Prośba do blogerów

Obrazek użytkownika Danz
Blog

Otrzymaliśmy informację o następującej treści (tekst poniżej). Prosimy Was (blogerów, sympatyków i komentatorów) o zweryfikowanie informacji zawartej w pierwszym akapicie. W związku z ciągłym przeciążeniem serwera prosimy o wyrozumiałość.
Danz
******

Winny katastrofy jest Putin i Tusk

Przed przylotem samolotów Putina i Tuska, kilka dni wcześniej na lotnisku w Smoleńsku zamontowano urządzenia umożliwiajace naprowadzanie samolotu z wieży. Ich lądowanie było w pełni bezpieczne!

Po wizycie dwóch Premierów aparaturę wywieziono!

Nie zainstalowano jej przed przylotem polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele.

Putin nie mial za co lubić Lecha Kaczyńskiego! Pamiętał mu Gruzję. W obronie małego państewka stanęły Polska i Ukraina oraz Litwa, Estonia, Łotwa. Czterech Prezydentów i jeden Premier przylecieli do napadnietej przez Rosję Gruzję. Rola Lecha Kaczyńskiego -Prezydenta Rzeczpospolitej w tym akcie solidarności była jasna! My Polacy byliśmy dumni z naszego Prezydenta!

Być może Putin pomyślał tak: niech przyjeżdża, może się rozbije! Innego wytłumaczenia braku odpowiedniej aparatury na lotnisku nie ma. Nie mam na razie wystarczajacych podstaw by sądzic, że uznał, iż nie będzie ona potrzebna bo i tak się rozbiją

Polski MSZ podległa Tuskowi jako szefowi Rządu. Winien Sikorski zlecić swoim podwładnym sprawdzenie stanu przygotowań strony rosyjskiej! Ale Tuskowi na tym nie zalezało wprost przeciwnie. Minister Spraw Zagranicznych podczas kampanii w prawyborach mówił o Lechu Kaczynskim jako o byłym Prezdencie! W procesie karnym zawsze podejrzanym jest ten, kto uzskuje korzyść! Teraz PO nawet nie czekając na pochówek "dorzyna watachę".

Pracownik Ambasady Polskiej w Estonii w rozmowie z obywatelem tego państwa, ktory przyszedł z kondolencjami na pytanie i co teraz będzie z Polską - odpowiedział, że teraz będzie w Polsce lepiej, spokojniej, nie będzie tej szarpaniny z aferami, napaści i obwinień. Estończyk był przerażony wypowiedzią pracownika Ambasady Polskiej! Treść tej rozmowy natychmiast mi przekazał.

Tak więc dwaj przyjaciele Putin i Tusk na oczach całego świata padli sobie w lesie katyńsko- smoleńskim w objęcia!
Śledztwo powinna prowadzić międzynarodowa komisja. Zginęli wszyscy najwyźsi dowódcy dużego państwa NATO!

Wyrżnieto w sensie dosłownym "watachę" i wyrżnieto polską inteligencję do trzeciego pokolenia jak uczyli towarzysze Lenin, Stalin i Beria! Zginęli synowie i wnukowie rozstrzelanych polskich oficerów w Katyniu.

TEJ ZBRODNI ZAPOMNIEĆ NIE WOLNO!

Brak głosów

Komentarze

Wiesz co Danz jeśli potwierdzą się te informacje o tych lampach naprowadzających ..to cała ta notatka ma podstawę racji bytu ..
Jeśli by okazało się to prawdą a za dużo tu zbiegów okoliczności wówczas ..to by oznaczało że te skórwysyny naprawdę zabili nam prezydenta wraz z całą ekipą ..

Powiem tyle jeśli udałoby się połączyć te wszystkie fakty w całość one zaś w dużym procencie potwierdziły by się

to żadna armia ochroniarzy mu nie pomoże
- ani tym świniom które z nim przystają.

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#55337

Dlatego taka prośba, nie mam pojęcia jak i gdzie znaleźć te informacje, ale gdyby był cień prawdopodobieństwa....
Boję się myśleć.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#55338

http://lowcaszpiegow.salon24.pl/170930,rosjanie-wymienili-system-naprowadzania-na-lotnisku-w-smolensku
"Pod podanym linkiem widnieją zdjęcia z lotniska w Smoleńsku wykonane przez białoruskiego dziennikarza niedługo po katastrofie. Kilka polskich gazet ukrywa powyższy fakt, kolegia redakcyjne niedopuściły do publikacji sensacyjnych zdjęć. NIKT nawet nie chce zweryfikować ich wiarygodności."

http://silverrebel.livejournal.com/586215.html#cutid1

Szukajcie a znajdziecie, proście, a będzie wam dane.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#55339

http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/24626-2010_04_10_tu_154_samolot_prezydenta_rp_rozbil_sie_pod_smolenskiem-27.html

http://www.onet.tv/wine-ponosza-konkretni-ludzie,6599651,1,klip.html#

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#55340

na mój barani łeb, po katastrofie zainstalowano dodatkowo lampy sygnalizacyjne dla lepszego uwidocznienia pasa. na lotnisku miało być dużo lądowań ViP-ów ??? - dlatego zwiększono bezpieczeństwo. że nie zrobiono tego wcześniej - wcześniej nie było tragedii.
http://news.vitebsk.cc/2010/04/11/pod-smolenskom-razbilsya-samolet-prezidenta-polshi-foto/

w jakim stanie było oznakowanie pasa za pomocą lamp przed katastrofą? pewnie marne albo praktycznie żadne, skoro zakładano nowe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55356

W Polecankach dałem wywiad z szefem Krajowej Izby Lotnictwa; ktoś od razu ocenił go na 1, bo nie było w tym filmie mowy o spisku, a o niekompetencji Klicha i fatalnym stanie lotniska.

Proszę bardzo, koledzy i koleżanki, możecie iść sobie dalej ku grupowemu myśleniu. Ale ja przy tym już nie będę. Wczoraj w przypływie nerwów nawet wyzwano mnie od "szmaty" (nie przyjmuje tęgo, bo rozumiem emocje), bo wyraziłem się inaczej niż przewiduje ustalona norma.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55357

Radzę przestać kłamać - to bardzo brzydki nawyk! Nigdy nie nazwałem Cię "szmatą" i doskonale o tym wiesz. Wyjaśniłem wszystko wczoraj w odpowiedzi na komentarz GG pod Twoim tekstem. Tak więc nie rób z siebie ofiary i przestań tumanić Czytelników mową-trawą!

Pozdrawiam

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#55383

Mówię ci - na platformianym forum docenią cię i tam będziesz szczęśliwy.

Tutaj masz szansę doczekać się znacznie gorszych epitetów, niż "szmata". Masa ludzi jest bowiem "zarażona grupowym myśleniem" i intelektualnie nie dorasta ci do pięt.

Przynajmniej tak sobie to, chłopysiu, interpretuj, będzie ci milej.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#55402

 i jej wykonawcy nie będą zapomniani z pewnością.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55352

Ś.p. prezydent był w oczywisty sposób winny przegranej wojnie w Gruzji, kraju przez który idzie kaspijska ropa, która poprzez Turcję trafia do Izraela. Nie muszę chyba tłumaczyć, jak ogromne znaczenie miałaby dla Rosji możliwość wywierania presji na Izrael, a co za tym idzie, na USA?

Nie zapominajmy o tym, że Kaczyński podejmował powazne działania na rzecz tarczy rakietowej.

Pamiętajmy też o przewrocie w Kirgizji, gdzie jest amerykańska baza wojskowa, i że wypowiedzenie amerykanom umowy było pierwszą decyzją nowych władz, i że amerykanie wzniecili kontrrebelię...

Pamiętajmy, że Smoleńsk to miejsce trymfu nad Polakami po największym upokorzeniu w rosyjskiej historii, zajęciu Moskwy przez naszych. Dzień wygnania Polaków z kremla jest świętem armii rosyjskiej.

Plus jeszcze symbolika Katynia... ten "wypadek" zrozumiał każdy kto miał go zrozumieć, od Bałtyku po Pacyfik.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55361

i samej katastrofy dużo informacji jest na stronie http://www.radioscanner.ru/forum/topic38398-35.html Niestety,dyskutanci używają skrótów lotniczych,niezrozumiałych dla mnie.Generalnie dziwią się jak to możliwe że samolot "szoł 10m niże glissady" ,tj kanału naprowadzającego na pas,a wyznaczonego przez radiolatarnię tego lotniska.Padają też pytania nt.koloru mgły..w innym miejscu piszą że była seledynowa. Inna ciekawostka: z you tube "wyparowł " film zrobiony na miejscu upadku PRZED przyjazdem straży poż. na którym mgła jest niewielka,nie widać też wielkiego pożaru,palą się tylko dwa obiekty wielkości samochodu osobowego.Film ten podobno był w tvn,nie wiem jednak czy cały.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55363

http://vid.akm.dailymotion.com/video/585/827/21728585:mp4_h264_aac.mp4?aksessionid=19762025_920031&akauth=1271337281_e0677259376f0ebc13f69bf1545cc5ca

na dobrych słuchawkach/glośnikach puśćcie dzwięk od m/w 50 sekundy filmu

Słuchajcie nie strzalów, tylko glosów w tle!!

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#55376

I u mnie na Niepoprawni.pl
i tutaj
http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia#comment_2419417 
Pozdrawiam
ŁŁ

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55372

Łazarzu, masz tendencje do konfabulacji. Pamiętasz jak pisaleś o tym, ze niby Popiełuszkę zamordowano, bo chciał donieść do Watykanu informacje o agenturalności Wałęsy...? Pan Ścios Ciebie za to skrytykował....

Poza tym nie powiedziałeś, że ekspert, którego cytowałeś, wykluczył sabotaż.

[quote]Tu-154 o numerach bocznych 101 przeszedł pół roku temu generalny remont, którego dokonali świetni specjaliści – diagności z Rosji. Oglądałem fotografie tej maszyny w trakcie remontu, a właściwie to, co z niej zostało. To praktycznie nowa maszyna, która poddawana była naprawom pod ścisłym nadzorem polskich specjalistów. Między baśnie można włożyć spekulacje o tym, że w trakcie napraw i wymiany części, dokonano sabotażu, zakładano podsłuchy. To brednie dobre dla mediów, które szukają taniej sensacji. To był uczciwie przygotowany samolot, który pierwotnie miał służyć aż do roku 2016, i zapewne służyłby, gdyby nie sobotnie jakże tragiczne w skutkach zdarzenie.[/quote]

Vote up!
0
Vote down!
0
#55388

Brednie dobre dla mediów, które szukają taniej sensacji? To pokaż mi teraz ogólnopolski przekazior, który "szuka taniej sensacji" i zadaje pytania tak jak choćby amerykanie z USA Today? Nie podaję linka, bo głęboko wierze, że wiesz o czym mówię. To powiedz: czemu nikt, ale to absolutnie nikt z mainstreamowych mediów się tym nie zainteresuje?

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#55390

Prawie cały świat teraz z Wami. Wspułczujemy... Szukamy odpowiedzi...

http://domivka.net/forum/entry.php?34-%D1%F3%EC%ED%E8%E9-%EF%EE%EB%FC%F1%FC%EA%E8%E9-%E4%E5%ED%FC

http://domivka.net/forum/showthread.php?12738-%CF%EE%EB%FC%F1%FC%EA%E0-%EF%EE%EB%B3%F2%E8%F7%ED%E0-%E5%EB%B3%F2%E0-%E7%ED%EE%E2%F3-%E7%E0%E3%E8%ED%F3%EB%E0-%E2-%D0%EE%F1%B3%BF

Vote up!
0
Vote down!
0
#55378

Coś jednak jest choć niektórzy już tłumaczą że to był sprzęt zbędny dla polskich pilotów bo nie był oblatany! ciekawe czy na całym świecie samolot musi oblatać każde lotnisko w celu kalibracji urządzeń nawigacyjnych?

http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/z-lotniska-pod-smolenskiem-usunieto-sprzet-ktory-sluzyl,1465168,2943

Vote up!
0
Vote down!
0
#55373

Należy zgromadzić wszelkie dostpne dowody , poszlakowe wskazówki- zabezpieczyć ,opisać .

Sprawdić w systemie pzycje satelitów (NASA)-
naciskać NATO - jakie samoloty brały udział w ruchu powietrznym na tym terenie i czasie (system AWACS).

Proponuje, na drodze przejazdu delegacji zagranicznych, wystąpić z transparentami w rozdzaju -
"Help ! z sugestiami o możliwym matactwie "
- wolno nam wątpić w dobrych ujków .

Patrząc na "ewolucje" w mataczeniu -nie można opuścić i naciskać , naciskać .
Ps.
Skończyć z terminem - "Spiskowa teoria" !!!!!
To nie teoria - to jeden z kierunków śledztwa .

Vote up!
0
Vote down!
0
#55374

Głosy w tle wołają :"uchodiat,uchodiat" to znaczy uciekają...potem strzały. KTO ucieka?? A link który podałeś nie otwiera się.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55385

Trudno o powściągliwość w tej naszej polskiej rzeczywistości.
Katastrofy samolotowe zawsze wzbudzają emocje.
Tym bardziej, gdy rozchodzi się o Głowę Państwa.
W normalnie funkcjonującym kraju naszej szerokości geograficznej i stopniu kultury najwyższe osobistości
w państwie są niezwykle chronione.
Jednak w naszej politycznej rzeczywistości ostatnich dwóch lat w aspekcie afer i tendencyjnym działanią obecnego rządu celem rozkładu substancji naszego państwa jak również w świetle stosunków polsko - rosyjskich katastrofa ta nabiera siłą rzeczy innego wymiaru.
Jesteśmy konfrontowani z wieloma informacjami,
które są bardzo istotne dla śledztwa,
a nie podawane przez oficjalne media.
Już samo to jest dziwne i podejrzane.
Nie piszę przy tym o żadnych teoriach spiskowych,
a jedynie o rzetelnym podawaniem informacji.
Katastrofa ta wydaje się bowiem jakimś absurdem.
Kilka dni wcześniej nasz Premier ląduje na tym lotnisku i nic się złego nie zdarza.
Dowiadujemy się, a nawet możemy obejrzeć zdjęcia na których wymienia się oświetlenie tego lotniska.
Dowiadujemy się, że w przypadku przylotu i odlotu Premiera podobno zamontowano mobilną aparaturę naprowadzającą,
którą następnie zdemontowano.
Już ten fakt świadczy o sabotażu,
bo jakże nazwać to inaczej?

Na moim blogu podawałem za osobami,
które się nieco orientują, że zarówno piloci
jak i generałowie z tego samolotu byli świetnymi specjalistami i dobrze znali to lotnisko
i warunki na nim panujące.

Nie chcę kolejny raz powtarzać wiele innych szczegółów, które są już na tym portalu znane, jednak może zastanawiać, że żadne z nich nie są podawane w mediach,
a waga tych szczegółów jest kolosalna.

Przecież to nie może być tajemnicą.
Jeżeli ktoś nie ma nic do ukrycia, to nie robi z czegoś tajemnicy, to jest chyba każdemu logiczne.

Poza tym zastanawia również stosunek wielu ludzi odpowiedzialnych za ten lot.
Rząd Tuska jak i jego pijar tak jest zajęty żałobą,
że chyba zapomnieli poinformować polskie społeczeństwo,
kto czego zaniedbał, co pominął i chyba jeszcze kilka szczegółów odnośnie tej katastrofy.
Kwitują natomiast w sferze medialnej sformułowaniem katastrofa lotnicza, strzaszny wypadek itd.

Nigdzie nie mówi się np. o podejrzeniu zamachu stanu.
Co upoważnia nasz rząd do wykluczenia podobnej scenerii?

Przecież służalczy i poddańczy stosunek naszego rządu w stosunku do Rosjan, to żadna tajemnica.
Od lat czterdziestych ubiegłego stulecia zdążyliśmy się do tego faktu przyzwyczaić i nie robi to na nas większego wrażenia.
Słowem nauczyliśmy się z tym żyć.
Co nie oznacza, że fakt ten jest nam obojętny,
albo że go bagatelizujemy.
Nic podonego!
Jednak obecny rząd Premiera Tuska i media mu sprzyjające tzn. te oficjalne próbują nam ukazać Rosjan jako naszych odwiecznych przyjaciół.
Podobnie jak czyniono to podczas PRL-u.

Naprawdę nie więm w jaki sposób mamy się zdobyć na powściągliwość o ktorą bezustannie apeluje DoktorNo,
który każdą nową informację zbywa jako teorię spiskową
i serwuje nam jakieś linki z onetu czy innych wirtualnych "prawdziwych mediów"
"Prawdziwych oficjalnych mediów polskojęzycznych".

Chcielibyśmy jako Polacy i patryjoci skupić się jedynie na żałobie, bo i czas jest ku temu i należy się poległym ofiarom, ale te wszystkie niepokojące wiadomości ,
które przebijają się do nas i nie są potwierdzone lub dementowane przez oficjalne media,
stwarzają poprostu całkiem jasny obraz jakiegoś zakłamania.

Ta metamorfoza naszego rządu, te krokodyle łzy,
te przeszukiwania mieszkania śp.posła Zbigniewa Wassermana,
te czystki na stanowiskach,
te szopki ludzi którzy nie potrafią się przeżegnać...
ta medialna papka,
to również bardzo wykrzywia obraz rzeczywistości.

Oficjalne stanowisko rządu jest takie, że rosyjska i polska komisja śledzcza poinformują nas o swoich "odkryciach"
A ja się pytam jakie my mamy mieć do nich zaufanie?
Szczególnie w świetle tych dziwnych informacji,
które do nas docierają.

Rosjanie stosunkowo szybko puścili w międzynarodowy eter, że to wina polskiego pilota.

Nie słyszałem, by nasz Rząd oficjalnie zareagował na tę informację by ją oficjalnie zdementował.

Bo jakże to można podobne info. puszczać w świat bez zakończonego śledztwa.

Jasnowidze?

Czy wręcz przeciwnie, dokładnie znają scenario...

Jeżeli ktoś chciałby dokonać wpisu, to bardzo o to proszę.
Może będzie mi łatwiej zdobyć się na powściągliwość.

Jednak proszę DoktoraNo,
by mi oszczędził swoch postów.

Jestem bowiem alergiczny na metodologię stosowaną...
Jedynie Stanisławski był w niej dobry,
ale to dawne czasy.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#55403

Zastanawiające jest. Mając na sobie oczy świata i poparcie społeczności międzynarodowej, Tusk pozwala Putinowi zacierać ślady.
Vote up!
0
Vote down!
0
#55408

No i właśnie dlatego powoli zaczynam się gotować.

To widać gołym okiem,
tylko jest tak straszne w swoim wyrazie,
że przechodzi ludzką wyobraźnię.

To jest tak straszne,
że bronimy się jako ludzie zdrowi psychicznie
przyjąć taką ewentualność.
Lecz nadchodzące informacje jak najbardziej
o czymś takim stanowią.

Czyżby rzeczywiście zaaplikowano naszemu Narodowi
kolejny Katyń?

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#55414

Twoje pytanie jest retoryczne. Nie mam, jak zapewne wiesz, najmniejszych wątpliwości. Rozumiem, że wiele umysłów odrzuca taką myśl. To rodzaj higieny psychicznej, bo to wszystko jest niepojęte! Pytania się mnożą jak króliki a odpowiedzi brak. Nie dziwi mnie to wcale, stąd moja natychmiastowa reakcja. Nie mam złudzeń. Oczywiście chciałbym poznać detale tej tragedii, lecz to nigdy nie nastąpi! Już jest pozamiatane! Właśnie "posprzątano" wrak, a nasz rząd siedzi cicho. Na mój oszołomski łeb nikt nie powinien na to pozwolić! Gdzie jest teraz ten wrak? Czy nie powinien być zbadany? Oj... widzisz sam wpadam w pułapkę. To nie ma znaczenia. To już się stało. Boli...

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#55416

Że to był zamach, to było mi świadome od razu.
Nie wiedziałem jednak jak to uczynili,
a może lepiej mówiąc,
dotychczas odpychałem od siebie te pytania,
bo były poprostu za ciężkie do przełknięcia.

Ale fakty przychodziły same no i własna logika.
Poza tym to się tak szybko dzieje przecież jesteśmy w żałobie.
A więc raz ta rozterka i płacz,
a z drugiej strony to zgrzytanie zębami...
Chyba się powoli zaczynam wkurwiać do zenitu...
Doznaję podobnych objawów
jak na "otwarcie" stanu wojennego...

Chyba naprawdę zaczynam się wkurwiać...
Niedobrze.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#55420

Nagranie wystrzałów przypominają mi jako żywo wizyte na strzelnicy.
Zrobić ksperyment z wybuchającymi pociskami w magazynku -
Ale nasza wadza uważa inaczej .
Pytań wiele - czy tak dużo czasu trzeba było na pozbieranie komórek , aparatów.
Na tej podstawie można wywnioskować o działanu sił pola elektromagnetycznego .
Nie, oni pozwolili dopalić się .

Vote up!
0
Vote down!
0
#55412

otwierał się wczoraj :/

Vote up!
0
Vote down!
0
#55423

Spoko, spoko. Zrzuciłem na twardziela. Daj namiar na maila, kopsnę.

A tu linior do zawieszonego z YT.

http://blogmedia24.pl/node/27778#comment-83988

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#55425

@ Harcerz : Mieszkałem niedaleko strzelnicy,nasłuchałem się strzałów,bez trudu rozróżnialiśmy pm-y od pistoletów,"kabeków" i kałachów.Prócz tego eksperymentowaliśmy wrzucając poniemiecką amunicję ze zbombardowanych składów,rozrzuconą po lesie,do ogniska.... huk jest zupełnie inny,bez porównania cichszy... a jeszcze stłumiony przez obudowę magazynka? To co słychać na tym filmie TO SĄ STRZAŁY Z PISTOLETU!

Vote up!
0
Vote down!
0
#55426

Prawdziwa dyskusja na ten temat rozpocznie sie dopiero po uroczystosciah pogrzebowych i wtedy porozmawiamy na fakty.Nadzieja w tym że decydenci prowadzący śledztwo nie pozwola sobe zamknąc ust na prawdę
... bo jak wy nie bedziecie mowić to kamienie wołać bedą - i chyba właśnie zaczęły(bluznęła ziemia lawą kamieni)
Jeszcze dzisiaj mamy ciszę ( z ktorej nawiasem mówiac skwapliwie korzysta obecna władza)
Faktem jest niewatpliwie to, że moralną odpowiedzialnosc za smierc tych ludzi ponosi premier Tusk oraz minister Sikorski.Popełnili bowiem niewybaczalny bład zaniedbania.Na poczatek min Sikorski , ktory łamiąc procedury sporządził taki a nie inny skład listy pasażerów tej latajacej trumny a jeżeli sam go nie sporzadzał to go zaaprobował oraz nie zadbał należycie o ich bezpieczeństwo, premier ponosi odpowiedzialnosc za swoich ministrow a także za dwie "ekspedycje " do Katynia a gdyby była jedna nie doszlo by do tej katastrofy.
Grzech zaniedbania jest grzechen ciężkim zwlaszcza że w wyniku tego zaniedbania ponioslo smierc tylu ludzi
a niżej dedykacja dla tych Panów

Który skrzywdziłeś

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi, że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta
Czesław Miłosz

Vote up!
0
Vote down!
0
#55543