"Europa" - wersja mikro

Obrazek użytkownika Milton
Blog

   Bardzo ceniłem dodatek sobotni dodatek do "Dziennika" - Tygodnik idei "Europa". Wcześniej był dodatkiem do "Faktu".  Publikowano w nim analizy polityczno-społeczne, wywiady, polemiki, recenzje, wiersze w dobrych przekładach. Autorami byli publicyści, politycy, pisarze, filozofowie, poeci, często wielkie nazwiska. Prezentowano różnorodne opcje polityczne i stanowiska poznawcze. Czasami treści były wzniosłe, inspirujące, innym razem irytowały, wręcz wkurzały. Trzeba przyznać, że było to unikalne pismo w skali kraju. Szkoda, że "Europa" nie usamodzielniła się, a od września br. stała się co miesięcznym dodatkiem do mdławego, bezjajowego "Newsweeka".

pzdr

Milton

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

też sobie ceniłem i mam prawie wszystkie E. z Dziennika; chociaż to nie było potrzebne, bo jest dobre archiwum na portalu gazety.

niestety, po krótkiej przerwie w wydawaniu E. od 7 września za Europę w Newsweeku trzeba płacić. z sobotnim (który zawsze był najlepszy) Dziennikiem mogłem brać, ale za Newsweeka nie zapłacę i daruję sobie Europę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#30597

Kupiłem "nową" Europę, bo jak to mówią "bezrybiu i rak ryba".
Ciekawy artykuł Brzezińskiego o wyzwaniach NATO i Śpiewaka o PO z ciekawym mottem "PO wygrywa, bo nie stawia społeczeństwu żadnych wymagań. W pogoni za elektoratem bez końca dopasowuje się do nastrojów większości".

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#30604

żeby przynajmniej dali opóźnione archiwum :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#30608