ManipulOnet.pl, czyli Oneciej roboty ciąg dalszy

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj
 

Portal Onet.pl cały czas daje czadu, jak by to młode pokolenie określiło. Po raz kolejny udowodnili, że są mistrzami manipulacji, w całym tego słowa znaczeniu. Oto przykład, który nad wyraz to udowodni.

Tytuł artykułu na stronie głównej brzmi:

„J. Kaczyński – Pana już nie ma, nie żyje Pan”

Oto skan:

Każdy czytający, bez względu na poziom rozwinięcia zwojów mózgowych oraz wysokość wykształcenia wyciągna jedynie możliwy w tej sytuacji wniosek: Jarosław Kaczyński znowu komuś groził, tym razem śmiercią. Ten nienawistnik, ach ten agresywny nienawistnik.

Ciekawy jestem komu groził i w jakich okolicznościach oraz z jakiego powodu. Klikam zatem na link i zaczynam czytać:

Janusz Palikot w ostrych słowach skomentował na swoim blogu w Onet.pl wyniki wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Zwrócił się do bezpośrednio do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego: „Pana już nie ma. Nie żyje Pan. Kot tylko miauczy”.

Oto skan:

Zadam tylko jedno pytanie moim przywoitym kolegom z portalu Onet.pl

Dlaczego w tytule grozi Kaczyński a w tekście grozi Palikot?

Jeśli to manipulacja, to hańba wam. Jeśli przypadkowy błąd, to wiele się jeszcze musicie uczyć.

Z pozdrowieniami

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Dla mnie to jawna manipulacja, majaca na celu dezinformacje tych co to tylko tytul przeczytac sa w stanie. Takie bledy moga sie zdazyc pierwszoklasistom, albo.... policjantom!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112360

A jaka kara grozi za nawoływanie do nienawiści i zabójstwa, które Palikot propaguje bezkarnie od kilku lat, czego efektem, być może, są te wszystkie polskie obecne tragedie ludzkie??? Nikt nie potrafi wyegzekwawać prawa od tego pana, nie ma uczciwego prokuratora, który z urzędu, na tej bazie, mógłby sformułować akt oskarżenia??? Będziemy się uśmiechac i dyskutować, kiedy od siania tego typu nienawiści, giną niewinni ludzie??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112856

ciężka propagandowa praca u podstaw, a nie żaden przypadkowy błąd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112367

Chwytliwy, prowokacyjny tytuł to najlepszy sposób aby zmusić kogoś do wejścia na stronę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112418

Wiele osób czyta tylko tytuł.
Raz na GW (nie pamiętam czy to była Gazeta.pl czy już GW) był wywiad z posłem PiS który opowiadał o komisji Macierewicza.
I ten gościu powiedział że "nas nic nie przeraża, nawet takie coś lub ktoś jak Palikot"
Tytuł na GW: nas nic nie przeraża, nawet takie coś jak Palikot. (te słowa pisane są największą czcionką na ekranie - grubą jak mój kciuk)
Ale do tego był materiał wideo i jak ktoś zadał sobie trud i to obejrzał lub przeczytał rozpisany ten dialog pod okienkiem filmiku to słowo "ktoś" widział.
Ale ok połowy komentującej gawiedzi tego nie zrobiła bo komentarze pod spodem dotyczyły tego że poseł PiS wysłowił się o Palikocie jak o rzeczy.
Tego "ktoś" nie było również w odnośniku na głównej stronie GW.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#112424

Media od dawna używają takich tanich chwytów by przyciągnąć czytelnika. Większość czyta tylko tytuły i ma momentalnie wyrobione zdanie o sprawie. Na to liczy taki portal jak właśnie onet i jemu podobne, od których rząd oczywiście oczekuje takiej, a nie innej postawy. Im więcej antyopozycyjnych komentarzy na forach, tym dla nich lepiej, a że to jest sprzeczne z zasadami dziennikarstwa, to kogo to obchodzi... Z resztą te wszystkie mainstreamowe media to środowisko kolesiów i totumfackich. Jeśli sama RED łamie swój własny kodeks etyczny to kto ma pilnować tego mainstreamowego burdelu?
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#112442

To celowa manipulacja wprowadzająca w błąd mało rozgarniętych czytelników. To następny oszczerczy, ubecki prowokacyjny tekst, mający zadanie zniszczenie Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#112441

Toż to dla takiej wytrawnej dziennikarki nie lada gratka!
Jak pięknie możesz popłynąć w związku z takim tytułem. Koniecznie rozwiń temat, a niechybnie zostanie to zauważone na "salonach"!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112445

... na propagandowe chwyty ale w tym przypadku szybkie czytanie (czyli rzut okiem) wyzwoliły we mnie analogiczne pytanie : komu groził Kaczyński ? 

Wyższa, prop-agit szkoła jazdy ? 

Chapeau bas ?

... a ilu dało się podejść (nie czytając do końca a poprzestając na tej zbitce) ?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

veri

#112451

Chyba się z Tobą zgodzę - premia tow. redaktorom się należy jak psu buda. Pojechali po bandzie bez wazeliny. Ciekawe w jakiej walucie ta premia będzie? Ojro, ruble czy "pier-dolce" (pierwyj, eksperimientalnyj dolar)?
Z drugiej strony, biorąc pod uwagę jakie "tłuki" (przepraszam, młodzi wykształceni, zdolni... do wszystkiego) pracują w GW, TVN i Onecie, wcale bym się nie zdziwił gdyby to im tak "niechcący" wyszło. Zauważ, że te bidulki, zamiast czytać to, co napisali, przepuszczają to przez edytor tekstu. Błędy ortograficzne wyłapane i spasit. Czy ich wypociny mają sens pod względem gramatycznym, stylistycznym lub logicznym? Cóż, Word czy inne ustrojstwo juz tego nie sprawdzi. A czas leci i mus kolejnego "niusa" zapodać lemingom... Czas to pieniądz i nie ma się co obcyndalać podczas produkcji papki informacyjnej dla bezmózgów - normy wysokie i nie tak łatwo wyrobić wymagane 300%.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112496

Nie szukam aby uzasadnić, ale nie tak dawno było coś o prezydencie, a w tekście okazało się że chodzi o prezydenta Sopotu. Najwyraźniej młode pokolenie dziennikarzy pokończyło prywatne szkoły i chodziło tylko na niektóre lekcje. Inna rzecz, że taki sposób "informowania" jest najbardziej pożądany w tym świętym dla mnie miejscu które niejaki Gajowy nazwał niedawno "grajdołem".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112497

Manipulacja, nie pierwsza i nie ostatnia, by wychować sobie nowe, stabloidyzowane i prymitywne pokolenie homo sovieticusów. Ortega y Gasset: "Współczesny człowiek masowy jest faktycznie prymitywem, który bocznymi drzwiami wślizgnął się na starą i szacowną scenę cywilizacji..."

video et taceo
Deus et Patria

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

video et taceo

#112509

żeby był to tylko przypadek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112710

Oczywiście, że ewidentna jest manipulacja słowami, by osiągnąć zamierzony, odwrócony negatywny cel. Jest to tak oczywiste, że szkoda powielać dyskusyjne wyniki. Problem, jest gdzie indziej, czy takie zdanie, może być wogóle napisane??? Bez ponoszenia, konsekwencji, bezkarnie, że tak zdecydowanie i ostro powiem. Chodzi o to, że kiedy poprzednio w podobnym tonie pisał pan Palikot, to krótko potem, spadła na nas tragedia Smoleńska, następna jego podobna wypowiedź, wywołała smierć i ciężkie obrażenia w Łodzi??? Czyż nie byłby już czas, by pana Palikota, z urzędu, posądzic o nawoływanie do zbrodni.??? W kodeksie, można to chyba interpretować, jako zlecenie zabójstwa??? Bo dyskutowanie, czy to jest manipulacja czy nie, nie zdejmie ze społeczeństwa odpowiedzialności, jeżeli po tych słowach znów ktoś zginie, a Pan Palikot dalej będzie siał nienawiść i miał się dobrze. Uważam, że każdy prokurator, czytając takie publiczne wypowiedzi, jakby nie było osoby publicznej i debilnej, to w chwilę potem, powinien stanąć na progu domu delikwenta z odpowiednim aktem??? Myślę, że mały wyrok z kodeksu karnego, dla tego Pana, uspokoił by nastroje w Polsce??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#112769