Wciąż otwieramy pierwszą kopertę

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

  W PRL popularny był dowcip: Nowo mianowany dyrektor zastaje na biurku trzy koperty.  W pierwszej znajduje się kartka z napisem: "zwal wszystko na poprzednika", w drugiej - "zrób reorganizację", a w trzeciej - "przygotuj trzy koperty dla swego następcy".  Po prawie dwóch latach rządów PiS jesteśmy wciąż na etapie korzystania ze wskazówki z pierwszej koperty.  Świadczą o tym wszystkie te komisje śledcze ds. reprywatyzacji, czy Amber Gold.  Teraz ma być trzecia - w sprawie wyłudzeń VAT.  Udało się osiągnąć wyraźne sukcesy gospodarcze wskutek ukrócenia złodziejstwa, rozplenionego za rządów PO-PSL oraz uszczelnienia systemu podatkowego.

  Gorzej z drugą kopertą, czyli reorganizacją [państwa].  Właściwie jedyną poważną i całościową reformą, jaką udało się przeprowadzić jest reforma oświaty.   Programy socjalne, takie jak 500+ i Mieszkanie+ są ważne i potrzebne, ale nie zastąpią gruntownej przebudowy systemu finansów państwa, która bardzo by się przydała.  Obecnie trudno ustalić, na co właściwie idą pieniądze podatników,  Media publiczne zostały przejęte przez PiS, lecz o ustawie medialnej wciąż tylko się mówi.  Nie rozwiązano nawet sprawy poboru abonamentu RTV [moim zdaniem, najlepiej byłoby z niego zrezygnować, a sprawę finansowania mediów publicznych rozwiązać w inny sposób].  W służbie zdrowia nic się nie dzieje - kolejki jak były - tak są.  Reforma sądownictwa ugrzęzła, zawetowana przez prezydenta Dudę.  Problem nie tyle polega na tym, iż opozycja stawia zbyt silny opór zmianom, ile na tym, że obóz rządzący sam nie wie, co chce osiągnąć.  Dziś mamy najnowszy tego przykład.

  Oto minister Gowin przedstawia założenia tzw. "Ustawy 2.0" zwanej też "Konstytucją dla nauki".  Dowiadujemy się jednak {TUTAJ(link is external)}, że:

  "PiS nie zna projektu ustawy Gowina
Minister nauki Jarosław Gowin przedstawił szczegóły projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce podczas Narodowego Kongresu Nauki. Szef resortu zapewniał, że "Konstytucja dla nauki" powstała w drodze konsultacji społecznych w środowisku akademickim. Problem w tym, że PiS twierdzi, że jej w ogóle nie zna.
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że jest wiele wątpliwości wokół Ustawy 2.0. Jak dodał, Gowin tylko ogólnie przedstawiał zarys swojego pomysłu i w zasadzie nie zna go ani rząd, ani członkowie PiS. (...) Tymczasem Terlecki takie pomysły, jak wydłużone studia zaoczne, nowy sposób nadawania tytułów naukowych czy utajnienie recenzji prac habilitacyjnych uznał za "dziwne". - Wątpię, żebyśmy się na nie zgodzili - podkreślił szef klubu PiS w radiowej Trójce. - Też mnie dziwi, dlaczego premier przedstawia projekt, którego nie zna rząd ani klub parlamentarny, który ma go uchwalić - dodał Terlecki.".

  Jeśli przygotowywanie ważnych zmian będzie nadal wyglądało w ten sposób, to za nieco ponad dwa lata PiS będzie musiało otworzyć trzecią kopertę i skorzystać z zawartej w niej wskazówki.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:5)

Komentarze

Druga rada w kopercie to jednak : rekonstrukcja rządu !

Dlatego opozycja tak naciska n a rekonstrukcję, bo po niej, to już tylko trzecia koperta.

"Zwalanie na poprzednika" jest zwalaniem, kiedy nie wyciąga się wniosków i nie naprawia błędów, pozostawia sprawę własnemu biegowi. 

Te trzy koperty, to piastowanie władzy "na Dyzmę" (byle się utrzymać trzy miesiące !). 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#1548583

rekonstrukcji Rządu nie będzie!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1548594

Gołosłownego zwalania na poprzedników - też nie ma !

Jest aktywna walka z przestępcami, którzy aktywnie i interesownie wspierali skorumpowany "układ".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1548634

  Witam! Zbliża się termin ogłoszenia projektu ustaw reformy sądownictwa propozycji prezydenta. Oby spójnych z programem wyborczym. Polacy nie chcą " babek z piasku, czy zakalca ". Społeczeństwo oczekuje Radykalnych zmian sądownictwa! Oczekuje również Radykalnej zmiany mediów w Polsce! Koniec rozmydlania i pudrowania gniotami. Tyle wysiłku, nie można zmarnować. To się ciągnie z przed stanu wojennego. To pochłonęło zbyt wiele ludzkich istnień, aby teraz zostało zaniechane! Ten gwóżdż do trumny postkomuny, trzeba wbić jednym stanowczym ruchem. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1548635