Nowe zjawisko . Dynastie polityczne w PiS

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Fakt": Małgorzata Wassermann ministrem sprawiedliwości w rządzie PiS?”...”Jest wymieniana w gronie faworytów do teki ministra sprawiedliwości

— opowiada dziennikowi „ważny polityk PiS”. Jak na razie jest jednak pewne tylko to, że Wassermann trafi na listy wyborcze PiS w wyborach do Sejmu. Co dalej - zdecydują przede wszystkim wyborcy, ale gdyby partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory… yszałam tylko, że o mojej potencjalnej kandydaturze na to stanowisko mówił jakiś wysoko postawiony polityk PiS".."Przyznała córka śp. Zbigniewa Wassermanna. Pytana jednak o szczegóły, odcina się od plotek: Chyba mnie pan przecenia panie redaktorze”...(źródło )

„Wiele wskazuje na to, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego będą chciały wystartować Małgorzata i Beata Gosiewskie. Panie nie są siostrami, wspólne nazwisko zawdzięczają Przemysławowi Gosiewskiemu, z którym stawały kiedyś na ślubnym kobiercu. Plany Małgorzaty, pierwszej żony, obecnie posłanki PiS, mogą jednak pokrzyżować rodzice tragicznie zmarłego polityka, którzy sympatią darzą jedynie Beatę. – Mamy prośbę do władz partyjnych, do pana premiera Kaczyńskiego, by postawili na Beatkę – napisali rodzice Przemysława Gosiewskiego. „..(źródło )

Dziś Przemysław Czarnecki ( 31 l.) jest nowym posłem PiS. Ale zaledwie siedem lat temu z kolegami kibolami atakował litewską policję i demolował stadion Vetry, wykluczając warszawską Legię na dwa lata z pucharów. Wówczas bronił go tata, europoseł Ryszard Czarnecki (51 l.). – Doświadczeni w bójkach chuligani dali drapaka, a outsiderzy, jak Przemek, dostali się pod pałkę – tłumaczył wtedy Faktowi, żaląc się, że syn trafił nawet do szpitala „...(źródło )

Bezrobotny 30-letni bogacz został posłem”...”Przez ostatni rok nie skalał swoich rąk pracą zarobkową. Teraz został posłem i będzie zarabiał blisko 12,5 tys. złotych. Syn europosła Ryszarda Czarneckiego – Przemysław Czarnecki – to nowy poseł PiS. Ten 30-letni młodzian, chociaż ostatnio był bezrobotny, zgromadził majątek wart blisko miliona złotych „...”Okazuje się, że Przemysław Czarnecki ostatnio był bezrobotnym, który nie zarobił nawet złotówki. W jego najnowszym oświadczeniu majątkowym opublikowanym na stronach Kancelarii Sejmu, w rubryce: „Dochody z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej” widnieje jedynie adnotacja: „NIE DOTYCZY”. „..”Poseł Czarnecki ma dwa mieszkania: mniejsze o powierzchni 35 mkw. warte 300 tys. złotych i większe 70 mkw. warte 600 tys. złotych. Na koncie odłożył 3 tys. złotych i 700 euro. Dodatkowe 20 tys. złotych zgromadził na polisie emerytalnej. Były bezrobotny jeździ też całkiem przyzwoitym samochodem – BMW 745 z 2002 roku, którego rynkowa wartość to według szacunków około 30 tysięcy złotych. 

Jak widać bezrobotny w Polsce może być milionerem... pod warunkiem że ma ojca posłado Parlamentu Europejskiego. „..(źródło )

Prawo i Sprawiedliwość z Parlamentu europejskiego urządziło sobie przechowalnię krewnych i znajomych królika. Jak pisze "Newsweek" frakcja, do której należy PiS zatrudnia m.in. córkę Jana Marii Tomaszewskiego, czyli kuzyna prezesa a także Kacpra Kamińskiego, syna byłego szefa CBA, a dzisiaj wiceprezesa partii Mariusza.Unia Europejska dobrze wynagradza swoich pracowników, dlatego posady z partyjnego nadania są zarezerwowane tylko dla najlepszych. Między innymi dla Kacpra Kamińskiego, który jest synem wiceprezesa partii Mariusza Kamińskiego – pisze "Newsweek". Do tego Kamiński junior jest też radnymPrawa i Sprawiedliwości w Otwocku. „...(źródło )

------------

Ważne

styczeń 2015 Profesor Andrzej Nowak „Główna partia opozycyjna, z którą ja i wielu z nas wiążę nadzieje na przełom w nadchodzącym roku, mam wrażenie jest znużona i w pewnym stopniu przyzwyczajona do funkcjonowania w ramach wiecznej opozycji. Niestety odnoszę wrażenie, że wielu z członków PiS zostało wytresowanych przez ten system, w którym wolno pozostawać opozycji w swoim bezpiecznym getcie, w którym poza okresem wyborczym, kiedy ataki partii rządzącej są zaciekłe, jest wystarczający spokój aby te diety poselskie pobierać ...(więcej )

------ 

Mój komentarz

Spora cześć czytelników dziwi się ,że odkąd stało się jasne że PiS wygrał wybory prezydenckie i wygra wybory do Sejm to ostrze mojej krytyki skoncentrowało się na PiS właśnie. To dlatego ,że praktycznie już teraz PiS jest partą władzy. Nic tak nie demoralizuje jak władza.

Obawiam się że odsuwanie Kaczyńskiego , Mariusza Kamińskiego , Macierewicza od rządu do jakiegoś bliżej niesprecyzowanego nadrzędnego nad prezydentem i premierem centrum władzy niczym dobry się nie skończy.

Jeżeli PiS będzie tak dalej łamał obietnice wyborcze jak w sprawie bezwarunkowego obniżenia wieku emerytalnego czy 500 zł dla wszystkich dzieci, a do tego nepotyzm i kumoterstwo zacznie bezkarnie kwitnąć, a do tego PiS zamiast przeprowadzić prawdziwe reformy będzie dalej konserwował socjalizm to po dwóch latach zostanie znienawidzony. I wielka szansa jak stanęła teraz przed Polską ,jaką mogą być samodzielne rządy PiS zostanie zaprzepaszczona.

Głupotą byłoby w tej sytuacji powtarzać mantrę Platformy że partia opozycyjna jest nie lepsza. W momencie , kiedy zaczniemy usprawiedliwiać PiS tym że zdegenerowana Platforma robi jeszcze gorzej będzie pierwszym dniem na drodze do upadku PiS , bo będzie to oznaczał ,że niczego dobrego od ludzi PiS nie oczekujemy ,żadnych standardów.

video Grzegorz Braun w Wolominie 2015 NOWE !

Video Spojrzenie na Polskę z perspektywy USA

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 

 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:7)

Komentarze

Jak PiS może lamać obietnice wyborcze, skoro jeszcze nie doszedł do władzy?

W minionych latach sluchałąm kilkakrotnie M. Wassermann - wydaje mi się, że to niezla kandydatura na mistra sprawiedliwości.

Nie interesowam się dotychczas mlodym Czarneckim; w świetle opisanych faktów nie wygląda to zachęcajaco. Ale już od jakiegoś czasu niektórzy młodzi posłowie PiS nie pokazują się z dobrej strony. Ale przecież ktoś na nich głosował.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1487845

cały wpis Mojsiewicza można skwitować jednym pytaniem do niego a mianowicie: ile POlszewicy wpłacili na twoje konto? Rzeczywiście Mojsiewicz wymienił "multum" tych drani w swoim wpisie, chyba liczył na to, że wpisu nikt nie będzie czytał a zostanie wszystkim tylko przekaz z tytułu.

Pozdrawiam,

Roman

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1487936

Ale problem dynastii, uzrędactwa i partyjniactwa powinien być zauważony zanim PiS przerodzis sie w PO-bis. Cały Wrocław jest otapetowany bilbordami niejakiego Czarneckiego. I wcale nie chodzi o europosła. Profilaktycznie brak imienia przy nazwisku ale hasła o młodości kierują umysł na młodego człowieka. A pod spodem "Prawo i Sprawiedliwość". Nie wiem czy to się dobrze przysłuży PiS-owi i stronie patriotycznej. Lemingi sobie pomyślą w rzadkim przypływie świadomości i zrozumienia szkodliwości PO: "PiS to taki sam badziew jak PO. Tylko władza i kumpelstwo. Nie idę na głosowasnie!". Tego chcemy?

Co na to władze PiS-u. Tych plakatów jest więcej niż może nawet bilbordów samego PiS-u w czasie wyborów. Co się dzieje?

Marzy mi się, żeby przyszły sejm bezwzględnie wywalił antypolską retorykę, antynarodowa gospodarkę, sobiepaństwo, lizusostwo, "poklepo-filizm". Ale, koleiny mocno wóz trzymają na starym szlaku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ostatni legion

#1487987