Krzychu Jaw ma pomysł, ale to, co z nim zrobił…

Obrazek użytkownika civilebellum
KawiarNIA

Zacząć by trzeba od usystematyzowania: kim jest bloger? Znaczy – Pan Bloger? Się może wydaje, że jak kto ma chęci i czas, to może pisać po blogach; niby słusznie, ale oczywiście – jak ma co do napisania; jak ma co, to pytanie takie: dlaczego pisze? – i na to pytanie odpowiedź jest prosta (i uniwersalna) – bo chce walczyć, ale z czym, to już prosta nie jest. Bo weźmy na to mamy:

- blogera-fanatyka: walczy z przeciwnikiem politycznym

- blogera-pieniacza: z przeciwnikiem jego poglądu na cokolwiek

- blogera-spryciulę ("krwiopijcę"): niby się zgadza, ale ma ale.

Oczywiście bloger walczy też „o coś”. Najczęściej – o „sławę”. Mamy więc:

- blogera-aktywistę: co napisze, to rozsyła po pińćdziesięciu portalach

- blogera z pretensjami (jestem lepszy, niż te zawodowe pismaki – weźcie mnie na wierszówkę)

- blogera niepokornego: „a ja wam mówię, że jest inaczej” (bo wam mówię).

Na koniec (last but not least): mamy „blogera”-komentatora (6 lat na Niepoprawnych i ani jednej notki! – wczoraj mi się taki trafił).

 

Krzychu sobie obmyślił, żeby ich „zrzeszać”. IV Rzesza?

 

Może tak i jest w SDP, że każdy, kto dostał legitymację (w „Przewodniku Mleczarskim” np.) może się tam zrzeszać – ale Krzychu, na miły Bóg: chciałbyś?

 

Bo jeśli już – to elita: najmarniej sto notek, a w nich potwierdzenie celu tego trudu (jedynego godnego Blogera): dochodzenie Prawdy. Jakiejkolwiek – np. piękna przyrody, dobrej kuchni, ale też uczciwej ekonomii, skutecznej polityki itd.

Że są różne Prawdy, to wiemy i od Kurosawy i od ks. Tischnera; od Tzen-Zu i od Machiavellego. Poglądy na cokolwiek też można mieć prawdziwe, choć różne. Chodzi o argumentację – że nie „wydaje mi się”, ale o jakąś wiedzę przytaczaną, jakieś fakty (nie opinie), jakieś dane… To jest elementarna uczciwość uczestnika sporu, „sprzedawcy” jakiejś idei.

 

Krzychu chce sprzedać „wierszówkę” (jak Zagłoba Inflanty, a Antek-Cwaniak Kolumnę Zygmunta) każdemu kto się nawinie. No już lecę…

 

Bloger jest wart pałaca, jak coś tworzy. A tworzy za frico i tak ma być, to jest szczere i wartościowe. Daje coś z siebie innym: dzieli się. Egotycy won! Do żłoba! Jak się tam dotąd nie dostali, to znaczy tylko, że są gamoniami, papudrakami, nieudacznikami i beztalenciami – w dodatku z wydumanym ego i myśleniem o sobie.

 

Blogerowi stowarzyszenie jest niepotrzebne: dość mamy na blogach takich „spółdzielni”, co to swojemu „łapki w górę” i inne „plusiny” – obojętnie, co kumpel napisze, a „wrogowi” – na pohybel.

 

Szukajcie prawdy jasnego płomienia!

Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg...

Za każdym krokiem w tajniki stworzenia

Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia,

I większym staje się Bóg!

Prawdziwa mądrość niechaj was pogodzi…

 

* J 8,32. Uczciwość jest fundamentalną zasadą życia duchowego. Najmniejsze oszukiwanie siebie, w jakiejkolwiek sprawie i na jakiejkolwiek płaszczyźnie, wpływa destruktywnie na całe życie duchowe. To właśnie wszelkie półprawdy, małe kopromisy, połowiczna szczerość, najmniejsza nieczystość serca wobec Boga, ludzi i samego siebie, sprawiają, że nie możemy wyzwolić się z życiowego chaosu, nieporządku i zagubienia, z jakiejś miałkości życiowej. (za: https://opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/wam_2014_rok_05.html )

P.S.

Miał być koment u Krzycha, ale sami widzicie. I tak starałem się zwięźle (wyszło jak zawsze, he, he).

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:10)

Komentarze

i chyba lepiej jak by to był koment, bo ni grzyba nie wiem o co biega?

ps. jakim Ty jesteś typem blogera z tych co opisałeś?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1595912

..Wojski nie dowiedział". Z drugiej strony - to jednak pouczające: okazuje się, że jest możliwa (i realnie funkcjonuje) także podkategoria "bloger- samobójca (w systematyce zoologii gromada  "bezwstydnik niekumaty"). Dlaczego bezwstydnik? Bo się nie wstydzi, że nie kuma. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1595954

łał brawo, odpowiedź na twoją miarę - ale spoko już nie musisz sie dalej wysilać, sam skumałem, że jesteś typem "blogera-pieniacza" ;P

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1596028

Dopiero teraz przeczytałem Twoją notkę. Jest już późno i pozwolisz, że szerzej odpiszę jutro. Na dziś chcę tylko powiedzieć, że kryteria przystąpienia do Stowarzyszenia eliminowałby blogerów i komentatorów  piszących od poprzedniego dnia i piszących bez sensu i składu. 100 notek i 500 komentarzy nawiązujących do treści tekstu z sensem to minima. Przystąpienie więc do organizacji będzie wynikiem wcześniejszej i dłuższej pracy na blogach a nie wstępem do takiego funkcjonowania. I osobiście chciałbym żeby tak było. 

Więcej dziś, ale po 10 - tej. 

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1595926

Ode mnie 5*

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1595932

I tak jeszcze. Nikt nikogo nie będzie do niczego przymuszał. Czy ktoś będzie chciał być w Stowarzyszeniu czy nie będzie zależało tylko od niego. Ja chciałbym stworzyć platformę integrującą blogerów i zapewniającą im dobre traktowanie gdziekolwiek na zasadzie, że też jesteśmy dziennikarzami. Będzie to dawało odpowiednie profity, ale też i dodatkowe obowiązki. Pomysł jest na razie w zarodku i liczyłem może na troche podpowiedzi rozwiązań, ale jak zwykle (;))) znów wszystko będę musiał robić sam :).

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1595951

że się odniosłem - szanuję cudze wysiłki. Czasem tak mam, że poczuję polemiczne wzmożenie, ale to nic osobistego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1595955

Zresztą kiku niezłych blogerów/ek już trafiło do populatnych publikacji papierowych. :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1595958

 Bez komentatora-rów dobrych i złych nie ma bloggera

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Zakamarnik

#1596043

"(6 lat na Niepoprawnych i ani jednej notki! – wczoraj mi się taki trafił)."To nie mój przypadek, ale...wyczułem pogardę dla ludzi zaglądających na ten portal z czystej ciekawości. Kiedyś ktoś mi wytknął brak punktów, zacząłem się logować. Plusuję też artykuły i komentarze, które moim zdaniem na to zasługują, minusy raczej nie wchodzą w rachubę, po prostu ignoruję gości. Nie jestem blogerem i nic nie piszę, jednak generuję ruch na tej stronie i to się powinno też liczyć. Pisanie o takiej postawie w sensie negatywnym i z nutką sarkazmu "nagrodziłem" minusem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1596114

co byś, chłopie, generował, jakby nie było blogerów? Tzw. komentatorzy (o ile nie są blogerami) istnieją dzięki czyjejś pracy. Pierwszy raz słyszę, że jemioła nie jest pasożytem.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1596147

Brnij dalej bufonie. Myślisz, że łacińsko brzmiący nick i wątpliwej wartości treści głoszone przez Ciebie, upoważniają Cię do obrażania innych? Ja mam głupawą i prześmiewczą nazwę, ale w pewnym sensie odzwierciedla moją naturę-jestem tzw. luzakiem. "Chłopem" to ja jestem, ale tylko z racji płci. Komentarz powyżej jest jak najbardziej trafny- bez komentatorów i czytających, bloger jest zerem. Twoich wypocin już zapewne nie tknę. Pozdrówka

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1596159