Skalski zakwitł na wiosnę

Obrazek użytkownika rymplum
Kraj

Po raz pierwszy przeczytałem cały tekst Skalskiego. http://kajetanskalski.salon24.pl/423529,przyczynek Nie chodzi wcale o to, że się z nim zgadzam, czy nie - ale o to właśnie, że przeczytałem cały. Po raz pierwszy w życiu.
Wreszcie mogłem zrozumieć jego intencje i argumenty.
Dotychczas, jak próbowałem go czytać to nawet czteropak nie pomagał a, że nie używam innych środków, zalecanych przez parlamentarzystów z Ruchu Palikota, nijak nie mogłem zrozumieć tego, z pewnością dobrego człowieka, w swoim własnym mniemaniu.
Dlatego dzień dzisiejszy sobie zakonotuję: będzie to Dzień Skalskiego. 4 czerwca. Dzień w którym zrozumiałem człowieka.

Poniżej ten tekst, do którego się odnoszę:

"Byłem ostrożnym optymistą. Na krótko przed 4 czerwca, kiedy Adam Michnik spytał mnie jaki wynik przewiduję, odpowiedziałem, że chyba wygramy, lecz nie wiadomo czy z dużą przewagą.
- Wygramy tak, że aż się przestraszysz - usłyszałem.
Nie zastanawiałem się czego bym miał się przestraszyć, lecz obstawałem przy swoim. Adam zaproponował zakład. O pół litra. Wtedy to było dobro rzadkie. Przystałem na zakład i spytałem jakie mają być kryteria tego zwycięstwa.
- Przyniesiesz, nie pytając !
Przyniosłem.
W euforii nie myślałem o jakimkolwiek strachu. Dopiero gdy panująca partia oświadczyła, że uznaje wynik wyborów, zdałem sobie sprawę, że było się czego bać. ONI naprawdę uwierzyli we własną propagandę i wynik ich zaskoczył. A w zaskoczeniu robi się różne rzeczy. Przodująca siła miała tej siły jeszcze wystarczająco dużo, by ją użyć z fatalnym skutkiem.
Dzisiaj myślę, że gdyby w trakcie robienia ”Gazety Wyborczej” pojawił się kolejny młody, ambitny i inteligentny młody człowiek, przyjąłbym go i zostałby on zapewne jednym z luminarzy GW, ozdobą Warszawki, Salonu, Mainstream'u. A wtedy, w 1989 roku, już by na sto procent wiedział i nas przekonał, że Czerwony już jest bez sił i możliwości działania, że nie należy się z nim układać, stawać do jakichkolwiek wyborów, tylko obalać, obalać, obalać, cokolwiek by to miało znaczyć.
Oczywiście, że mam na myśli Rafała Ziemkiewicza. "

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gratuluję cierpliwości! :)
Tym razem odpuściłem sobie tę propagandę po czwartym akapicie. :)

pozdr
Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#261780

Chciałem go zrozumieć. Tak mam. Zboczenie pewnie a tu taki kwiatek!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261801

To teraz spróbuj przeczytać jeden z najpodlejszych tekstów, na jakie mi się zdarzyło w blogosferze trafić:

http://kajetanskalski.salon24.pl/423214,bac-sie-czy-nie-bac-czarnego-luda

Powiedzieć o autorze świnia byłoby obrazą dla świni, a nazwanie go bydlakiem uwłaczałoby wszystkim szlachetnym bydlakom.

Igor Janke z kumplami uznali, że to gówno jest warte szczytu strony głównej S24.

A moim zdaniem nikt przyzwoity nie powinien publikować w tamtym miejscu razem z kimś takim, jak Skalski. Skalski honorowany miejscem na podium. Jeszcze rozumiem, żeby tam komentować. Ale pisać i żalić się, że ludzie ceniący Skalskiego nie doceniają i nie umieszczają, jest czymś potwornie żałosnym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261838