Czego boją się Klaus i Fico...

Obrazek użytkownika Zebe
Kraj

Premier Słowacji Robert Fico oświadczył, że jeśli uda się to Czechom, również jego kraj może podjąć próbę wynegocjowania dla siebie podobnych ustępstw w Traktacie z Lizbony, aby chronić się przed potencjalnymi roszczeniami zwrotu zajętego po wojnie mienia Niemców Sudeckich.
 
Chciałbym w tym kontekście przypomnieć, że
Sejm RP przyjął 20 grudnia 2007 r. uchwałę w sprawie Traktatu z Lizbony dotyczącego reformy Unii Europejskiej.
 
Większość sejmowa odrzuciła poprawkę Prawa i Sprawiedliwości, nadającą nową treść uchwale.
 
Zasadniczy sprzeciw PiS wzbudził  zapis uchwały mówiący, że "Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w uznaniu pozytywnego i ważnego znaczenia Karty Praw Podstawowych dla obywateli wyraża nadzieję, że możliwe będzie odstąpienie przez Rzeczpospolitą Polską od  protokołu brytyjskiego".
 
O ile obiekcje brytyjskie wobec Karty Praw Podstawowych wiążą się ze sprawami pracowniczymi i socjalnymi, to   Rząd Kaczyńskiego  wyrażał obawy przed możliwością narzucenia polskiemu prawu standardów moralnych.
Ówczesna szefowa dyplomacji Anna Fotyga przestrzegała  też, że zapisy KPP stanowią "zagrożenie" dla mieszkańców Ziem Odzyskanych.
 
Pod obrady Sejmu wkrótce może trafić projekt przygotowany na zlecenie marszałka Sejmu . Wówczas w praktyce się okaże, czy inicjatywa jest wyrazem dbania o interesy Polski w Unii Europejskiej.
 
Zobaczymy też, jakie są intencje rządu Donalda Tuska.
 
W ocenie senatora Piotra Łukasza Andrzejewskiego (PiS), konstytucjonalisty, projekt ustawy powinien opierać się na rozwiązaniach przyjętych w Bundestagu.
 
Tak więc, czy tego czego boją się V.Klaus i R.Fico,
nie powinniśmy i my się bać ?
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Powinniśmy się bać i to bardzo .Tylko Tusk tego nie widzi bo jest proniemiecki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#34707

A pro jaki jest nasz Prezydent ???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

malwina

#34730

Prezydent tu nie ma nic do rzeczy. Chodzi o to, że powinniśmy jako państwo przyspieszyć działania w sprawie korekty zapisów w księgach wieczystych.
Na ziemiach zachodnich sporo zapisów mówi o wieczystym użytkowaniu.

Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#34758