto pełne wysłodek, z którego każdy chce nachapać się na zaś, bo ONI wiedzą, że to długo nie potrwa, że niebawem wrócą "tamci" i znów nastąpi post i posucha. Wkrótce wezmą się za łby na maksa. Nie będzie pardonu, a lewica PiS-owska podzieli się tak, że nawet trzech Jarosławów nie zlepi jej w całość. Dla mnie, jak i dla wielu, ten scenariusz był oczywisty już 2 lata temu, gdy PiS szykował się do przejęcia władzy. Dziś widzimy tylko pewien etap walki o "prawdę" i "frukta". Najlepsze jednak przed nami...

Vote up!
5
Vote down!
-5

              

#1537366

O ile polityka przynosi realne zmiany a nie jest czystym teatrem pustosłowia i gestów. Dziennikarze gremialnie nie rozumieją co się zmieniło. Nakłady spadają i to o czymś świadczy. Przyszłość nie należy do mediów bijących pianę i rozbudzających emocje , nieważne "słuszne" czy "niesłuszne".

Vote up!
8
Vote down!
0
#1537381

Z tą pianą to nie wiadomo... Teraz jakoś powoli wszystko przenosi się do Internetu, który co u niektórych wyparł nawet internet. A tam bicie piany w niektórych przypadkach może być zyskowne. Np. na Antywebie i Spiderwebie, których tematyka nie kojarzy się z awanturami zdarzają się wpisy, które mają grubo ponad tysiąc komentarzy, a są takie rodzynki co przekraczają i 3 tysiące.
Warto przypomnieć, że wybuchy współczesnych rewolucji, z arabską wiosną na czele, są kojarzone z łącznością internetową.

A wykraczając chciałbym wskazać 2 obszary do bliższego zbadania:
- jaki wpływ mają blogi czy konta w social network polityków, dziennikarzy itp. mają wpływ na coś więcej niż żelazny elektorat i jego biegunowe przeciwieństwo
- co się dzieje w Darknecie

Vote up!
2
Vote down!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537384