W sukurs kokosowi26 w pytaniu o sens Smoleńska

Obrazek użytkownika krisp
Idee

Na kanwie wpisu kokosa26 pt. "Pytania o sens Smoleńska" przygarść moich przemyśleń.

Myślę, że kokos26 przypomniał o wielce ważnej cnocie cierpliwości i nie poganianiu Pana Boga.

Z naszej ludzkiej perspektywy patrząc, widzimy rzeczy cząstkowo i "na teraz", a próba spojrzenia w przyszłość, to najczęstszej dywagacje tworzone przez nasze ułomne widzenie świata.

Inaczej jest u Opatrzności, która z wysoka patrząc obejmuje całokształt spraw i zadań, ale działając w Bożej perspektywie czasoprzestrzeni, może nam wydawać się nierychliwa.

Sami nie damy rady zrobić wiele, jeśli Opatrzność nie będzie po naszej stronie. Stąd moja propozycja, o więcej ufnej modlitwy w intencji Ojczyzny (np. jedna z propozycji na teraz to Krucjata Różańcowa), a czas pokaże, że to najlepsze rozwiązanie. Przykład Kolumbii czy Węgier tego dowodzi.

Oczywiście, w międzyczasie, musimy widzieć i aktywnie reagować na wszelkie przejawy zła wokół nas, choćby po to, by budzić uśpionych propagandą Rodaków i tworzyć wspólnotę serc i sumień wokół spraw dla Polski najważniejszych.

Tyle w temacie.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ryngrafy na mundurach naszych Bohaterów, a i maleńkie różańce wczepione w "nasercowe" kieszenie żołnierzy z 1920 roku, mówią same za siebie.

 Oni podnoszą rękę na krzyż, różaniec, samego Boga mają w pogardzie. Te świętości są tak samo zagrożone jak niepodległość i dlatego, nawet mimo naszej woli, tworzy się jeden wspólny front.

 

 

Krisp, mam dla Ciebie prezent - niespodziankę. Fotografia przedstawia grupę młodzieży z SP, odgruzowującą ulicę Sienkiewicza w Białymstoku. Był rok 1949. Zdjęcie pochodzi ze zbiorów mojej mamy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255303

Po prawej brat mojego dziadka:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255315

Matko! Zdumiewasz mnie raz po raz. Twój Tata był w AK, brat Twojego Dziadka w "Służbie Polsce"...No, no.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255347

W SP była moja mama, a brat mojego dziadka, ten po prawej, walczył z bolszewikami:) Tata istotnie był w AKO, w odziale "Dzięcioła", w sekcji "Wilka".
Chciałam pokazać te małe różańce na prawych kieszeniach mundurów, o których wspomniałam w komentarzu:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255356

To nie jest zdjęcie junaków "Służby Polsce"? ;-)No, popatrz...Ci, którzy walczyli z bolszewikami, to raczej do kopalń i kamieniołomów trafiali. Różańców - szczerze mówiąc - nie widzę, ale wątpię by w SP pozwalano na ich noszenie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255362

Nie przyszło Ci do głowy, że wspomniany brat dziadka należał do rodziny mojego ojca, a nie matki?

Różańców nie widzisz, bo nie chcesz ich zobaczyć. Czysta złośliwość:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255364

Dobrze, Matko, nie będę już złośliwy.
W "Służbie Polsce" było ok.1,2 mln młodych ludzi, a nie wszyscy dobrowolnie. Zapoznaj się może z historią tej organizacji, a zrozumiesz, dlaczego nie bardzo chce mi się wierzyć w te różańce...O&O.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255368

I wskaż słowa, które wiążą różańce noszone przez żołnierzy w 1929 ze zdjęciem przedstawiającym odgruzowywanie ulicy w Białymstoku.

Fotografia ta, to prezent, jak napisałam, dla Białostoczanina, którym jest Krisp. Zupełnie niepowiązana z tematem poruszanym w tekście:)

Rozumiem, że doszukujesz się różańców nie na tym zdjęciu co trzeba:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255374

dziękuję za wspaniały prezent. Czy mogę prosić o skan prezentu na priv?

Co do meritum wpisu, chciałem zwrócić uwagę na to, że nasza aktywność propolska, obywatelska, narodowa, antysowiecka, antyplatformerska, antyzaprzańcowa, itd. - jak najbardziej, ale w tak trudnej sytuacji nie damy rady bez Mocy Najwyższego i Naszej Królowej. Dla Nich ten sowiecki bardak w Polsce to pyłek do zdmuchnięcia.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255376