80. już rocznica święta naszych… okupantów!

Obrazek użytkownika Bogdan Czajkowski
Kraj

Nigdy dość przypominania, że co roku - w dniu 1. maja – wciąż „obchodzimy” nie co innego, jak właśnie święto naszych… dwóch okupantów!

Przypominam więc, że dnia 1. maja 1940 r., na terenach II Rzeczpospolitej – okupowanych przez dwóch najeźdźców - to właśnie dwaj prominentni przywódcy socjalistyczni, Hitler i jego sojusznik Stalin, wprowadzili u nas to „święto”, pod obłudnym szyldem „święta pracy”! I od tamtego czasu – z małą przerwą, w latach: 1946-49 o dziwo! – musieliśmy znosić to obce naszej tradycji, ideologiczne „święto robotnicze”!

III RP, nazywana - przez jej entuzjastów – niepodległym państwem, w którym zażywamy nadzwyczajnych wolności (których - zwłaszcza w obecnym czasie - szczególnie „doświadczamy”!), nigdy nie odważyła się na zerwanie ciągłości z Polską Rzeczpospolitą Ludową, bo nie dopuściła do tego zmowa u „cioci” Magdalenki! [Choćby w postaci zniesienia – symbolicznego skądinąd - tego fałszywego „święta”, co nie wymagało nadzwyczajnej… „odwagi”. A to zaniechanie (i hańba) jest szczególnie znaczące (bo niejako symboliczne), z uwagi na fundatorów owego „święta”, czyli - Hitlera i Stalina!]

Do dzisiaj więc nie przeprowadzono żadnej dekomunizacji (mimo „dobrej zmiany”), ani rzetelnej lustracji, w wyniku której można byłoby pociągnąć do odpowiedzialności karnej żyjących wciąż (zwłaszcza w latach 90.) zbrodniarzy komunistycznych, choć ich czyny nie uległy przedawnieniu! [W tym także sędziów, którzy nadal orzekają; nawet w SN!]

Dlatego w pełni uzasadnione jest nazywanie tutejszego państwa PRL-em Bis!

Na zakończenie zacytuję tu fragment mojej publikacji sprzed roku:

I oto po 15 latach tej hańby (w 2004 r.), lokajskie polskie „elity” uzyskały świeży „symbol” (i pretekst) do świętowania owego „1 maja”, którym był Anschluss Polski do Unii Europejskiej (którą można nazwać – de facto – także… IV Rzeszą)! Także i tutaj trudno mówić o przypadku – gdy chodzi o datę Anschlussu (1 maja) - jeśli zważyć marksistowską proweniencję „elit” brukselskich, którym patronuje komunista Altiero Spinelli i jego Manifest z Ventotene! Od tej pory Polacy są nieustannie indoktrynowani „dobrodziejstwami Unii”; i to znacznie bardziej nachalnie, niż za tzw. pierwszej komuny, bo wówczas nie stawiano banerów przy każdym przystanku, czy… wychodku (jak obecnie), pobudowanym dzięki… „braterskiej pomocy ZSRS/UE”!

5 lat później (w 2009 r.) bracia Kaczyńscy przehandlowali naszą suwerenność – negocjując (wcześniej) traktat lizboński i doprowadzając (jak "jeden mąż" z PO et consortes; za wyjątkiem znacznej mniejszości posłów PiS) do jego ratyfikacji; ponad głowami „suwerena” (czyli... Polaków), bo bez referendum! Mimo, że traktat podważał Konstytucję RP, przyjętą w referendum właśnie! I właśnie na podstawie owego traktatu, Polska jest „czołgana” – od 5 lat! – choć o przyczynach tego żadna z propagandowych „szczujni” – ani rządowa, ani nierządna – nawet się nie zająknie!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:10)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628341

Pies to znakomita i b. trafna ikona dla Pana! Wielka szkoda, że nie może on - w sposób fizyczny, czyli falą akustyczną - ujadać!!!

Byłaby to znakomita - i także b. trafna - wizytówka tego "merytorycznego" i pozbawionego... nienawiści portalu! [Mam tu na myśli jego najaktywniejszych, więc... "prominentnych" blogerów, do których - z całą pewnością - Pan należy!]

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Bogdan Czajkowski

#1628369

Skoro ten portal jest aż taki zły, to po co tu zamieszczać swoje teksty? A olać taki nienawistny portal! Tylko... dokąd pan wtedy pójdzie? ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1628382

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dzieki

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628386

bo tu psiarnia roznosi wśiekliznę

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1628408

Ponieważ ten portal uniemożliwia edycję mojego poprzedniego komentarza (zapewne w obronie tutejszych "prominentnych" trolli/tzw. blogerów), więc powtórzę to, czego nie mogłem - z powodu "braku uprawnień" - uzupełnić!

Pańskie komentarze są - niezmiennie - bardzo merytoryczne, celne i oparte na Pańskim intelekcie (czytaj: rozumku)!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Bogdan Czajkowski

#1628391

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

czywst........czywstsc

Dbrnc

Babies Lives Matter
White Lives Matter

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1628394

gdzie ten osobnik zachowuje się jak piesek na widok suczki z cieczką. 

https://niepoprawni.pl/blog/zawisza-niebieski/nie-ma-jak-maluch

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628395

Ale na LEoku doskonale by pasował. Tak między Ruskieviciusem a "prezydentką". ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1628397