MOCNY GŁOS FORUM ŻYDÓW POLSKICH W SPRAWIE USTAWY 447

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

MOCNY GŁOS FORUM ŻYDÓW POLSKICH W SPRAWIE USTAWY 447

 

 Forum Żydów Polskich odniosło się do głośnego raportu żydowskiej organizacji ADL, w którym uznano Polskę za “najbardziej antysemicki kraj świata”. “Główną przyczyną wzrostu postaw niechęci wobec Żydów jest w Polsce ustawa 447 (…). Organizacje domagające się »własności bezspadkowej« otworzyły – z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. „To więcej niż błąd, to zła wola” – czytamy w oświadczeniu Forum.

 

Kilka dni temu żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) opublikowała raport na temat postaw antyżydowskich na świecie. Uznano w nim, że to Polska jest dziś “najbardziej antysemickim krajem na świecie”, a metodologia samego badania wzbudziła wiele kontrowersji i wątpliwości.

 

Do sprawy głośnego raportu odniósł się Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich. “Raport ADL na temat postaw antysemickich jest rozgłaszany w polskich mediach pod apokaliptycznym, acz fałszywym tytułem: „Polska najbardziej antysemickim krajem świata«. Fałszywym, bo „przebadano” tylko kilkanaście krajów, w tym żadnego muzułmańskiego” – zauważa publicysta. W mocnym oświadczeniu podkreśla także, że jeśli możemy mówić o intensyfikacji niechęci wobec Żydów w Polsce, to przyczyną tego jest ustawa JUST Act 447.

 

“DYLEMAT MORALNY”

 

Autor oświadczenia wskazuje na moralny dylemat towarzyszący burzliwej dyskusji o restytucji mienia bezspadkowego. “W najprostszych słowach: Niemcy wymordowali polskich Żydów. Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem prawnym jest też moralny: państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po których nie ocalał żaden spadkobierca” – zwraca uwagę Jędrzejewski. Dodaje, że kluczowy fragment ustawy 447 zakłada restytucję mienia bezspadkowego “w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach”. Publicysta zaznacza, że domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu.

 

“Czyli przyjdą amerykańscy, żydowscy prawnicy – powiedzmy to wprost: rekiny! – i będą domagać się „mienia bezspadkowego«”po mimo, że nie są spadkobiercami zamordowanych, że nic ich nigdy z nimi nie łączyło. I w dodatku uzyskane pieniądze mogą wydawać w zasadzie dowolnie, bo przecież każdy cel jest „innym celem« – podkreśla Jędrzejewski. Publicysta Forum Żydów Polskich wskazuje, że o ile moralnym dylematem jest niechciana korzyść polskiego państwa, tak skandalem jest to, że organizacje niemające nic wspólnego z ofiarami, chcą dziś zyskać odszkodowania wyłącznie dlatego iż same mianowały się “spadkobiercami”.

 

Forum Żydów Polskich zauważa także, że bezpodstawne żądania organizacji żydowskich wspiera amerykański Senat, co podsyca tlący się konflikt. “W tym momencie podkreślić trzeba jednak zasadniczą różnicę pomiędzy państwem polskim a wspomnianymi organizacjami: państwo polskie uzyskało tę korzyść nieintencjonalnie. Wbrew sobie. Zaatakowane i zniewolone. Organizacje te zaś chcą „krwawe” pieniądze przejąć całkiem świadomie. Taką mają intencję. Pod względem moralnym to wielka różnica” – akcentuje Jędrzejewski. Jako rozwiązanie tego problemu podaje przeznaczenie funduszy z mienia bezspadkowego na cel zgodny z ustawą 447, czyli edukację o Holokauście. “Nie przez żadne organizacje, tylko przez Polskę, oraz wyłącznie według trybu i na zasadach ustalonych przez Polskę. Zamordowani byli polskimi obywatelami” – stwierdza publicysta. Dodaje, że jego propozycja nie została przez nikogo rozważona.

 

“POŚMIERTNY TRIUMF HITLERA”

 

Na koniec Jędrzejewski ostrzega, że powstały i zaogniający się konflikt polsko-żydowski jest “pośmiertnym triumfem Hitlera“. “Sytuacja jest tragiczna, bo konflikt będzie narastał. Po jednej stronie są ludzie bezwzględni, międzynarodowi gracze, lobbyści, z propagandowym aparatem medialnym. Po drugiej – ludzie, którzy widzą bezczelność tych żądań, ale – niestety – nie dostrzegają moralnego dylematu, o którym piszę, a który ich pośrednio dotyczy. Rezultatem będzie wzrost emocji antyżydowskich, wzrost emocji antypolskich, nienawiść i wszystkie konsekwencje takiego zjawiska. Bardzo ponure, złe, agresywne jak złośliwy rak” – przestrzega autor oświadczenia. Dodaje dalej, że ku jego zmartwieniu nadchodzi “gigantyczna kłótnia o pieniądze ostatecznie i trwale pogorszy trudne relacje polsko-żydowskie”.

 

“A dla ludzi, który dziś mają po 15 czy 20 lat, Holokaust będzie się na resztę życia kojarzył przede wszystkim z wielką, obrzydliwą awanturą o pieniądze po wymordowanych. Organizacje domagające się „własności bezspadkowej« otworzyły – z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. To więcej niż błąd, to zła wola” – podsumowuje Forum Żydów Polskich.

 

W najprostszych słowach|: Niemcy wymordowali polskich Żydów.

 

Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem prawnym jest też moralny :państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po których nie ocalał żaden spadkobierca – zwraca uwagę Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich. Dodaje, że kluczowy fragment ustawy 447 zakłada restytucję mienia „bezspadkowego w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w celu wspierania edukacji o Holokauście, oraz innych celach”. Publicysta zaznacza, że domagający się dziś restytucji mienia pożydowskiego w rzeczywistości nie mają i nie mieli nic wspólnego z ofiarami Holokaustu. “Czyli przyjdą amerykańscy, żydowscy prawnicy – powiedzmy to wprost: rekiny! – I będą domagać się „mienia bezspadkowego, pomimo, że nie są spadkobiercami zamordowanych, że nic ich nigdy z nimi nie łączyło.

 

Forum Żydów Polskich zauważa także, że bezpodstawne żądania organizacji żydowskich wspiera amerykański Senat, co podsyca tlący się konflikt.

 

„Głos” Toronto Nowy Rok 2020

 

 Opracował  Aleksander Szumański świadek historii – dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 – 2015, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

 

 Kombatant – Osoba Represjonowana – zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

 

– Aleksander Szumański  – Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej.

 

Legitymacja członkowska nr 122

 

 Źródła:

 

DoRzeczy.pl / forumzydowpolskichonline.org

 

– Forum Żydów Polskich

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (7 głosów)

Komentarze

Ten link prowadzi donikąd, a artykuł odnosi się do roku 2019.

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647839

O.K. Autor ma 100% racji

Vote up!
1
Vote down!
0

jer

#1647853

Skoro według Żydów Polska jest najbardziej antysemickim krajem świata, to ja pytam czemu w Polsce jest aż tylu Żydów mieszkających stale i jakoś nie narzekają. Komu jest u nas źle to przecież droga wolna - do państwa Izrael samoloty latają i zawsze można się z Polski wyprowadzić. Polacy nikogo na siłę nie trzymają u siebie. Raczej pomagają uchodźcom, jak teraz Ukraińcom.  Dla przypomnienia: to przecież król Kazimierz Wielki otworzył szeroko wrota Polski dla Żydów prześladowanych w całej Europie.  Gdy się u nas osiedlali powtarzali, że to prawdziwy raj na ziemi. Mam pytanie: jakiś obywatel Izraela dopłacał do odbudowy żydowskich kamienic w Polsce, szczególnie w Warszawie, kiedy Niemcy obrócili w perzynę całą stolicę? Nie. Koszty odbudowy poniosło państwo polskie. Więc o co chodzi?

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Szpilka

#1647868

Najmniej od nieudanej akcji Gomułki...

Antysemityzm oznacza: atak na obsadę koryt, atak na okrągłostołową część opozycji. Także  mniejszych i większych"wodzów"TO. Na sektor bankowy gdzie najwyższe stanowiska i wszelkie afery obsadzają"swoi", tak i liczne niższe stanowiska tamże, wiadomo, atak na dziedziczne stanowiska w sądach owocujące chowem wsobnym(wystarczy popatrzyć na "twarz niejakiej  tulei". W prokuraturach, adwokaturach, rodzinach obstawiających układy prokurator, sędzia , adwokat, notariusz. W partajach politycznych(celowo germanizuję) zwłaszcza tych z czerwonymi ponoć "broniących robotnika"  rodowodem. Nic nie dadzą próby znalezienia prawdziwych nazwisk, dokumentacji. Zaraz po wojnie nawet ocalałe działy ksiąg wieczystych czy metryk często płonęły bez żadnych śladów... I tak dalej, dalej. Jednocześnie celowo niszczono najpierw"przeklętych bandytów" potem "ekstremę". Sam wiem co to znaczy(ojciec w SW, nie służbie wewnętrznej) konspira, ulotki, co rusz przerzucany powielacz w piwnicy."Nasz", bo zdobyty przez ojca po fikcyjnym skasowaniu ze stanu zakładowego. Ciągła obawa przed nalotem. Sprzęt obecnie w muzeum. Potem po Okrągłym korycie i chlaniu w świetle menory podział łupów. Ciągłe okazywanie pogardy dla podludzi którymi do tej pory byliśmy i niestety bardziej, mniej, nadal jesteśmy. Polak w Tenkraju jest bez szans wobec antypolskiego państwa. A tzw. szefostwo skrajnej Prawicy obsadzane agenturą. By ją zdyskredytować. Widać to od Polin powiatowego aż po Warshau.

Paradis Judaeorum... Rajskie wybrane drzewo Wybranego Narodu. Pochyłe drzewo.

A potem dziwią się pokazowo na "antysemityzm" i wściekłe żądania w ramach 447.

Potem co? Wielka Palestyna?

I wszystkie ludobójcze konsekwencje przy poklasku Zachodu chwalącego walkę z tymi co "antysemityzm wyssali...".

Vote up!
4
Vote down!
0

brian

#1647876