Senat RP posłuchał mojej "światłej rady" :)))

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Prawie półtora miesiąca temu, 13.06.2018, napisałam notkę w której odniosłam się do propozycji pytań w referendum konstytucyjnym przedstawionej przez prezydenta Andrzeja Dudę.  Zakończyłam ją słowami:

  " Innym problemem jest termin owego referendum.  Prezydent Duda uparł się, by odbyło się ono 10 i 11 listopada 2018.  Jeśli tak się stanie - cisza referendalna źle wpłynie na obchody stulecia niepodległości Polski, a kampania przed wyborami samorządowymi przykryje kampanię przed referendum.  Senat RP nie powinien się na to zgodzić." {TUTAJ}.

  Wczoraj [25.07.2018] z przyjemnością dowiedziałam się, że Senat RP podzielił moje zdanie.  Według portalu Niezalezna.pl {TUTAJ}:

  "Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta Andrzeja Dudę konsultacyjnego referendum ogólnokrajowego ws. zmian w konstytucji. Za podjęciem przez Senat takiej uchwały [za referendum] opowiedziało się 10 senatorów, przeciw było 30, od głosu wstrzymało się 52, w tym 50 senatorów PiS.".

  Zadecydowała właśnie sprawa terminu owego referendum.  No cóż - każdy przejaw zdrowego rozsądku cieszy.

  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Dzięki Senatowi nie będzie referendalnej klapy Prezydenta Dudy  i wszelkie anyPISiory od Kukiza począwszy  poprzez KOD aż do WSI, wyją z rozczarowania.
Senat zabrał oPOzycji totalnej czyli anarchistom łopatki i wiadereczka, które miały im posłużyć  do walki z PISem

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1569208

Uratowali tyłek prezydencki. Dla poprawienia nastroju zajrzałem do spotów przed wyborami prezydenckimi, tyle tam flag... Trzymamy się wszyscy przedwojennych podziałów, a Polska potrzebuje jednego wielkiego obozu patriotycznego. Czasy się zmieniły. Wobec tego co się dzieje przedwojenne podziały robią się co raz bardziej anachroniczne.

Przykro patrzeć jak największe podziały robią się po tej samej stronie barykady.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1569213

do czego to doszło, by Senat Najjaśniejszej musiał ratować prezydenta przed blamażem a i to nawet, chcąc-nie chcąc, ratując PiS kojarzony z Dudą.

nie jest to aby spisek ? dawać taki termin i takie bzdurne pytania, by to zostało uwalone (a jak nie, to zbojkotowane frekwencją)? tak to sprawnie pis z dudą zmieniają Konstytucję, że niby chcą ale jakoś nie idzie- i jak zwykle, absolutnym przypadkiem, jest im to nawet na rękę. ktoś poza mną jeszcze czeka, wbrew nadziei,  na tę pisowską IV. RP czy już nie ma takich głupich?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1569250