Kaczyński zagroził wyjściem z Unii. Petru skamle przerażony

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Petru do Kaczyńskiego: niech zadeklaruje, że Polska nie wyjdzie z UE "...”Wszyscy w Europie wiedzą, że to szef PiS jest decydentem w sprawach polskich - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Dodał, że przyszedł czas na to, by Jarosław Kaczyński oficjalnie zadeklarował, że nie jest jego celem wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.”...”Petru ocenił na środowej konferencji prasowej w Sejmie, że premier Beacie Szydło podczas wtorkowej debaty w PE nie udało się rozwiać wątpliwości Europy. "..”Jeśli Polska będzie się dalej upierała, Komisja wprowadzi, drugi i trzeci etap procedury" Według Petru, problem (naszego kraju - red.) polega na tym, że Komisja Europejska będzie oczekiwała od Polski konkretnych odpowiedzi, m.in. na pytanie szefa frakcji liberałów w PE Guya Verhofstadta o to, czy dostosujemy się do zaleceń Komisji Weneckiej ws. zmian w Trybunale Konstytucyjnym, w momencie, gdy zostaną one wydane. Petru dodał, że premier nie udzieliła odpowiedzi na konkretne pytanie Verhofstadta w tej kwestii. Zdaniem lidera Nowoczesnej, Parlament Europejski "to show, w którym występują nawet kabareciarze jak Janusz Korwin-Mikke", ale nie tam są podejmowane ważne dla Polski decyzje, tylko "na poziomie Komisji Europejskiej"....”Podkreślił, że ma poważne obawy, iż listy wysyłane z Polski do KE "będą w tym stylu, w jakim mówiła premier Beata Szydło". - One może ładnie wyglądają w telewizji, ale jeśli chodzi o fakty, jeśli Polska będzie się dalej upierała, że nic się nie stało, to Komisja niestety wprowadzi drugi a potem może niestety i trzeci etap procedury, czyli może dojść do odebrania Polsce głosu w Radzie - mówił Petru. - To oznaczałoby, że Polska jest już zupełnie na kolanach, czy leży, i to byłoby smutne podsumowanie ostatnich 26 lat – ocenił."...”Petru: w Europie wszyscy wiedzą, że przyjechali przedstawiciele Kaczyńskiego Petru uważa, że "przyszedł czas na to, by Jarosław Kaczyński oficjalnie zadeklarował, że nie jest jego celem, aby Polska opuściła Unię Europejską". - Jarosław Kaczyński powinien jednoznacznie zadeklarować, bez żadnych tam przecinków i tłumaczenia, że są takie sytuacje, kiedy to jest możliwe - oświadczył lider Nowoczesnej. Wyraził w obawy, że dla UE "to, co robimy, jest o wiele bardziej niezrozumiałe niż to, co robiły Węgry za Viktora Orbana".....”Według Petru "w Europie wszyscy już wiedzą, że przyjechali przedstawiciele Jarosława Kaczyńskiego, czyli prezydent Duda i pani premier Szydło, ale decydent się stąd (z Polski - red.) nie rusza i nie chce światu powiedzieć, jakie ma dalsze plany". Obecnie Europie - uważa lider Nowoczesnej - potrzebne jest jego zapewnienie, że Polska nie będzie wychodzić z UE”...(źródło )

Kaczyński „Ale ważniejsze pytanie jest głębsze i sprowadza się do tego,czy Unia Europejska powinna iść nadal w dotychczasowym kierunku, a więc wymuszania tzw.pogłębionej integracji pod przywództwem Niemiec?Czy nadal powinno sięwymuszać poprawność polityczną, która de facto znosi dotychczasowe systemy wartości i niszczy tożsamości, zmienia społeczeństwo w manipulowaną bez trudu masę? .....”odrzucić hedonistyczną koncepcję życia człowieka sprowadzającą go do roli konsumenta. Słowem, powinniśm yrobić wszystko, by Polska przetrwała. Bo obecna dekadencja jest, mam co do tego całkowitą pewność, przejściowa. Jeśli jednak dopuścimy teraz do rozmontowania państwa, nie zmontujemy go z powrotem. A jeśli nawet, to cena będzie ogromna.A więc nie dla unii politycznej, o której ostatnio tyle się mówi?Zdecydowane nie.Obecnie taka Unia oznaczać będzie po prostu potężną niemiecką Rzeszę, w granicach największych w historii. Dla Polski to żaden interes. ( http://naszeblogi.pl/37162-staniszkis-rosjanie-uwazaja-wpadniemy-w-rece-niemiec )

„László Kövér, przewodniczący węgierskiego parlamentu, powiedział, że Węgry mogą rozważyć kwestię swojego członkostwa w UE, jeśli Bruksela będzie dyktować jego krajowi, jak ma się rządzić. „...”Kövér zaznaczył, że w "najgorszym przypadku" Węgry uniezależnią się od Brukseli tak jak w 1989 uwolniły się od wpływów Moskwy.Polityk podkreślił, że .Ze słowami przewodniczącego węgierskiego parlamentu zgodził się poseł do Parlamentu Europejskiego z rządzącej na Węgrzech partii Fidesz, Tamasz Doics:"László Kövér bardzo wyraźnie odniósł się do problemów funkcjonowania Unii Europejskiej, europejskie wartości są nam obce, sami powinniśmy określić kwestię swojej przyszłości w UE" - powiedział Doics” ...(więcej )

wystąpienie Szydło na zakończenie debaty w PE: Jesteśmy suwerennym państwem i wolnym narodem! Polska nie zasługuje, by być oceniana przez Komisję Europejską!”...”Nie chcę, żeby w moim kraju narastały obawy antyeuropejskie. Zróbmy wszystko, by Europa rozwijała się w spokoju i by była wspólnotą sprawiedliwych państw „..(źródło )

 jak podaje serwis pl.blastingnews.com – Robert Fico, premier Słowacji, powiedział, że jeżeli Unia Europejska ma odtąd opierać się na przyjmowaniu pod naciskiem większością głosów bzdurnych i niebezpiecznych pomysłów, to nie warto w niej pozostawać. W związku z tym słowacki rząd ma złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na niewłaściwą procedurę głosowania unijnej Radzie Ministrów Spraw Wewnętrznych. W przypadku jej odrzucenia lub zastosowania jakichś środków odwetowych wobec Słowacji ma rozpocząć się procedura zawieszania słowackiego udziału w działalności UE. ...”.Pod petycją czeskiego ruchu Wolność i Demokracja Bezpośrednia w sprawie referendum dotyczącego wyjścia Czech z Unii Europejskiej podpisało się ponad 53 tysiące osób – informuje serwis pl.sputniknews.com. „...źródło )

Oto Berlin XXI wieku: 13-latka nie dotarła do szkoły – zgwałcili ją Arabowie”...”Dziewczynka została zgwałcona przez grupę mężczyzn mających imigranckie pochodzenie. Mieszkańcy Berlina skarżą się na bezkarność sprawców oraz pobłażliwość wobec przestępców.  

11 stycznia 13-letnia Lisa pochodząca z rosyjskojęzycznej rodziny nie dotarła do szkoły. Jak się okazało została porwana przez mężczyzn wyglądających na przybyszy z Bliskiego Wschodu i zgwałcona. Odnaleziono ją 12 stycznia - podaje Russia Insider.”..”Mężczyźni zaproponowali dziewczynce podwiezienie do szkoły. Jednak gdy wsiadła do samochodu porwali ją i zawieźli do mieszkania. Tam we trzech brutalnie gwałcili Lise.”...(źródło )

Uchodźcy gwałcą już w całej Europie! Kobiety z Finlandii, Szwajcarii, Szwecji i Austrii też są atakowane”...”Setki ofiar, tysiące sprawców, kompletna bezradność policji i władz! Gangi napastujące kobiety działają już nie tylko w Niemczech. Pokrzywdzone zgłaszają się na komisariaty w Finlandii, Szwajcarii, Szwecji i Austrii. Ich relacje brzmią identyczne jak opowieści kobiet molestowanych podczas zabaw sylwestrowych w Kolonii i innych niemieckich miastach! Ofiary były otaczane przez mężczyzn o arabskim wyglądzie, dotykane w miejscach intymnych i okradane. Do ataków dochodziło także w okresie świątecznym i w minionym tygodniu. Incydenty, których w części miast zgłoszono dziesiątki, potwierdza policja z Helsinek, Zurychu i Salzburga. „...(źródło )

Premier Wielkiej Brytania David Cameron planuje przeprowadzenie referendum w sprawie pozostania jego kraju w UE w czerwcu 2016 roku - poinformowała w niedzielę brytyjska gazeta "The Independent on Sunday".(źródło )

Ryszard Petru powiedział w wywiadzie dla radia RMF, że w rozmowie z premierem Holandii mówił o tym, że polska opozycja chce przejąć władzę. Opowiedział się za przyspieszeniem wyborów parlamentarnych i zapowiedział, że „imperium PiS” może paść w szczycie chwały. „...”Nikt się nie spodziewał takiego blitzkriegu, (…) Polska robi - czy Jarosław Kaczyński robi - rzeczy znacznie szybciej, niż Wiktor Orban. Jemu zajęło to dwa lata, tu są dwa miesiące” – mówił lider Nowoczesnej w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie radia RMF FM.

Petru odniósł się do swojej wizyty w Holandii i spotkania premierem tego kraju. Jak twierdzi, w rozmowie z nim dążył do uspokojenia atmosfery ws. Polski. Wymienił trzy sprawy, w których apelował, w tym, by w tej kwestii postępować "jak najbardziej proceduralnie, cicho i spokojnie”. Polityk powiedział również premierowi Holandii, że w Polsce jest opozycja, która jest skłonna przejąć władzę”. W rozmowie zaznaczył też, że „polskie społeczeństwo nie jest eurosceptyczne, tylko proeuropejskie, tylko rząd jakoś się zrobił eurosceptyczny”....”Ryszard Petru stwierdził, że w Polsce jak najszybciej powinny odbyć się przyspieszone wybory. „Chcę na to pracować, żeby nastąpiły”– powiedział. Jego zdaniem, w PiS nie ma pełnej jednomyślności, lecz panuje „dyktatura szefa Prawa i Sprawiedliwości” i nie jest możliwe, by była utrzymana przez 3,5 roku. „Są takie momenty, kiedy imperia padają - zwykle w szczycie swej chwały i to jest właśnie ten moment w PiS-ie” – powiedział i dodał, że nie wierzy w to, by prezydent Duda „w kółko podpisywał wszystko, co mu rzucą na biurko”.

Polityk uważa również, że liderem obecnej opozycji w Polsce musi być ktoś, kto narzuca narrację i ma strategię. „Jeżeli Grzegorz Schetyna deklaruje współpracę, to ja powiem ‘sprawdzam’. Przy pierwszym wniosku sprawdzę, czy posłowie PO będą mogli się podpisać pod naszym wnioskiem. Do tej pory mieli zakaz podpisywania się pod naszymi wnioskami, włącznie z wydaleniem z klubu” – powiedział Petru.Lider Nowoczesnej zapowiedział też, że jego partia nie poparłaby zmian w konstytucji ws. Trybunału Konstytucyjnego, które proponują posłowie Kukiz’15 i PiS.”...(źródło )

Grzegorz Górny „Węgrzy obchodzili Dzień Pamięci Ofiar Armii Czerwonej, ustanowiony w 2013 roku z inicjatywy Fideszu. 4 listopada to w najnowszej historii Węgier data pamiętna – tego dnia właśnie w 1956 roku zaczęła się sowiecka interwencja zbrojna, która krwawo stłumiła antykomunistyczne powstanie w Budapeszcie.

Minister zasobów ludzkich Zoltan Balog wygłosił z tej okazji uroczyste przemówienie, którego motywem była aktualność przesłania płynącego ze wspominania owego dnia. Według niego, sprzeciw wobec wszelkich dyktatur nie dotyczy bowiem tylko przeszłości:

Musimy mówić NIE każdej grupie ludzi, która w imię wydumanych przy biurkach i opakowanych w humanizm idei, w rzeczywistości bezbożnych i nieludzkich, chce poza jakąkolwiek kontrolą prowadzić doświadczenia na ludziach, na rodzinach, na wspólnotach, na narodach, na naszej wspólnej Europie i na świecie.

Komentatorzy na Węgrzech odebrali to zdanie jako krytykę współczesnych lewicowych ideologii, próbujących zniszczyć dotychczasowy porządek społeczny i ład moralny, aby stworzyć “nowego człowieka”. Jedną z takich utopii jest choćby ideologia gender.

Zoltan Balog przypomniał, że źródłem komunistycznego ludobójstwa był fundamentalny błąd wywyższenia człowieka ponad Boga i zastąpienia przez siebie Stwórcy jako najwyższego prawodawcy, rozstrzygającego, co jest dobrem, a co złem. Ta pokusa pozostaje aktualna także dziś.”...(więcej )

Minister rządu Orbana Miklós Soltészem ”Chrześcijańskie oblicze rządu węgierskiego „...”Czyli można powiedzieć, że rząd węgierski zajmuje się katechizacją i ewangelizacją?

Państwo w sposób bezpośredni nie może ingerować w sprawy wiary, ale wspierać, pomagać może i jak najbardziej to czyni. Oczywiście osobiste przekonania premiera, ministra albo prezydenta są ich indywidualną sprawą, tych osobistych przekonań oczywiście nie można wymuszać na innych. Ale tak w konstytucji, jak i w przepisach prawnych wielką rolę odgrywają sprawy religii i życia religijnego. „...”Oczywiście, chciałem tylko zaznaczyć, że nie mogę każdemu pojedynczemu człowiekowi powiedzieć: ty jesteś chrześcijaninem i będziesz wierzącym dlatego, że ja jestem w rządzie, że tak zadecydował rząd. Wiara musi płynąć z przekonania, z głębi człowieka. Rząd może tylko pomagać lub przeszkadzać, ale decydująca jest postawa w rodzinie. Gdy w rodzinie mówimy, tłumaczymy dziecku, wpajamy mu zasady ewangeliczne, to ono będzie wierzyć. Decydującą rolę odgrywają przykłady, szczególnie te w najbliższym otoczeniu. „...”Generalnie chyba nie możemy tego powiedzieć, bowiem to jest proces powolny, przemiany w ludziach nie następują z dnia na dzień. Działania rządu na pewno pomagają i pewne zmiany są już widoczne, ale potrzeba jeszcze czasu, by życie religijne rozkwitło, jak dawniej. „...”Czy wpływy ideologii gender na społeczeństwo są na Węgrzech również duże?

Owszem, są silne, jednak drogą legislacyjną zatrzymaliśmy już u nas rozwój tej ideologii. Podam przykład: gdyby w 2010 r. nie doszło do zmiany rządu, do przedszkoli zostałyby już całkowicie wprowadzone podstawy genderu. Myśmy po dojściu do władzy te przepisy natychmiast zmienili, zapobiegliśmy seksualizacji małych dzieci. Poprzedni rząd socjalistyczno-liberalny z otwartymi rękoma witał pomysły genderowe… Warto sobie uzmysłowić, że ataki na Węgry zawsze podchodzą z dwóch kierunków. Jedne są natury gospodarczej – bardzo silne, bo stanowczo rzuciliśmy wyzwanie wielkim bankom, wielonarodowym korporacjom i firmom energetycznym. Te bezwzględne organizacje wykorzystywały ludzi, na ile się tylko dało; proces ten rozpoczął się już przeszło 20 lat temu. Myśmy ten trend zatrzymali, co więcej, odwrócili. Więc gdy na arenie międzynarodowej chcą naszego premiera odizolować, to głównym tego powodem są pieniądze, pieniądze, pieniądze. A drugi kierunek ataków to płaszczyzna ideologiczna. Wiele razy na forum ONZ w Nowym Jorku czy unijnym w Brukseli mieliśmy starcia właśnie z przyczyn ideologii gender, która jest dla nas nie do zaakceptowania. „.Leszek Sosnowski rozmawia z węgierskim ministrem ds. wyznań, mniejszości narodowych i organizacji pozarządowych Miklósem Soltészem … (więcej )

---------

Ważne

„László Kövér, przewodniczący węgierskiego parlamentu, powiedział, że Węgry mogą rozważyć kwestię swojego członkostwa w UE, jeśli Bruksela będzie dyktować jego krajowi, jak ma się rządzić. „...”Kövér zaznaczył, że w "najgorszym przypadku" Węgry uniezależnią się od Brukseli tak jak w 1989 uwolniły się od wpływów Moskwy.Polityk podkreślił, że .Ze słowami przewodniczącego węgierskiego parlamentu zgodził się poseł do Parlamentu Europejskiego z rządzącej na Węgrzech partii Fidesz, Tamasz Doics:"László Kövér bardzo wyraźnie odniósł się do problemów funkcjonowania Unii Europejskiej, europejskie wartości są nam obce, sami powinniśmy określić kwestię swojej przyszłości w UE" - powiedział Doics” ...(więcej )

Petru do Kaczyńskiego: niech zadeklaruje, że Polska nie wyjdzie z UE "...”Wszyscy w Europie wiedzą, że to szef PiS jest decydentem w sprawach polskich - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Dodał, że przyszedł czas na to, by Jarosław Kaczyński oficjalnie zadeklarował, że nie jest jego celem wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

wystąpienie Szydło na zakończenie debaty w PE: Jesteśmy suwerennym państwem i wolnym narodem! Polska nie zasługuje, by być oceniana przez Komisję Europejską!”...”Nie chcę, żeby w moim kraju narastały obawy antyeuropejskie. Zróbmy wszystko, by Europa rozwijała się w spokoju i by była wspólnotą sprawiedliwych państw „..(źródło )

-----------

Mój komentarz

Szydło w swoim przemówieniu zagroziła Niemcom i wyjściem z Unii słowami „ Nie chcę, żeby w moim kraju narastały obawy antyeuropejskie. Zróbmy wszystko, by Europa rozwijała się w spokoju „

Nie wiadomo o czym rozmawiano w kuluarach. Ale efekt jest piorunujący .Lichwiarstwo i lewactwo ustami swego plenipotenta na Polskę ,Petru domaga się od Kaczyńskiego gwarancji ,że ten nie wyjdzie z Unii .

Prymitywny Petru, który zbytnio nie myśli,a jedynie wykonuje polecenia swoim mocodawców zza granicy umyślił sobie,że Unii i cała ta socjalistyczna hołota w Brukseli będzie poniewierać Polska i Kaczyńskim ,niczym jakimś chłopcem na posyłki a ten ani nie mrugnie okiem, ani się nie postawi Unii i kierownikom tego euro kołchozu.

Dopiero teraz dotarło do Petru, że Kaczyński poważnie rozważa opcję wyjścia z Unii że całe te lewackie ataki z całej Europy na Polskę i Kaczyńskiego tylko mu Polexit ułatwią. Węgry i Orban są na to już gotowi .I z pewnością w ciągu ostatniego sześciogodzinnego spotkania Kaczyńskiego z Orbanem była omawiana kwestia wyjścia Węgier i Polski z Unii.

Duda zdążył już nawiązać specjalne stosunki z Chinami. Z pewnością w tle była kwestia rosyjska i zadbanie Chin, aby Rosja nie podporządkowała sobie Ukrainy i Polski w sytuacji Polexitu

Wyjście Polski z Unii postawi pod ścianą USA, które do tej pory grają na Niemcy z którymi próbują dogadać się przeciwko Rosji , kosztem zwiększenia wpływów Niemiec w Polsce .Amerykańska gdzinówka TVN jest najlepszym dowodem na istnienie antypolskiego spisku USA i Niemiec. Po wyprowadzeniu przez Kaczyńskiego Polski z Unii sojusz Niemiec z Rosja stanie się nieunikniony, ale wtedy USA muszą wesprzeć Polskę i budowę jakiejś formy Międzymorza , projektu nazwanego przez prezydenta Dudę ABC od nazwy mórz między którymi taki byt by się rozciągał Adriatyk, Bałtyk, Czarne Morze . Polska w sytuacji sojuszu rosyjski niemieckiego będzie dla USA jedynym gwarantem ich wpływów w Europie .

Cała polityka ludzi Kaczyńskiego dotycząca Grupy Wyszehradzkiej, Węgier,Ukrainy, Białorusi i Bałkanów świadczy o tym .że Kaczyński poważnie liczy się z rozpadem Unii i już do tego zdarzenia przygotowuje Polskę.

video Czy Marian Kowalski pomoże Szydło?

Video Wystąpienie premier Beaty Szydło podczas debaty w Parlamencie Europejskim - po pytaniach od posłów

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz i  na  Twitterze  

Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 

Rozdział drugi . Rozdział trzeci 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

Jestem zainteresowany współpracą z portalem informacyjnym w zakresie dokonania przeglądu prasy , w tym anglojęzycznej , ewentualnie tłumaczeń z tego języka., tworzenia serwisu informacyjnego Analiz programów i tym podobnych Zainteresowanych proszę o kontakt.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:11)

Komentarze

~~~~

Chyba nie wiesz o czym piszesz.. Nawet tu, na portalu przecież prawicowym (nie tylko z założenia?), trafiasz w.. próżnię - i już cię "na powitanie" zdążyli "zminusować"..

Większość tzw. "prawicowców" cechuje klasyczny "dualizm światopoglądowy", czyli deklarując "antykomunizm" pozostają socjalistami, a cała ich "prawicowość" polega na tym, że "nienawidzą Rosji i Putina"..

Tacy powiedzą że owszem, Niemcy też są może nie najlepsi - "ale"... No właśnie - "ale" to ta Rosja i ten Putin - etc.itd.

Oni przecież - i mimo wszystko - są "demokratami"  i "europejczykami" - i tylko "chory  mózg" i "agent Moskwy" może mówić o wyjściu z RWPG-bis czyli z Unii Jewro-europejskiej - zwanej też "Kołchozem Jewropejskim".

Pisząc  więc o wyjściu z Unii i o Węgrzech Orbana narażasz się conajmniej na ostracyzm i ew. minusowanie..

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1505301

....nam wystarczy układ stowarzyszeniowy. Poniżej uzasadnienie.
https://www.youtube.com/watch?v=lKgvoHFLQJU
Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1505303

Dzisiaj nie da się wyjść tak po prostu z UE, bo "zwyczajni" ludzie tego nie zaakceptują. Pracują w UE, maja tam rodziny, obawiają się pogorszenia komunikacji w obie strony. Być może potrzebne byłoby za jakiś czas referendum.

Natomiast ma sens walka o podmiotowość w unii.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1505304

a potem krok do przodu. W przeciwnym razie zwiędniemy jak ta parszywa, korporacyjna unia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1505305

Witam! To Niemcy nie moga sobie pozwolic na luxus wyjscia Polski z Uni! Nie po to budowali autostrady z zachodu na wschod,aby stracic wschodni rynek zbytu! Niemcy musza dorosnac i zaczac traktowac Polske jako partnera gospodarczego,a nie jak dotychczas kolonie! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1505306

A Kaczyński na słowa Pietru :"fakt, ładna pogoda"

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Khal

#1505321

 
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
Kilka postów do Petru wspierajacego Merkel w sprawie tzw. "uchodźców":
 
lena
16 stycznia 2016 o 14:33

Panie Petru z iloma uchodźcami miał pan kontakt zwłaszcza wyznawcami religii pokoju?? Ja na codzień ich widzę przez okno,codziennie mijam ich na ulicy.Jedno takie spotkanie skończyło się dla mnie złamanym nosem i rozdartym ubraniem.Za co? Za to że jestem białą chrześcijańską europejką.Wyjaśnie panu coś:To nie są uchodźcy.Prawdziwych uchodźców nie stać na ucieczkę do Europy bo wszystko stracili przez dzialania wojenne,poza tym nie pamietam z którego kraju agenci donoszą że przemytnicy mają zakaz przewożenia ludzi innych wyznań niż islam.Tak,jestem za przyjęciem uchodźców ale tylko chrześcijan,jazydów i ludzi innych wyznań ale kategoryczne NIE dla muzułmanów.Pan chce być taki nowoczesny i tolerancyjny,niech pan się zapyta tych wszystkich kobiet z Kolonii co one sądząna temat tolerancji i nowoczesności.Wyprowadził pan Polaków na ulicę w imię czego?? W imię wyimaginowanego zagrożenia demokracji i wolności słowa.Uważa się pan za lepszego od PIS-u a zrobił pan dokładnie to samo co Kaczyński po katastrofie smoleńskiej.Pan i spółka podzieliliście Polske i jeszcze wciągneliście w to PE i KE.Wstyd!! Jaki model demokracji panu odpowiada.Niemiecki,francuski a może szwedzki.Toż same cywilizacyjne i nowoczesne kraje,takie demokratyczne gdzie pozwala sie uchodźcom na seksualne napaści na rdzenne mieszkanki,ukrywa sie to przez kilka dni tłumacząc potem że to taka kultura i wysyła sie ich na naukę moralności(Patrz Niemcy,Dania).Poprostu demokracja i wolność słowa godna pozazdroszczenia.Ale ” jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze”

A pani Szulka się dziwi:

~szulka
19 stycznia 2016 o 23:03

Ale jaja..wychodzą powolutku wszystkie zdradzieckie powiązania z GRU,WSI ,Frasyniukiem ,Balcerowiczem i banksterami…hańba,że znalazł się pan w polskim sejmie. Hanba dla wyborców a wybrani ida jak barani na rzeź byle bliżej koryta…

Natomiast "Literkowy" pruje swetru z grubszej rurki:

~htdfdfd
15 stycznia 2016 o 16:03

To niech wszyscy cyniczni psychopaci tacy jak Petru zamiast wciskać ludziom kit, dadzą wzór: weźcie kilku „uchodźców” na własne utrzymanie, we własnym domu. Zostawcie swoje żony i córki na cały dzień same w domu z „uchodźcami”. Dajcie przykład, a potem wymagajcie od innych wy cyniczne żmije.

Lulek natomiast leci z gwinta :-)) :

~lulek
15 stycznia 2016 o 12:56

Ryszardzie Petru. Wstyd mi za ciebie że tak się zachowujesz.Nowoczesna,-nawet nie wiesz bałwanie co to oznacza.Mieszasz i robisz ludziom wodę z mózgu.Tylko tacy głupcy jak
ty wychodzą na ulicę i wrzeszczą coś o czym nie mają pojęcia.
Przyznaj się lepiej kto ci płaci za ten cyrk którego jesteś klownem,-przecież tylko głupiec da wiarę twoim głupim gadkom i pokrzykiwaniom. Załóż sobie czerwoną kulkę na nos to wszyscy będą wiedzieli że jesteś cyrkowcem. Takie draństwa i chamstwa to może wyprawiać tylko człowiek podpłacony.Dlatego oszuście nabierasz ludzi i obiecujesz im sam nie wiesz co a oni wykrzykują i ładują ci „kasę” do kieszeni.Przecież jak patrzę na ciebie w TV to mi się rzygać chce,a słuchać tego co pleciesz to uszy bolą. Nigdy,-pamiętaj nigdy nie dorośniesz do tego żeby kogoś z Prawa i Sprawiedliwości w piętę pocałować,-nawet sprzątającej w biurach .
Ja przeżyłem PRL i przeżyłem Platformę i jestem pewien że przeżyję ciebie ty chamie i złodzieju.Jak ci źle w Polsce to nie mieszaj tylko jedź do Korei Północnej a w ostateczności do ZSRR skąd wywodzi się twój ród. Nie szkaluj Polski ani Ludzi którzy wreszcie coś dobrego robią dla Polski a nie dla własnych kieszeni i swoich rodzin i kumpli jak robiła Platforma i chcesz ty to zrobić.Tylko głupiec,-powtarzam tylko głupiec wyjdzie na ulicę i będzie wrzeszczał że broni demokrację. W S T Y D.!!!!!!!!!!!

ps

Panie Petru. "Głupi lud" poszedł po rozum do głowy.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1505330

........ale jeśli chodzi o fakty, jeśli Polska będzie się dalej upierała, że nic się nie stało, to Komisja niestety wprowadzi drugi a potem może niestety i trzeci etap procedury, czyli może dojść do odebrania Polsce głosu w Radzie - mówił Petru. - To oznaczałoby, że Polska jest już zupełnie na kolanach, czy leży, i to byłoby smutne podsumowanie ostatnich 26 lat – ocenił."...Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/113771#comment-form 

jakim trzeba być sukinsynem ! 

.....Ryszard Petru stwierdził, że w Polsce jak najszybciej powinny odbyć się przyspieszone wybory. „Chcę na to pracować, żeby nastąpiły”– powiedział.

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/113771#comment-form

Przeczytałem Marku ten Twój tekst.

Źródłowy.
I ten petru jawi mi się jako śmieć.
wyjątkowy.
obrzydliwe ścierwo widać w każdym 
słowie.
atypolskość z niego zionie diabelska.
Szkodzi Polsce każde słowo co 
wypowie.
W tej POstaci cała siedzi Czerska !
TO przestępca ! antypolak !
TO oszczerca !
 
WINIEN TRAFIĆ ZA KRATKI !
ten "człowiek" 
ten nowoczesny, antypolski
 śmieć:
 
 
 
 
 
i dla kontrastu:
 
http://wpolityce.pl/polityka/278886-francuski-eurodeputowany-aymeric-chauprade-to-beata-szydlo-wygrala-debate-chcialbym-by-francja-miala-takiego-premiera-jak-ona-nasza-rozmowa
 
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1505341

Powiem krótko, jestem za natychmiastowym wyjściem Polski z Eurokołchozu, natychmiastowym, bo później może być za późno. Po:1. nasz wkład finansowy w Unię jest większy, niewiele ale większy niż otrzymujemy-bo inaczej co to byłby interes dla Uni a zwłaszcza dla pejsatych którzy tam rządzą? Po:2.Eurokołchozem rządzą Niemcy którzy podporządkowali sobie pozostałe państwa członkowskie by na nich pracowali-tylko Niemcy mają dodatni bilans płatniczy w Uni-przecież jest to forma niewolnictwa, czego najlepszym przykładem jest Grecja doprowadzona przez nich i Unię do bankructwa, gdzie część lotnisk i malutkich wysp już jest ich własnością (a dla czego nie pozostałych państw Uni w tym Polski)? Po 3.światopoglądowo i kulturalnie Unia jest nam całkowicie obca-przez niszczenie wiary katolickiej, przez wprowadzanie jakiś kretyńskich multi-kulti. Po:4. Jakim prawem  Eurokołchoz ma narzucać nam kogo mamy gościć i przyjmować w naszym kraju-chcą nam wcisnąć terrorystów muzułmańskich aby gwałcili nasze kobiety. My mamy obowiązek przyjąć Polaków wywiezionych przez Stalina i bolszewicką dzicz w głąb Rosji-jest to nasz obowiązek. Po:5. czym Unia różni się od ZSRR?- komukolwiek zadam to pytanie, to nikt nie potrafii na nie odpowiedzieć-niczym, poza może jednym- w ZSRR rządzili komuchy, a w Uni, pejsate komuchy (w tej kolejności) Po: 6. pamiętacie kto nas wprowadzał do Uni 1 maja 2004r.-towarzysz Leszek Miller    -   polonofoblewicowieckomunistadywersant, ur. w Łodzi; agent sowiecki KGB pseudonim "Minim", świnia Orwell'owska; politolog, sekretarz KC PZPR, w latach 1986-1988 I sekretarz KW PZPR w Skierniewicach; i na 99% jego intencje nie były czyste. Amen.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1505349

Pomimo wszystkich argumentów, jestem przeciwna działaniu wbrew woli społeczeństwa. To by się źle skończyło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1505354

Przecież nie znamy woli społeczeństwa. Trzeba by przeprowadzić referendum, swoją drogą ciekawy byłby wynik, a po ostatnich popisach lewaków i zielonych w Eurokołchozie, wynik jednak byłby za wyjsciem z Unii. Widać to doskonale, że Unia  w obecnym kształcie w zastraszającym tempie zbliża się do samozagłady.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1505355

Rozmawiam ze "społeczeństwem"; te 8 lat nagonki na PiS i wcześniejsza indoktrynacja telewizji zrobila swoje. Nawet prywaciarze są za starym układem; bo się w tym już odnaleźli.

Np. znajomy harujący na budowach UE, w zasadzie zyjący w rozłące z partnerką w kraju, lajkuje obraźliwe memy w stosnku do Pawłowicz i Szydło.

Ludzi najpierw trzeba przekonać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1505358