Plan-demia manipulacji, a zatem: wyłącz telewizor – włącz myślenie!

Obrazek użytkownika Bogdan Czajkowski
Świat

Zaczynam od wklejenia linku do filmu, sporządzonego przez Polaka, zamieszkałego w Manchester, zawierającego znamienne ilustracje (w tym zwłaszcza - porównania). Ponieważ uważam, iż ów film należy stanowczo obejrzeć, aby przekonać się - na własne oczy – w jaki sposób telewizornie (i nie tylko one) robią z nas „wała”. [W tym miejscu wypada mi podziękować Pani wiesiolek65 za to, że trafiła na ów film i zamieściła - w swoim komentarzu - link do niego.]

Autor tego filmu wydaje się być rzeczowym - i wzbudzającym zaufanie - komentatorem, więc film polecam wszystkim.

https://www.youtube.com/watch?v=7tgOghqchTk

Ów film jest świetną - choć wyrywkową (siłą rzeczy) – ilustracją dla tej gigantycznej, globalnej manipulacji, za pomocą której "starsi i mądrzejsi" próbują nas przerazić, aby - w ten sposób - pozbawić nas bogactwa, a - być może - nawet i życia..?! [Bo przecież populację trzeba radykalnie zmniejszyć, nieprawdaż?; jak nawołuje Bill Gates – od lat już zawodowy filantrop ludzkości - i wielu, wielu innych!] Za pomocą cudownie - bo ni stąd ni zowąd - wynalezionej "szczepionki"! Sądzę, że już wkrótce - wbrew standardowym, długotrwałym procedurom takich badań - wpędzony już w histerię świat o niej usłyszy… Z ogromnym entuzjazmem, ma się rozumieć! [Skądinąd – czy tak gigantyczny głaz, spadający z... „serca Ludzkości”, nie rozłupie aby naszej planety..?]

Teza o globalnej manipulacji "pandemią" nie jest - oczywiście - żadnym świeżym odkryciem... Pisało o niej już wielu komentatorów (także i ja), ale - co ciekawe i ważne - do tej opinii skłania się większość Polaków, z którymi rozmawiam. Przygodni moi rozmówcy, prawie bez wyjątków zgadzają się z nią; nawet ci - spośród nich - których nie podejrzewam o to, żeby zbyt intensywnie grzebali w internecie, przeglądając różne opinie. Odnoszę wrażenie, że oni tę "ściemę" wyczuwają intuicyjnie; nie poszukując na to nawet dowodów. [A na razie poddają się tresurze, bo cóż mają czynić innego..? Ale do czasu...]

Jeśli więc moje spostrzeżenia są trafne, wówczas byłaby to b. dobra informacja; dająca nadzieję otrzeźwienia, pośród obecnego zbiorowego szaleństwa..? [Z drugiej jednak strony, jeśli ogół "przejrzy na oczy" – zyskując pewność - wówczas... Wolę tego nie kończyć i pozostać przy... nadziei!]

Spędziłem trochę czasu w Anglii i uważam Angoli za dość chłodno myślących, więc niezbyt skłonnych do zachowań pod wpływem emocji; a zwłaszcza - paniki. To dlatego - być może - Boris Johnson (premier Wlk. Brytanii) na początku "wypiął się" na ową "pandemię", wyłamując się z karnego szeregu przytłaczającej większości tzw. przywódców (cokolwiek to znaczy?). Nasuwa się tu więc pytanie, czy późniejszą zmianę jego stanowiska - o 180 stopni - mógł spowodować jakiś... - ot, dajmy na to - szantaż Wielkiego Brata?! Szantaż tak skuteczny, że Boris "w te pędy"... "zakaził" siebie samego tym świrusem... he, he, he?!

Przy tym pamiętajmy o jednym: obecnie (i to na całym świecie, aby podsycać panikę) pod prawie wszystkimi zgonami podpisuje się niejaki... COVID-19! Wystarczy, że nieboszczykowi "wy-testują" owego zbrodniczego wirusa! Podczas gdy jest b. możliwe - bo na razie brak jest naukowych dowodów, wykluczających tę hipotezę - że ogromna większość z nas „posiada” już (w sobie) tego wirusa od dawna, a jednak nie choruje..?

P. S. Zaś niedowiarkom - na pocieszenie – wklejam jeszcze link do znamiennej (dla Polski) dynamicznej mapki, pokazującej rozprzestrzenianie się epidemii (w XIV w.), która unicestwiła do… 60% populacji Europy! [Jednak nikt wówczas kościołów nie zamykał…] Pisałem o tym nie raz (odnosząc to do pierwszej, wielkiej imigracji Żydów do Polski), ale może nie wszyscy o tym wiedzą..? Warto więc kliknąć na link do mapki (która pokaże się po chwili) i wyprowadzić z niej… polskie wnioski!?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_%C5%9Bmier%C4%87#/media/Plik:Blackdeath2.gif

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (10 głosów)

Komentarze

Szanowny Panie Bogdanie Czajkowski chylę czoła przed doświadczeniem życiowym i naukowymi osiągnięciami, niniejszym witam też na naszym pożytecznym portalu, gdyż jeszcze chyba nie miałem osobiście wcześniej, tej okazji. Za wpis nota najwyższa z uwagi na inicjatywę żywej dyskusji na stronie.

Co do pandemii coronawirusa to trzeba zacząć od tego, że wciąż niewiele wiemy o samym zabójcy, który już pozbawił życia ponad 60 tys. ludzi na całym świecie i to w b. różnym wieku. Jest to szokujące, gdyż poziom nauki jeszcze niedawno wydawał się nam kolosalny, ba nawet niemal kosmiczny, a tu taki klops. Tysiące Uniwersytetów, Instytutów, klinik i najnowocześniejszych laboratoriów (jawnych i tajnych) na świecie od czterech miesięcy, nie mogą sobie dać rady z tą całkiem przyjemną bąbką, całkiem urodą jakby morską bombą głębinową z II wojny światowej. Co do źródła tego morderczego wirusa, też nie ma żadnej pewności, mamy tylko mnóstwo domysłów, dywagacji, oskarżeń, teorii spiskowych i Bóg jeden wie czego jeszcze, a fakty są nagie.....

Od początku popełniono wiele błędów, przede wszystkim wpierano nam Europejczykom, iż to co widzimy w Chinach to nas absolutnie nie dotyczy, bo to tam..... daleko. Potem zmieniono wersję, iż tak naprawdę to tylko właśnie taka inna odmiana grypy, na którą co roku umiera dużo więcej ludzi. Tymczasem to co obecnie widzimy we Włoszech, w Hiszpanii, w USA, całkowicie przeczy tego typu szkodliwym wieściom. Niestety w wielu domach, rodzinach, trwa już żałoba, a niektóre Domy Opieki, czy Domy Zakonne są dosłownie powymiatane! Nadto wystarczy prześledzić kilka, kilkanaście raportów wprost ze szpitali w Lombardii, czy z innych miejsc, a zaraz oczy nam się otworzą i pokornie będziemy musieli przyznać, że czegoś takiego, to jednak jeszcze świat nie widział. O ekomonicznych zastojach nie wspomnę!

Dlatego podsumuwując, osobiście postrzegam, pandemię jako b. niebezpiecznego, potencjalnego zabójcę, o którym wciąż niewiele wiemy, a który niepowstrzymany bądzie dalej siał straszne spustoszenie. To nie są żarty! Sytuacja jest naprawdę b. poważna. Pozdrawiam b. serdecznie Sław

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1624964

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bogdan Czajkowski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... już całkiem sporo wiemy o dezinformacyjnych oszustwach, z czego można wyprowadzić wielce uzasadniony wniosek co do celu, do którego zmierza ów Wielki Brat!

Przy okazji - przejrzał Pan ów zalinkowany film?

Vote up!
3
Vote down!
-5

Bogdan Czajkowski

#1624969

Jak ktoś trafnie napisał, chyba na Twitterze, mamy w tej chwili cztery zasadnicze nurty koronawirusowe:

#zajob, którego jednym z głosów jest Piotr Wielgucki (Matka Kurka), czyli nurt anty-restrykcyjnych radykałów, uważających, że SARS-CoV-2 to Wielka Ściema Medialna, hucpa i koronawirusowy cyrk.

Druga grupa to "wyznawcy" Witolda Gadowskiego, czyli rozważania o pandemii w klimacie dramatu w Wuhan i jego wpływie na świat i Polskę,

trzecią grupę reprezentuje najlepiej dr. Jerzy Zięba, który wie jak leczyć chińskie zapalenie płuc - oczywiście witaminą C wstrzykiwaną w żyłę.

Czwarta grupa to naprzemiennie ekipy od pięć "gie" i mikroczipów Billa Gatesa. Wszystkie te grupy wspierane są różnymi naukowcami, profesorami i autorytetami. Większość z nich to byli ( bardzo ważne słowo) szefowie czegoś tam, byli autorzy znaczących publikacji, byli laureaci nie mniej znaczących nagród i wyróżnień. Byli. Czyli tak naprawdę już nieobecni w światowym topie ekspertów. Za to obecni na tysiącach kanałów YouTube.

Czy i kiedy wrócimy do życia? Możemy sobie z epidemią poradzić na dwa sposoby. Albo wszyscy się zakażą i ci, którzy przejdą chorobę ciężko po prostu od nas odejdą. To jest straszny wariant, na który początkowo zdecydowała się Wielka Brytania, ale już się wycofała. Ignorujemy infekcję, kto ma się uodpornić, uodporni się, kto ma odejść, odejdzie. Albo ta druga droga, słuszna, mądra i humanitarna, wszyscy zamykamy się w domach i sprawiamy, że wirus nie przenosi się między osobami. Wirus ma swój czas przeżycia, jeśli nie przejdzie z jednej osoby do drugiej, to po pewnym czasie ten pas transmisyjny zostanie zerwany. Problem w tym, że nie wiemy, bo wątpliwości jest coraz więcej, a nikt oficjalnie ich nie rozwiewa, czy nasza droga jest rzeczywiście słuszna, mądra i humanitarna. I wkurza mnie to bardziej, niż zakaz wstępu do lasu. Zamiast rzeczywistej, wiarygodnej i rzetelnej informacji, mamy pandemię informacyjnego obłędu. Zresztą komu wierzyć? Znacie kogoś takiego?

 

https://www.salon24.pl/u/okop/1034463,pandemia-informacyjnego-obledu

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1624970

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Husky - a kiedy zmienisz swoje pseudo na "Leming"?

Vote up!
4
Vote down!
-6

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1624975

prawda drogą dr Zięby i też walą w żyłę, aczkolwiek nie witaminę C. ;)

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1624998

"Za wpis nota najwyższa z uwagi na inicjatywę żywej dyskusji na stronie."

Dziękuję Panu za tę opinię i głos (jeśli tak Pan zagłosował, tj. "piątką"). Zapewniam jednak Pana, że średnia ocena "zjedzie" do ok. 2, jak wszystkie moje notki (bo już wynosi 3). Dlaczego..?

Ponieważ o "jakości" tego portalu i tutejszych publikacji, w najmniejszym chyba stopniu decyduje ich wartość merytoryczna (opinii, z którymi - naturalnie - można się nie zgadzać), lecz nadzwyczaj liczne zgromadzenie trolli i hejterów (ich przykładowe nicki przemilczę, bo mamy Wielki Tydzień!), którzy leczą tu swoje kompleksy, za pomocą obelżywych - a nawet ordynarnych - komentarzy oraz przez zapamiętałe "minusowanie" moich (i innych) "znienawidzonych" komentarzy; a także i samych notek! [Za pełnym przyzwoleniem tzw. adminów i zdziczałego "regulaminu"; bo z podobnym nie spotkałem się na żadnym innym, z moich blogów.] Tu wszystko jest postawione "na głowie"; co zaprezentuję Panu, przy pomocy poglądowej ilustracji tej patologii, pod linkiem:

https://niepoprawni.pl/comment/1624606#comment-1624606

Powyższy (pod linkiem) mój komentarz, a także - następny (poniżej tego), są jedynymi komentarzami pod moją notką, które zostały nieubłaganie "napiętnowane" (ten drugi był nawet ukryty, przez pewien czas), mimo że - jak może Pan sprawdzić - odpowiadam merytorycznie i nikogo nie obrażam (nigdy!). [Co najwyżej - posługuje się "narzędziem" uprzejmej... złośliwości, gdy trzeba.] A jednocześnie - znajdzie Pan tam mnóstwo "komentarzy" obelżywych (nie tylko pod moim adresem), które cieszą się brakiem takiego... "piętna"!

Obecnie moje "saldo" (cokolwiek to znaczy?) na profilu - jako szarego, "szarutkiego" blogera i komentatora - wynosi odpowiednio: -112 i -276! Z tego powodu uważam, że gdy zacznę piąć się w "w górę" tj. do... "zera", wówczas będę zmuszony dojść do wniosku, że moje publikację stają się coraz... gorsze merytorycznie! I zrezygnować z tego bloga. [Choć zapewne i wcześniej zrezygnuję, zmęczony już tym chamstwem...]

Skądinąd - posiadam "grubą skórę" (a prostak nie jest w stanie mnie obrazić), więc powyższych uwag proszę nie traktować, jako "płaczliwych żali", lecz - wyłącznie - jako moją ocenę jakości portalu i "chorego"... regulaminu; oraz adminów! [Po zaledwie 5-miesięcznej obecności tutaj.]

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Bogdan Czajkowski

#1625016

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie wchodząc w szczegóły i nie bacząc na wielki tydzień zamieszczę mój wczorajszy tekst , który natychmiast zamienił się w niebyt.

Verita - 5 Kwietnia, 2020 - 18:59
Tylko dzięki takim durniom jak huski i takim układzikom jak na Niepoprawnych... i takiej konstytucji ...jak regulamin gawriona ...i takiemu rządowi jak satyryczne ministry stowarzyszone z gawrionem....mamy to co mamy.
Tamci najwięcej zarabiają...a ci tu...mają najwyższe oceny.
Ot i całe Prawo i Sprawiedliwość.
Chamy wyrzucone z wszystkich portali łączmy się.
Gawrion - jak Merkel przyjmie wszystkich ...multi -kulti... i będzie pięknie !

P.S. Tutejsi reptylianie mają grubsze skóry niż my, ludzie, dlatego proponuję zaopatrzyć się w tarcze i zbroje...i nie rezygnować. Dla celów najwyższych.
Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-3

Verita

#1625029

Nie wchodząc w szczegóły i nie bacząc na wielki tydzień zamieszczę mój komentarz, który jest odpowiedzia na tekst tej idiotki

Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać

Panimaju stary babsztylu

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1625032

Spodziewałem się tego, że niedługo trzeba będzie czekać, na "od-dźwiek... nożyc"! [Bo to właśnie Pana - między innymi - miałem na myśli, gdy przemilczałem - z powodu Wielkiego Tygodnia - nicki autorów owych ordynarnych komentarzy i nienawistnego, zapamiętałego "minusowania"!]

Więc niechże Pan sobie nie żałuje i - bez opamiętania, skoro wola - "minusuje"!; najlepiej nakłaniając jeszcze do tego swoich znajomków!

Na marginesie - moja powyższa notka znajduje się dzisiaj na szczycie najpopularniejszych publikacji. Jednak życzliwa mi redakcja "nie zauważyła" tego, więc publikacji... nie poleca na SG!

Vote up!
2
Vote down!
-2

Bogdan Czajkowski

#1625035

Przykre i latego dalem na Wykop

pzdr.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1625040

Dobry wpis. Też uważam, że nas rozgrywają i niszczą. Przez ich zakazy itp. zginie więcej ludzi poprzez samobójstwa, osamotnionych w domach itd. niż na samego koronawirusa.

Mam już troche materiałów i zbieram sie do napisania czegoś więcej o tym na podstawie tego co się dzieje w Polsce i jak nasz rząd nas bezczelnie okłamuje w tej kwestii (juz nie mówiąc o mediach).

Vote up!
3
Vote down!
-2

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1624976

 

Szanuje Panskie niezalezne, a trafne uwagi na temat problemow zwiazanych z dzialalnoscia naszego rzadu. 

A na marginesie sprzecznych informacji, ktore do nas docieraja, uwazam ze warto zapoznac sie z korespondencja Jeremiego Zborowskiego z Chicago na temat sytuacji panujacej w N.York.

 https://tygodnik.tvp.pl/47394497/strach-w-nowym-jorku-koronawirus-zatrzymal-miasto-ktore-nigdy-nie-spi 

Osobiscie widze niepotrzebne restrykcje i sztucznie wywolywana panike. Nagannym jest zakaz wstepu do lasow.

Tutaj swiat zwariowal. I nie tylko w tym miejscu.

Na razie epidemie ta wykorzystuja umiejetnie banksterzy.

Jest to bardzo niebezpieczna gra. Dla nich.

Dostrzegam tez horrendalne lekcewazenie istniejacego niebezpieczenstwa. 

Sadze, ze rozsadek powinien nakazac nam calkowita izolacje od innych osob. 

Bez wzgledu na to jak dlugo ma to trwac. 

Bo po wybuchu bomby zakazen w danym terenie, smiertelnosc powinna wrocic do normalnej sredniej.

Pozdrawiam i oczekuje Panskich nastepnych ciekawych spostrzezen i wypowiedzi.

Vote up!
1
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1625033

"Sądzę, że rozsądek powinien nakazać nam całkowitą izolację od innych osób."

Tu nie zgadzam się z Panem, niestety, co uzasadniłem - jak sądzę - w powyższej notce. Nie zgadzam się, ponieważ - co więcej - powyższym swoją opinią zaprzecza Pan innym swoim spostrzeżeniem - bez wątpienia słusznym - jak dla przykładu:

"Osobiście widzę niepotrzebne restrykcje i sztucznie wywoływaną panikę. Nagannym jest zakaz wstępu do lasów. Tutaj świat zwariował. I nie tylko w tym miejscu."

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-2

Bogdan Czajkowski

#1625039

Dalem za nia plus. Jednak osobiscie nie zamierzam lekcewazyc zagrozenia, poniewaz nie moge stwierdzic z cala pewnoscia, ze to wszystko, to jest wylacznie propaganda.

Doniesienia medialne w olbrzymim procencie sa niewiarygodne, jednak zostawiam sobie, powiedzmy te 5 - 10%, by nie lekcewazych zagadninia.

Niewiele na tym trace.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1625048