Polityka Globalna do czytania i słuchania

Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Blog

Minął już rok od powstania wyjątkowego miejsca w polskiej blogosferze. Polityka Globalna - światowy serwis po polsku. Różne punkty widzenia, wielu autorów, jeden cel – opisywać rzeczywistość poza granicami Polski. Stronę tworzy grupa blogerów, dziennikarzy i pasjonatów polityki zagranicznej. Obserwujemy stale zmieniający się w XXI wieku świat i wyciągamy własne wnioski – nierzadko idąc pod prąd utartym schematom.

Przez dwanaście miesięcy sporo się zmieniło. Najświeższa, jeszcze ciepła, jest rozmowa dotycząca przyszłości Unii Europejskiej po ewentualnej ratyfikacji traktatu lizbońskiego przez wszystkie kraje członkowskie. Można ją odsłuchać tutaj , a dyskutują Patryk Gorgol, Artur Makolągwa oraz autor niniejszego bloga. Kolejną nowością jest zmiana szaty graficznej, dzięki której łatwiej i szybciej można dotrzeć do publikowanych artykułów. Więcej jest także możliwości interakcji z Czytelnikami.

Jednak nawet mimo zmian, Polityka Globalna to przede wszystkim publicystyka na najwyższym poziomie. Pisze dla nas kilkunastu autorów specjalizujących się w rozmaitych dziedzinach oraz regionach świata. Blogi poświęcone Bliskiemu Wschodowi oraz Turcji, Federacji Rosyjskiej, sprawom globalnym i teoriom politologicznym, globalnemu bezpieczeństwu oraz relacjom między mediami, polityką i technologią - i inne, współpracują z Polityką Globalną.

Twórców oraz współpracowników portalu łączy pasja, chęć poznawania świata i poszerzania własnej wiedzy, a także dzielenia się nią z innymi. Co więcej, każdy może wyrazić własne zdanie, nie jest ograniczony polityką redakcji, gdyż nie reprezentujemy żadnej linii ani teorii. Wszyscy autorzy Polityki Globalnej reprezentują siebie, są otwarci na dyskusję oraz odmienne poglądy. Nie chcemy nikogo przekonywać do słuszności przedstawianych przez nas poglądów. Chcemy, aby Czytelnik mógł wyrobić sobie własne zdanie. Naszym zadaniem jest dostarczenie mu informacji oraz analiz z różnych punktów widzenia.

Przez rok istnienia Polityka Globalna okrzepła i poszerzyła grono swoich autorów. Mamy do zaoferowania więcej niż na starcie portalu. Nawet w tak niewielkiej niszy, jaką w polskiej blogosferze są stosunki międzynarodowe, polityka zagraniczna i geopolityka, znaleźliśmy wspaniałych ludzi, bez których idea nie mogłaby stać się rzeczywistością. Cały czas musimy iść dalej, rozwijać się i poszerzać ofertę dla Czytelnika. Dziękuję wszystkim twórcom Polityki Globalnej za dotychczasową współpracę. Jednocześnie zapraszam zainteresowanych publikowaniem na portalu do kontaktowania się ze mną [piotrekwo27[at]interia.pl], podsyłania linków do własnych blogów, przesyłania artykułów własnego autorstwa lub próbek tekstów, jeśli do tej pory nigdzie nie publikowaliście.

Na koniec zaś ponownie zapraszam do wysłuchania rozmowy zatytułowanej " Unia Europejska w polityce globalnej po przyjęciu Traktatu z Lizbony ", która znajduje się pod tym linkiem .

Piotr Wołejko

Ocena wpisu: 
Brak głosów