Premier, jego ptaszki i "święta" Beata

Obrazek użytkownika Enik Nochal
Kraj

 

 
 

Chciałbym Państwu udowodnić, że nasza przewodnia stworzyła jeden z lepszych kabaretów w Polsce. Co prawda bilety na ich występ są potwornie drogie (prawie bilion złotych), ale dla takich artystów naprawdę warto POświęcić rzeczoną kwotę. W końcu żyje się tylko raz. Zapraszam więc na stronę www Platformy Obywatelskiej - zakładka „O nas”. Mnie najbardziej rozbawiło zdanie: „Platforma Obywatelska krok po kroku buduje sprawne państwo. Ten wysiłek opiera się na dwóch wartościach: służbie i solidarności”. Jednak to nie wszystko. Autorzy tego serwisu webowego udostępnili treść pisaną również w formie odczytu lektorskiego. Jeśli chcielibyście umrzeć ze śmiechu odsłuchajcie cały tekst. Lektorka-automat nadaje treści dodatkowy element humorystyczny. Całość jest wykonana tak niechlujnie jak rządowe reformy. Bardzo mocny jest początek (fragment z Bartoszewskim) oraz finał, który brzmi tak: „tweet, wyślij email, drukuj”. Ktoś odpowiedzialny za serwis nie zauważył, że lektor przeczytał trochę za dużo. Kabaret „Neonówka”, Jacek Żakowski muszą się jeszcze wiele nauczyć od swoich mistrzów. A przecież w swoich szeregach ma PO tylu wspaniałych artystów z dobrym głosem i dykcją. Choćby Stefan Niesiołowski czy Anna Mucha.
Kolejnym wesołym miejscem w sieci jest strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szczególnie żartobliwe jest rozliczenie sejmowego exposé premiera. Zrealizowane obietnice są „ptaszkowane”, pozostałe mają status „w toku”. Z „ptaszkiem” jest np. „podatek od miedzi i srebra”. Jest to zapewne wielki sukces rządowy. Ptaszka ma również obietnica pt. „Sprawne sądy”. Beata Sawicka zgodzi się z tym na pewno. No, ja się uśmiałem, ale przez łzy raczej...

Poniżej "zrzut ekranu" ze strony www KPRM:
 
  
 

 

 

Brak głosów

Komentarze

zmarło się kiedyś politykowi a żebył to człowiek poczciwy, mąż stanu, anioł wprowadza go nieba.  Przechodzą przez bramy niebios, chodzą do wielkich przedsionków, a tam pełno zegarów na każdy zegar pokazuje inny czas. Polityk pyta, "coż to zegary, dlaczego na każdym  jest inny czas, czy może to czas pokazywany z róznych części świata, ale wskazówki zegarów też obracają się w różnych prędkościach? Tylko kilka zegarów jest na których jest dokładnie godzina dwunasta. Czemu to tak jest? Aniołek odpowiada, "widzisz w dniu narodzin, każdy człowiek dostaje taki zegar, na którym jest właśnie godzina dwunasta". Osoby żyjące mają swoje zegary tutaj, twojego zegara już tu go nie ma jest przed sędzią. Zegary te rejestrują każde kłamstwo człowieka. Polityk pyta, "czy są tu zegary polityków polskich",  "nie mój drogi zegary  Tuska , Millera, Kwaśniewskiego i całej reszty PO i PSL-u i wielu innych służą tu za wentylatory".

Vote up!
0
Vote down!
0
#353748