Legniczanin.pl: Głosujemy na legniczanina, Piotra Cybulskiego

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Blog

Cały czas trwa najbardziej prestiżowy dla blogerów konkurs “Blog roku 2009″, organizowany przez portal Onet.pl. Ale dopiero we wtorek, tj. 12 stycznia wchodzi on w bardziej decydującą fazę, ponieważ rozpoczyna się głosowanie.

W tym konkursie startują blogerzy różnej maści, od tych co piszą ładnie i trafnie, po tych co są znani tylko z tego, że są znani. Być może gdyby wystartowała Paris Hilton, to ona by wygrała – na szczęście nie startuje. Blogerzy mniej znani mają szanse ograniczone, co nie znaczy że są ich całkiem pozbawieni.

Ja swojej szansy upatruję we wsparciu lokalnych mediów oraz różnych środowisk. Przecież startuję jako legniczanin, po Małej Moskwie i Marysi Nowakowskiej może mi właśnie przyjdzie rozsławić Legnicę. Biorę oczywiście pod uwagę, że prawdopodobnie są to marzenia ściętej głowy, ale przecież ponoć świat należy głównie do tych, co mają odwagę marzyć.

Rozesłałem zatem maile do różnych redakcji lokalnych mediów, przede wszystkim portali internetowych. Jako pierwszy wsparcia udzielił portal Legniczanin.pl. Oto artykuł o moim udziale w konkursie, umieszczony na tym portalu:

We wtorek (12.01) rusza konkurs na Blog Roku 2009. Głosujmy na legniczanina, Piotra Cybulskiego!

To już V edycja konkursu na najlepszego polskiego bloga. Tym razem mamy w nim swojego reprezentanta.

Piotr Cybulski jest rodowitym legniczaninem. Ma 34 lata i zajmuje się dziennikarstwem.
Link do udziału Piotra Cybulskiego w konkursie:
http://www.blogroku.pl/piotrcybulski,gw478,blog.html

Autor zajmuje się polityką. W swoich częstych wpisach stara się śledzić i wytykać błędy i niepowodzenia osób rządzących naszym krajem. Robi to w sposób bezkompromisowy ale i dowcipny. Nie ukrywa przy tym swoich poglądów. Z diagnozami i sposobem widzenia świata Piotra Cybulskiego można się zgadzać lub nie. Ale warto wesprzeć go w jego staraniach i oddać głos na jego bloga.
Zwłaszcza, że nie będzie mu łatwo pokonać konkurencję. Zdecydowaną większość spośród 138 blogów, zgłoszonych dotychczas w kategorii Polityka, stanowią bowiem blogi posłów i senatorów, o których publicznej działalności często niewiele wiemy (poza tym, że piszą bloga).
Tym bardziej musimy pomóc Piotrowi Cybulskiemu, albowiem po niedawnym zwycięstwie Marii Nowakowskiej w konkursie  Miss Polonia, jest to kolejna okazja do promocji Legnicy. A te, nie zdarzają nam się często.

Zwycięzcy i wyróżnieni zostaną wskazani przez Kapitułę Konkursu, ale głosy internautów odegrają w tym niebagatelną rolę. Głosowanie, które rozpocznie się we wtorek, 12.01.10 o godz. 15.00, odbywać się będzie drogą sms-ową. O jego szczegółach poinformujemy, gdy tylko zostaną one ujawnione przez organizatorów konkursu.

Piotrowi Cybulskiemu życzymy powodzenia!

Grzegorz Wala

Źródło:http://legniczanin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3123:gosujemy-na-legniczanina-piotra-cybulskiego&catid=78:wiadomoci&Itemid=72

Dziękuję za tekst, wiem też że będzie ich więcej, w miarę rozkręcania się konkursu. Liczę, że do portalu Legniczanin.pl dołączą tez kolejne legnickie media a może nawet media z całego regionu.

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów