Ciemna strona Platformy Obywatelskiej

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Platforma Obywatelska przoduje w dziedzinie wmawiania Polakom różnych wyimaginowanych problemów i zagrożeń. Przez wiele lat wmawiała Nam, że w Polsce dzieje się zło, a zawdzięczamy je PiS-owi oraz popierającym go przedstawicielom Ciemnogrodu. Teraz z kolei chciała wmówić mieszkańcom Lubina, że to miasto spotkało jakieś niesamowite zło, a odpowiada za nie prezydent miasta, Robert Raczyński. Zatem PO wymyśliła sobie, że bezpartyjnego prezydenta obali, ad hoc go odwoła, bo ma takie widzimisię, gdyż nie może być tak, że w tym upartyjnionym kraju będzie się szarogęsił ktoś bezpartyjny.

Tym bardziej, że Lubin choć może nie jest jakimś wielkim miastem, to jest miastem znaczącym. To tutaj znajduje się KGHM i jego miliardy. Wiemy dobrze, że PO bardzo chce miedziowy kombinat sprywatyzować, sprzeciwiają się temu jednak pewne grupy ludzi, także prezydent Robert Raczyński, stawiając siebie samego na pozycji polityka co najmniej niewygodnego. PO od bardzo dawna prowadzi różne wojny i wojenki z urzędującym Prezydentem. Teraz postanowiła jednak przystąpić do frontalnego ataku i definitywnie rozprawić się z tym politykiem.

Zatem pod osłoną nocy zaczęto wyklejać Lubin m. in. czarnymi plakatami o treści: Bóg ukarał to miasto. Zaczęto się zastanawiać, kto stoi za rozlepianiem takich mrocznych treści. Zeszło się to z terminem referendum o odwołanie Roberta Raczyńskiego z funkcji prezydenta Lubna. Referendum wymyślili sobie radni o orientacji bardzo pro-platformowej. Generalnie oficjalnym powodem próby odwołania było nieudzielenie Prezydentowi absolutorium za rok 2008, nieoficjalnie po prostu chodziło o znalezienie kija, bo ten się ponoć zawsze znajdzie, gdy bardzo chcemy kogoś uderzyć.

Niestety Platforma chyba nie cieszy się tak wielkim poparciem jak myśli. O ile udało jej się doprowadzić do referendum o odwołanie Roberta Raczyńskiego ze stanowiska prezydenta, to już w referendum ponieśli porażkę na całej linii. Wzięło w nim udział bowiem… 2,5% uprawnionych do głosowania. To chyba swoisty rekord Polski w kategorii “kiepska frekwencja”. Nie, nie dlatego, że lubinianie są aspołeczni czy leniwi. Po prostu lubią i cenią sobie swojego Prezydenta, to primo. Secundo, nikt, nawet Platforma Obywatelska nie będzie ich ganiać do urn zawsze wtedy, gdy im się to spodoba. Tertio, lubinianie widocznie nie zauważyli, że dzieje im się jakiekolwiek zło. Może nie są tak spostrzegawczy jak ludzie Platformy Obywatelskiej. A może doszli do wniosku, że Bóg wprawdzie ukarał to miasto ale… Platformą Obywatelską. Ale dość żartów.

Wróćmy do meritum sprawy. Dziennikarze lokalnych telewizji (TVL Odra oraz TV Regionalna,) postanowili przeprowadzić małą prowokację, by przekonać się, kto jest swoistym spiritus movens akcji nocnego wyklejania Lubina mrocznymi plakatami. Jak przyznają sami dziennikarze, nie było to zbyt trudne. Osobą, która tym wszystkim kręciła okazała się… Katarzyna Majka, córka starosty lubińskiego Małgorzaty Drygas-Majki (PO), jednocześnie kierująca biurem poselskim posła PO Norberta Wojnarowskiego, pełniąca także funkcję wiceprzewodniczącej młodzieżówki PO (czyli Stowarzyszenia Młodych Demokratów) w Lubinie. Niedawno była też szefową kampanii europosła PO Piotra Borysa. Dalsze śledztwo wykazało, że informację o tym, iż “Pani Kasia szuka osób do wyklejania plakatów”, wysyłane były z telefonu komórkowego Marka Wojnarowskiego (ojca posła PO) i lidera PO w Lubinie.

Gdy doszło do zdekonspirowania Pani Katarzyny Majki, ta dzielnie wypierała się wszystkiego. Pękła dopiero, gdy obejrzała film. Film w którym zobaczyła siebie… w roli głównej. Okazuje się więc, że Paniom i Panom związanym w jakikolwiek sposób z PO, trzeba dopiero podstawić dowód w wersji namacalnej pod sam nos, by w końcu strzępkami uczciwości przyznali się, że ręka przyłapana na gorącym uczynku faktycznie należy do nich.

Więcej zobaczyć można na filmie pt: Ciemna strona partii

A więcej o tej dekonspiracji i kompromitacji czyli lubińskiej “nocnej zmianie” przeczytacie tu:

http://www.lubin.pl/aktualnosci,7746,kompromitacja_dekonspiracja_w_roli_glownej_.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów