Debile?

Obrazek użytkownika Qeid
Kraj

Spotykam się często z ludźmi którzy twierdzą że głosują na PO bo ... i tu następuje ciąg najbardziej absurdalnych przykładów dlaczego. A to bo budują stadiony, a to bo w mojej wsi zbudowali ORLIKA , a to bo Tusk to prawdziwy mąż stanu. Cokolwiek by o tym nie myśleć mają do tego prawo. Nie widzą , nie słyszą zła i głupoty tego bezrządu i MAJĄ do tego prawo !
No ale spotyka się też z osobami które mówią wprost. Popieram Tuska bo nie lubię Kaczyńskiego. OK. Forma lubię nie lubię też jest dla niektórych ważniejsza od skuteczny - nieskuteczny.
I tu dochodzimy do grupy trzeciej ludzi którzy mówią : nieważne że wszystko idzie w złym kierunku , a niech się wszystko rozwali, mogę żreć trawę - byle Kaczyński i PiS do władzy nie doszli. To właśnie tytułowi DEBILE tego postu. Nieważne że za chwilę nic nie będzie, byle nie ten lub tamten polityk.
Czy tylko oni ?
Od dwóch dni nibypolityk, nibypartii, nibyopozycyjnej Janusz P. informuje nas wraz z zaprzyjaźnionymi mediami o tym że w Polsce były więzienia dla terrorystów. Opowiada o tym szeroko, media cytują go na potęgę tworząc obraz coraz bardziej paranoidalny. Już nie były ale prawie "myśmy" Polacy je prowadzili. Januszek popłakał się prawie w telewizji Tuska i Waltera : że teraz to na pewno nas alkaidowcy w czasie EURO zaatakują i to będzie wina Milera i SLD.
Zreasumujmy:
1. To że przywożono do nas alkaidowców było wiadomo od początku.
2. To że było to za wiedzą Millera, SLD i Kwaśniewskiego też było wiadomo
Czemu więc PiS i Ś.P. Prezydent Kaczyński nie ujawniali tej informacji ?
No właśnie dlatego że taki atak terrorystyczny po takim oświadczeniu stawał się wielce prawdopodobny a i wstyd byłby na cały świat. Polska zachowująca się jak za przeproszeniem prostytutka i dająca amerykanom ciała?
Czemu więc Tusk (bo chyba tylko debile wierzą w to że to sam Palikot) ujawnia to teraz - tuż przed EURO ? Wspaniałą imprezą gdzie Polacy Smudy pewnie dojdą do finału (hehehehe). Czemu ?

Jest na to kilka wersji :

a/Palikociarnia rozp..a się aż miło a SLD zyskuje na tym. Powiedzmy szczerze SLD to KGB :) (oczywiście żartuję :)))). SLD i Miller są dziś i byli zawsze strawniejsi dla Putina. Tusk to kapitał niemiecki nie rosyjski. Więc akcja utrącić Millera ma sens dla Tuska i Niemców. Winne ma być SLD i Miller.

b/EURO rozp...a się aż miło. Dróg nie ma , stadiony się walą albo jeszcze nie działają a czerwiec się zbliża . Co może pomóc Tuskowi ? Zagrożenie terrorystyczne. EURO się odbędzie, za to na EURO przyjadą tylko alkaidowcy, Rosjanie i pijani w 3D angole. Tym sposobem będzie można popłakać w TV nad brakiem kibiców i nieudanie się cudownie przygotowanej imprezy. A winne SLD i Miller :)

c/Gospodarka rozp...a się aż miło. Będzie można zwalić na "zbudwaliśmy wicie stadiony, drogi, infaa.,..infkra...infras...tukturę.. wicie a tu nikt nie przyjechał na EURO i wicie wszystko to psu na budę, przez to jest ten Ramzes.. znaczy Kryzys" A winne SLD i Miller.

d/powyższe plany Tuska rozp..ają się aż miło. Zawsze można liczyć że jednak Al-kaida coś tu odpali w naszym kraju. A jak nie Al-kaida to zawsze mogą jakieś "bomby" znaleźć na przystankach (pamiętacie te nibyładunki sprzed kilku lat z wyborów w Warszawie).

Wszak jak Policja francuska zabiła terrorystę w Tuluzie to Sarkowatemu i jego ministrom od razu skoczyło poparcie tuż przed wyborami. Ludzie lubią twardych przywódców sprawdzających się w trudnych czasach.
Tak że wszystko jest możliwe.
No tak ale co by nie patrzeć to zawsze MY jako Polacy dostaniemy na tym w d..pę ?
To kto nami rządzi. Pytanie z tytułu zasadne ?
Poniższa piosenka nie współgra z tekstem i służy uspokojeniu nerwów :)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

stopniu. Dziś znacznie mniej.

To nie jest tak, że ludzie dzielą się wyłącznie na lemingów i "prawicowców" (pisowców, patriotów, moherów - jak kto woli). Niemniej przyjmijmy roboczo, że tak określamy strony i mówimy o tych grupach.

Znam przedstawicieli obu grup (oczywiście nie mianuję się wszechwiedzącym i bezstronnym sędzią, to tylko moje subiektywne obserwacje). Komu można zarzucić większy stopień debilizmu? To jasne, wg mnie: pierwszej grupie. Ta druga jednak dokonuje pewnego wysiłku umysłowego, by wyrwać się z toku "myślenia" serwowanego przez "główny nurt mediów" i przeciwstawić papce medialnej.

Do kogo jednak mieć większe pretensje, że ogranicza się w swym myśleniu? Do debila czy do takiego co mu się wydaje, że myśli? Chyba raczej to drugie. Pozostawmy lemingów-debili, opisał ich Autor. Co z "prawicowcami"-"pisowcami"?

Wiem, ze w atakowanej twierdzy, broni się "swoich" nie patrząc na ich wady. No, ale jak się w ogóle nie dostrzega tych wad, nic o nich nie wiedząc, to oznacza, że ma się ograniczone widzenie.

"Prawicowcy" z którymi rozmawiałem, czuli się jak w atakowanej twierdzy, ja też - więc tu jesteśmy razem. Przeciwstawiali się papce medialnej mediów głównych, ale ograniczali się do powtarzania "wiedzy" medialnej z neokonowej GazPol. Gdy im powiedziałem, że prezydent LK niedługo przed publicznym wsparciem Gruzji w konflikcie z Rosją (które to wsparcie zostało pochwalone przez Michnika, tego nazywanego "prorosyjskim" przez "prawicowców", choć chyba bardziej logiczne byłoby przypuszczenie, że AM kieruje się interesami swojej grupy etnicznej), spotkał się w Izraelu z szefem Mossadu, o zaangażowaniu Izraela w Gruzji - okazało się, że nic nie słyszeli. GazPol o tym widać nie wspomniał, albo tego nie eksponował. Nie za bardzo wiedzieli, a raczej w ogóle, że LK jako minister sprawiedliwości wstrzymał ekshumację w Jedwabnem, na żądanie kół żydowskich. Że  LK wprowadził "nową świecką tradycję", a własciwie "religijną", biegania z jakimś tam swiecznikiem po sejmie z okazji jakiejs tam chanuki.

A może taki serwilizm przynosi dobre skutki, wszak ton prasy amerykańskiej w latach "wielkiej smuty pisofaszyzmu":)) był dalece bardziej stonowany wobec rządu w Polsce, niż mediów europejskich. No ale skutek jest, ze mamy działania organizacji Heart, umieszczenie wśród beneficjentów ustawy o stosunku państwa do gmin wyzn. zydowskich, nie tylko gmin, ale i WJRO: "odzyskane"  mienie (lub innego w zamian m. in. na ziemiach, które nie było pod polską jurysdykcją w momencie konfiskaty, ani w ogóle przed 1945: m. in. atrakcyjnej działki w śródmieściu Gdańsku, bo na miejscu synagogi zniszczonej przed wojną coś jest), nie jest przekazywane - z tego co czytam - na reaktywację zycia żydowskiego (a od czego są budżetowe pieniądze) lecz przekazywane za ocean. Mamy dość uległą postawę sądów i administracji wobec żądań "właścicieli" i "spadkobierców" kamienic, jesli są słusznego pochodzenia - i tylko czasem wyjdzie coś na jaw, jak niestarannie były podrobione papiery o "własności". Mamy ksiązkę wydaną przez MSZ - praktycznie wspierającą tezy Grossa lub niesmiało z nimi dyskutującą, wydaną za "patriotycznej" minister pani F, mamy wizytę wiceprezydenta USA Bidena, gdy nie znajduje on czasu by odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza, natomiast ma czas na spotkanie z kręgami żydowskimi, mamy Muzeum Żydów budowanych ze środków publicznych (już nie pamiętam jaka rola była w tym rządu w latach 2005-2007), które prawie na pewno stanie się miejscem oskarżającym "polski antysemityzm". I mamy "prawicowców", którzy tego nie zauważają lub zauważają lecz ignorują fakty mówiąc - jak  pieski Pawłowa, zbyt często się to powtarza by nie widzieć tu tresury: nieważne pochodzenie etniczne (tak jak twierdzi tresura, ale tylko w przypadkach gdy możnaby dostrzec uprzywilejowanie lub negatywne dzialania pewnej znanej nacji:)), ważne czy ktoś jest lewakiem itd. I w całym postęowaniu GW "widzą" tylko lewicowość, żadnego związku wynikającego z etniczności. I co o tym powiedzieć? Ślepota? Zamierzona ślepota? Ślepota udawana wynikająca z ostrożności?

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240630

Nie wnikam w jewriewalia w twoim tekście a ty nie wniknąłeś dokładnie o co mi chodziło.
Wady ? Zalety ?
Dla mnie najważniejszy jest końcowy efekt - najlepszy dla Polski.

Sapere Aude

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sapere Aude

#240952

osobiście się zgadzam), to warto też zauważać, ograniczenia wynikające z  bezkrytycznego spojrzenia na PiS oraz z ukierunkowanego postrzegania rzeczywistosci.  Odniosłem się do części tekstu.

"Dla mnie najważniejszy jest końcowy efekt - najlepszy dla Polski." A tu o co chodzi? Że efekt działania PiS jest najlepszy? A te działania PiS czy okolic czy innych "patriotów", które ułatwiają działania, organizacjom "słusznego pochodzenia" dojącym lub dążącym do dojenia polskich podatników, to należy zauważac czy nie?:))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#241040