Jak Komorowski na Majufkę zapraszał

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Przepraszam, trochę się ponaśmiewam, bo raz, że jest z czego a dwa, jest z kogo. Naśmiewać się będę mianowicie z Prezydenta RP, z którego to urzędu można się naśmiewać do woli, a jakże, o czym przekonywano mnie przez ostatnie lata.

To, że co Komorowski otworzy usta to zaliczy wpadkę, jesteśmy przyzwyczajeni, żadna to nowość. Nowością żadną nie jest też to, że nie musi wcale ust otwierać, by zaliczyć wpadkę, bo z ortografią ten nasz Naczelny Dyslektyko-Dysortograf radzi sobie niezupełnie brawurowo.

Brawurowo, okazało się, nie radzi sobie też na terenie historii, na którą niepotrzebnie wkracza, choć ponoć historię ukończył. Wkraczać jednak chce, musi wręcz, udowadniać nam codziennie to, że jakże jest mądry i wszechstronnie wykształcony, taki arystokrata edukacyjny, co to każdą książkę miał w dłoniach ale żadnej do końca nie doczytał.

Zabrał oto Prezydent RP głos w sprawie Majówki, na którą chciał zaprosić Polaków. Zapraszając wykazał się rozległą wiedzą z zakresu historii i rzekł, że “Konstytucja 3 Maja była drugą na kontynencie europejskim konstytucją nowoczesną”. Nasz nowoczesny do szpiku kości Prezydent, nijako jednym zdaniem wywrócił był cały bieg dotychczasowej historii, która uparcie twierdziła, że Konstytucja 3 Maja byłą drugą, owszem, ale na świecie, po tej amerykańskiej.

Na kontynencie europejskim nasza konstytucja była pierwsza. Ale nie w uznaniu Prezydenta. Niestety, Pan Prezydent nie powiedział czyja w takim razie była pierwsza w Europie, skoro nasza była druga. Może amerykańska? A to Stany Zjednoczone nie leżą w Europie? I jak w ogóle pisze się “Majufka”?. Uff, niełatwo jest być Prezydentem. Trzeba tyle wiedzieć. Tylko że Lech Kaczyński jakoś wiedział.

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Już lemingi tłumaczą gajowego, że przecież miał rację, bo wcześniej była konstytucja Korsyki. Tylko jeśli wyciągamy takie "asy" z rękawa, to ja wyciągam konstytucję "Nihil Novi" z 1505 roku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153588

Bo - formalnie - tak.
1750 czy 1760, nie splamię się sprawdzaniem na wiki, wzorem Bronka ;). Potem ich Francja przygarnęła ;)

Ale ja bardzo wątpię, czy on o Korsyce pamiętał...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153593

Tylko ciekawe, czy Amerykanie też mają takie rozterki co do tego, czy ich konstytucja była pierwsza czy druga na świecie. Myślę, że Amerykanie w takiej sytuacji broniliby swojej wersji, natomiast w Polsce najchętniej to zanegowano by to, że nasza jest starsza od francuskiej by być bardziej jewroPEJSkim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153637

pewnie myślał,że najpierwszą w Europie była radziecka?Kolejny ukłon w stronę braci Moskali.
Mnie za komuny uczyli,że nasza była pierwsza w Europie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#153595

Profesor Doradca Nałęcz wyciągnie oktrojowaną konstytucję Szwecji z 1772 r.? Przy okazji okaże się że hańba Komorowski jest wybitnym konstytucjonalistą, prawie jak Winczorek.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#153597

Już przy okazji ubiegłorocznego Święta Niepodleglości mówiło się publicznie o tym jak takie rozetki powinny wygladać - zgodnie z zasadami - biel w środku - czerwień na zewnątrz - a gafa i lemingi nadal "po japońsku". LUDZIEEE, JUZ SIŁ BRAK NA TO UPODLENIE!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#153598

bul komorowski to osioł nie ubliżając osłowi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lodek

#153614