Polityczne aspekty pojedynku Adamek – Kliczko

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Właściwie godziny już tylko dzielą nas od walki, którą niektóre tytuły prasowe określają mianem pojedynku XXI wieku. Pewnie nieco na wyrost, ale ponieważ wiek XXI trwa dopiero od 11 lat, to można jeszcze sobie pozwalać na takie nadmuchane określenia.

Jednak emocje związane z tą walką, póki co, mniej są związane z jej przebiegiem, bardziej z tym, że za jej obejrzenie trzeba zapłacić i to 40 złotych. Dla wielu ludzi 40 złotych, to cena miesięcznego abonamentu, więc natychmiast zaczęły się wściekłe okrzyki, że organizatorzy to zdziercy i złodzieje, Adamek to świnia, bo się wypiął na swoich kibiców i każe sobie tyle zapłacić a Kliczko to już w ogóle cwaniak i zwykły zarobas.

Sprawa płacenia za obejrzenie walki otarła się nawet o świat polityki. Europoseł PO Paweł Zalewski na swoim facebook’owym profilu napisał m. in.: „W moim odczuciu walka bokserska, a zwłaszcza ta, jest przede wszystkim przedsięwzięciem publicznym i podobnie jak inne sporty popularne powinna być powszechnie dostępna. Zwłaszcza, że na tę walkę czekają rzesze rodaków. Organizatorzy przecież i tak zarobiliby na prawach do transmisji i reklamach. Wielka szkoda!”

Wydaje mi się, że to „powyższe zarabianie na prawach do transmisji”, o którym europoseł Zalewski był łaskaw napisać, właśnie polega na tym, że ktoś, kto ma prawo pokazać walkę, może i chce na tym zarobić, np. za pomocą systemu pay-per-view. Ale z reguły tak to wygląda, gdy politycy w ogniu kampanii wyborczej, zaczynają się kierować chęcią przypodobania publiczce i zabierają głos w sprawach, których być może nie do końca ogarniają. Szanuję Pawła Zalewskiego, ale nie odmówiłem sobie przyjemności skomentowania tych słów.

Napisałem w komentarzu do tego wpisu na Facebook’u, że to bardzo dziwne słowa w ustach polityka Platformy Obywatelskiej, czyli formacji która sobie ceni wszystko co prywatne i komercyjne, łącznie z próbą komercjalizacji służby zdrowia. Tak to jakoś napisałem, za co natychmiast od zwolenników europosła oraz wyznawców Platformy zleciały na moją głowę różnego rodzaju oskarżenia, łącznie z jakimś dziwnym i nieuzasadnionym procederem łączenia mnie z Kaczyńskim i z PiS-em. Co najmniej jakbym miał z nimi coś wspólnego.

Emocji jak widać nie brakuje, nie tylko sportowych ale i politycznych. Na szczęście jesteśmy narodem zaradnym i zawsze sobie poradzimy. Walkę Adamek – Kliczko, za darmo, bez zupełnej pomocy polityków i ich populistycznych haseł, będzie można obejrzeć na niemieckim RTL. I proszę od dziś nie mówić, że niczego Niemcom nie zawdzięczamy.

Pojedynek Adamek – Kliczko może się okazać kamieniem milowym w polepszeniu naszych stosunków z niemieckim sąsiadem, być może także w pogorszeniu z sąsiadem ukraińskim, jeśli Adamek zleje Kliczkę. Bo w Polsce, kotle politycznego ognia, żaden cios bokserski nie może być pozbawiony wymiaru politycznego.

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ale we wnioskach różnimy się zasadniczo.
Ostentacyjne prezentowanie przez Adamka, swojej Polskosci i głębokiej wiary Chrześcijańskiej, powoduje że stał się On dla elyty salonowej obiektem wściekłych ataków.
Widać to było najlepiej w relacjach z prezentacji.
W pierwszej relacji, były słowa Adamka, że chce tę walkę wygrac dla Ojczyzny.
We wszystkich następnych relacjach ten fragment wycięto.
Władzy, szeroko pojmowanej, nie po drodze z Patriotami.
Stąd i działania, które mają za zadanie wywołać niechęć do naszego boksera.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182173

W ogóle szanuję wszystkich z PO. Chyba nikogo tak jeszcze nie szanowałem. Szacunek, to pierwsze co przychodzi mi na myśl kiedy o nich myślę.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                       

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zatrzymałem się w ostatniej chwili,nabierając wody w usta.

#182270

22 45 RTL

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182273

... może to mam w pakiecie.

Tylko trza będzie na głucho, bo po niemiecku to ja nawet Bacha nie trawię. (Choć "Czarodziejski flet" daje się wytrzymać.)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#182330

a jak jest polskim fighterem patriotą to 3a to przed publiką ukryć i po michnikowsku zochydzać jego osobę - chyba jasno się wyraziłem??

a PO nie szanuję, życzę tej mafijnej koterii jak najgorzej i żywię przekonanie że jak jej poprzednicy: ROAD, KL-D, UD i UW skończą w p0olityczniym niebycie z piętnem infamii ;/

 

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#182276

byłem przekonany, że walkę obejrzę w telewizji publicznej. wszystko na to wskazywało. widocznie akurat na Adamka zabrakło reżimowej TVP1 pieniędzy.
ale na programy dla idiotów są. rzeczywiście nie warto płacić abonamentu na to barachło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182360

Pieniądze z abonamentu wydają na wystąpienia Matoła i lewactwo.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#182368