Advocatus diaboli

Obrazek użytkownika Marek.Powichrowski
Kraj

Jak łatwo zostać gwiazdą, wystarczy tylko przejść na drugą stronę. Jak za dotknięciem czarodziejskie różdżki zyskuje się lepszy wygląd i lepszy głos. To jest niewiarygodne jak szybko dokonuje się metamorfoza mecenasa Rogalskiego. Im więcej takich błyskawicznych metamorfoz tym bardziej będzie rosła liczba przekonanych o zamachu. Nawet nierozgarnięci i niezbyt świadomi zaczną się drapać po głowie, że coś tu nie gra.

Ciekaw jestem czy korporacja adwokacka zdecyduje się zabrać głos w sprawie czy podkuli ogon i będzie milczeć. Ciekaw jestem kto powierzy swoje sprawy mecenasowi, który publicznie sprzeniewierza się swojemu klientowi. Lemingu, powierzyłbyś mu swoją sprawę osobistą?

Jest w wypowiedzi dzisiejszej gwiazdy mediów jedno zdanie wybijające się ze wszystkich. To zdanie cytują prawie wszyscy prześlizgując się po nim bez specjalnej uwagi. A to zdanie powinno być wypowiadane wśród odgłosów wyjących kojotów i hien. Towarzyszyć mu powinien krajobraz pustynny, gdzie od czasu do czasu przed oczami widza przelatują kuliste suche krzewy niesione przez palący watr pustyni. Gdzieniegdzie z pustynnego piasku powinny połyskiwać białe piszczele i straszyć pusty oczodół wyzierający z czaszki. Nie będę tego zdania wytłuszczał ani pisał go jakimś wyróżniającym fontem. Nie będę go ujmował w żadne cudzysłowy. Odseparuję je jedynie od swego tekstu na bezpieczną odległość. Zadumajmy się nad nim. To zdanie to jest niewątpliwy krzyk zbliżającego się końca cywilizacji. Cytuję:

Wiem, że to działanie niepatriotyczne ale ktoś to musi robić.

Koniec cytatu. Dla higieny osobistej.

Brak głosów