SMOLEŃSK - ROBOTA USA i Izraela! Stwierdzenie, że "dobre" USA nam pomoże = naiwność

Obrazek użytkownika cosmosis
Blog

Sprawa smoleńska tym razem także od strony manipulacji, jaka się teraz dokonuje. Oto bowiem część zatroskanych obywateli zbiera podpisy, pod swoją inicjatywą, i chce oddać śledztwo w sprawie smoleńskiej w ręce... globalistów z USA. Z deszczu pod rynnę. To już więcej wyjaśniają nam te perfidnie sfałszowane stenogramy z Rosji. A dlaczego? Zaraz wyjaśnię. Dodatkowo, w tym tekście także inne fakty i kontrowersje.

Globalizm a sprawa smoleńska. Czyli dlaczego oddanie śledztwa w ręce globalistów z osi Izrael - USA jest błędem? Zacznijmy od początku. Otóż środowisko Gazety Polskiej rozpoczęło akcję zbierania podpisów:
cyt:
Środowisko 'GP' rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod 'Petycją do Kongresu USA ws. katastrofy pod Smoleńskiem'.

Jest nas osiem milionów - obywateli Polski, którzy znają swoje prawa i żądają wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem. W petycji zwracamy się do Kongresu USA o pomoc i udostępnienie informacji, które pomogą międzynarodowej komisji wyjaśnić przyczyny tej strasznej tragedii. Zrobimy wszystko, żeby przekonać rząd USA do udzielenia nam prawnej i merytorycznej pomocy potrzebnej do wyjaśnienia tego największego powojennego dramatu, jaki spotkał Polskę.
Link tutaj

Zacznijmy od tego, iż według wielu niezależnych publicystów to właśnie USA i tamtejsza finansjera z Wall Street odpowiada za katastrofę smoleńską. Finansjera ta i w dużym uproszczeniu ? tamtejszy system bankowy, straciłby ogromne pieniądze w wyniku decyzji zmarłego pod Smoleńskiem Prezesa NBP pana Skrzypka. Chodziło o ogromne pieniądze, w tym: ponad 20 miliardów dolarów tzw elastycznej linii kredytowej od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Kolejne sumy mógł stracić miliarder i jeden z głównych architektów nowych czasów, George Soros. Kluczową sprawą jest też fakt, iż Sławomir Skrzypek nie chciał oddać w ręce rządu PO rezerwy z NBP. Rezerwa ta, po katastrofie smoleńskiej, została wykorzystana żeby załatać ogromną dziurę budżetową. Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa NBP tuż po wydarzeniach smoleńskich, było właśnie anulowanie decyzji p. Skrzypka. Kredyt w wysokości 20 miliardów dolarów został więc zaciągnięty na bardzo niekorzystnych warunkach. O koncepcjach katastrofy smoleńskiej i kto może ewentualnie za nią odpowiadać, pisałem w tym tekście - link tutaj

Wśród przytaczanych przeze mnie opinii wyróżnia się opinia dziennikarki Jane Burgermeister, która obciąża odpowiedzialnością właśnie elity finansowe i polityczne USA i Izraela. Dlatego wydaje mi się kpiną być oddawanie najważniejszego śledztwa w historii powojennej Polski w ręce wielkiego brata zza oceanu. Albo jest to skrajna naiwność, albo jest to celowe działanie agentury wpływu, w tym agentury CIA i Mossadu, aby poszczuć Polaków na Rosję. Nie wiem jaki byłby cel takiego działania, jednym z nich może być:
-tuszowanie samej sprawy smoleńskiej;
-zrzucenie całości odpowiedzialności na Rosję;
-wywołanie niepokojów i zamieszek, być może wojny (historia zna przypadki, gdy po takich wydarzeniach wybuchały wojny);
-rozpoczęcia nagonki na samą Rosję w zemście za rosyjskie zbrojenia Iranu (wtedy jastrzębie z USA miałyby kolejny powód dla inwazji na Iran, i moralne usprawiedliwienie).

Szkoda tylko, że wielu patriotów daje się wciągać w takie gierki, wynikające albo z niewiedzy, albo z działań agentury. Niewłaściwym jest stwierdzenie części środowisk patriotycznych, że tylko Rosja i polska agentura byłego WSI maczała palce w wydarzeniach z 10 kwietnia, a USA nam teraz pomogą. Otóż nie pomogą nam, nikt nam nie pomoże. Śledztwo musimy przeprowadzić sami, ale bez zbudowania państwa od podstaw jest to niemożliwe. Wiele szans zostało już zaprzepaszczonych, jednak istnieją wciąż pewne dowody rzeczowe, np czarne skrzynki czy sam wrak samolotu (o nim pod koniec tekstu).
Akcję zbierania podpisów i przy okazji akcję kreowania wiernopoddańczej postawy wobec USA prowadzi portal niezalezna.pl. Pytam, jaka to 'niezależna' strona, jak nie zdaje sobie sprawy z tak prostych faktów? I dlaczego portal ten z góry zakłada, że winna jest tylko Rosja i koniec? Przecież taki sam schemat wdrożyły media korporacyjne: od razu założyły, że winien jest Prezydent i / lub piloci.
Coraz częściej mam wrażenie, jakoby portal ten wypełniał znaną wśród agentury wpływu strategię tzw 'opozycji kontrolowanej', polegającą na 'słusznym' kierunkowaniu prądów opozycyjnych i także 'słusznym' kanalizowaniu innych, niewygodnych. Zawsze prawdziwa opozycja, sam fakt jej powstania jest ogromnym zagrożeniem dla oligarchii skupionej na trwaniu status quo. Dlatego taka oligarchia podstawia swoich ludzi w to miejsce ideowe, gdzie zwyczajowo powinna znajdować się opozycja. Ci ludzie, udający opozycję, tak naprawdę zajmują się ośmieszaniem opozycyjnych idei (jest to usłużnie wzmacniane przez korporacyjne media) i kanalizowaniem tych najbardziej niewygodnych dla oligarchii opinii, inicjatyw. Tak załatwiono dawną Solidarność, w dużym uproszczeniu.

Wkleję wam rozsądny komentarz internauty Maksa na ten temat.
Cyt:
21-09-2010 12:00 Maks: Scenariusz dawno napisany
Od pierwszego komunikatu radiowego z 10 kwietnia, byłem przekonany, że katastrofa pod Smoleńskiem to zamach na prezydenta RP, a sprzeczne doniesienia płynące wtedy z Rosji tylko mnie w tym odczuciu utwierdzały. Dzisiaj wszystko co dzieje się w śledztwie zarówno ze strony rosyjskiej jak i polskiej, wskazuje z 300 procentową pewnością, że w Smoleńsku dokonano egzekucji na 96 wybitnych Polakach. Jest pewne, że to czego jesteśmy świadkami od wielu miesięcy jest niczym innym jak realizacją makabrycznego planu, napisanego znacznie wcześniej przez ruskich specjalistów od brudnej roboty, przy wydatnej pomocy skundlonej części polskiej elity władzy. (...) Dodatkowo, przerażające jest również to, na co wskazuje wiele faktów, że nasi zachodni ?przyjaciele? z UE i USA, od samego początku wiedzieli co tak naprawdę wydarzyło się na rosyjskim lotnisku 10 kwietnia. Nawet przynależność do sojuszu wojskowego NATO, nie spowodowała ostrej i zdecydowanej reakcji ze strony zachodnich sojuszników. To chyba takie małe 'deja vu' z 39 roku. (...) Gdyby jednak Amerykanie podjęli jakieś działania, musimy się liczyć z tym, że tak jak ruscy markują prowadzenie śledztwa, to tak samo nasi amerykańscy 'przyjaciele' mogą udawać pomoc w ustaleniu prawdziwych przyczyn katastrofy. Ja osobiście nie widzę bowiem powodu dla którego ktokolwiek na świecie - w tym również USA - miałby wystąpić przeciwko Rosji. Nikt na świecie nie kiwnął i nie kiwnie małym palcem w bucie, by zepsuć tak wspaniały plan. (..)

List otwarty Zygmunta Wrzodaka do Antoniego Macierewicza, cyt:
'Panie Macierewicz, niech Pan grzecznie poprosi panów Kinga i Kuschnera aby ci zbadali zamach na WTC. Niech ci panowie odpowiedzą, dlaczego zostały zburzone dwa budynki WTC wraz z żywymi ludźmi oraz trzeci 37 piętrowy należący do CIA, która udokumentował ponad 50 – letnią pracę na giełdzie NY przy Word Street. Niech ci panowie wyjaśnią, gdzie jest złoto zdeponowane w siedmio piętrowych piwnicach pod budynkami WTC o wartości 167 mld $, dlaczego budynki WTC tuż przed zamachem zmieniły właścicieli wraz z wysokością ubezpieczeń od zamachów, kiedy i kto zaminował budynki WTC, dlaczego ci niby zamachowcy, którzy uprowadzili samoloty żyją sobie dobrze w swoich krajach, gdzie są szczątki samolotu, który uderzył w budynek pentagonu, gdzie są szczątki samolotu który ,,spadł” w stanie Pensylwanii itd. Panie Pośle, w USA to gorszy system zła panuje jak u sowietów, każde zło które dotyczy życia ludzkiego wypływa z USA, tam ludzie stworzyli obrzydliwy system zła oparty na strasznej propagandzie, gdzie nie odróżnia się dobra od zła. Panie Antoni, niech Pan zabiera z mojej Ojczyzny tych Kuschnerów i jedzie z nim tam do systemu diabła, (...) a od naszego kraju łapy zbrukane krwią niewinnych ludzi tacy King i jemu podobnym neo – konserwatystom towarzyszom precz od mojej Ojczyzny Polski, ponieważ problemy nasze należy rozwiązywać samemu i w naszym kraju'.

Piotr Bein ripostuje: "podpisuję się obydwoma rękoma… Macierewiz musi odpowiedzieć przed polską opinią publiczną, dlaczego gra na rękę judeocentrykom w śledztwie 10 IV. Czyżby oni stali za zamachem, jak za 11 IX? Jeśli już, to niezależni Polacy powinni skumać się z ruchem "Prawda 11 IX" w USA, jeśli sami nie potrafią dojść do prawdy 10 IV".

Tutaj istnieje pewna kluczowa kwestia. W sprawie zamachu z 11 września 2001 roku wolno pisać, iż była to robota rządu USA we współpracy z Izraelem. Nie ma ograniczeń stawianych przez administratorów i moderatorów portali, i znajdujących się tam forów dyskusyjnych i platform blogowych. Zupełnie inaczej wygląda kwestia pisania o katastrofie smoleńskiej. Tutaj na portalach zasady są rygorystycznie przestrzegane, istnieje ścisły kanon poza który wyjść nie można.
Klasyczną myślozbrodnię popełniło Radio Maryja z okazji rocznicy 11.09. Powtórzyło ono syjonistyczne kłamstwa, jakoby zamachu na wieże WTC dokonali pastuchowie kóz z organizacji Al - Kaida, która de facto nigdy nie istniała. Nie chcę, i nie życzę sobie aby patriotyczne media powtarzały kłamstwa i propagandę syjonistów. To są nasze media, mieniące się tytułem mediów niezależnych. Taki tytuł to zaszczyt, który zobowiązuje. Mamy więc prawo wymagać od takich mediów dużo, dużo więcej niż od mediów tradycyjnych.

więcej moich tekstów: http://astral-projection.blog.onet.pl/

Brak głosów

Komentarze

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

się popisał. Dwójkę to sam powinien sobie wkleić.

Bardzo ciekawa analiza. Sam pod wspomnianą petycją napisałem, że lepiej od razu napisać do Knesetu.

PS. Popraw linki bo ja nic nie widzę :)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#87990

pamiętajmy o brzytwie Ockhama. A mamy następujące możliwości: wypadek, zmajstrowali to Rosjanie, zmontował to ktoś inny lub zmowa kilku ciemnych sił. Dodam, że jeżeli można za jednym razem wykończyć prezydenta, generalicję, wielu liczących się polityków... każdemu decydentowi, który ma tutaj swoje interesy, to się jak najbardziej opłaca.

Chciałbym osobiście, żeby to był wypadek, bo inaczej nasza przyszłość rysuje się w czarnych barwach.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#87991

Ciekawa hipoteza, ale także nieweryfikowalna...

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#88042

Zgadzam się co do zasady, iż wyjaśnienie 10 kwietnia za pomocą administracji amerykańskiej jest mało prawdopodobne. Nie tylko z uwagi na bardzo możliwy wpływ NWO. Wszak z podobnego powodu zamordowali w 1812 brytyjskiego premiera Spencera Percevala, w 1865 prezydent USA Abrahama Lincolna, a w 1963 za wydanie tzw. Executive Order No 11110 prezydenta Johna Kenedyego. Nawet, gdyby tego wpływu nie było, to Ameryka potrzebuje Rosji w swej rozgrywce w Afganistanie, czy też możliwym ataku na Iran. Jakakolwiek pomoc, jakiej możemy oczekiwać, to kongresowa opozycja amerykańska przeciwko Barakowi i planom ekspansji USA w Afganistanie oraz na Bliskim Wschodzie. Ponadto sama akcja USA oraz Izraela bez pomocy Rosji (chociażby zacieranie śladów na lotnisku) byłaby nie możliwa. Dlatego jak już, to było to przynajmniej "trójstronne porozumienie".

Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Kobayaschi

#88044

Witam,
tak jak Ty masz prawo do własnych osądów, a na "prawdę" nie masz monopolu, tak i autor apelu też ma prawo do takiego, a nie innego działania.
Wpis przeczytałem, przyjąłem do wiadomości i uzupełnił moje spektrum wiedzy o poglądach na opisane w nim sprawy.
Skrajność nie zawsze jest dobrym doradcą.
Ważne by Polacy nie dali się uśpić i nie postępowali konformistycznie, tak jak to chcą "władcy".

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#88051

Przypominam niedawną "polecankę" o senatorze: http://niepoprawni.pl/content/o-sen-peterze-kingu

Vote up!
0
Vote down!
0
#88055

Moim zdaniem krytykowanie USA i rzucanie bezpodstawnych zarzutow pod adresem Amerykanow jest jak najbardziej na reke Rosjanom, a rowniez rzadzacej ekipie.
Zdanie: "tamtejsza finansjera z Wall Street odpowiada za katastrofę smoleńską" to po prostu oszczerstwo. Za katastrofe smolenska odpowiada polski rzad i rzad rosyjski, rzucanie takich skandalicznych oskarzen wobec Amerykanow to "czarna robota" dla rosyjskiej agentury. Widze, ze jest tu cytowany pan Wrzodak, co budzi moje podejrzenia, ze wpis jest inspirowany przez srodowiska LPRu zinfiltrowane przez rosyjska agenture.
Trzeba pamietac, ze zarowno LPR, jak i samoobrona byly (i sa) zinfiltrowane przez rosyjska agenture.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#88081

Pewnie za zamachem na Władysława Sikorskiego też stali Sowieci i tylko oni, być może jacyś Polacy za tym stali, ale na pewno żadni nasi najbliżsi sojusznicy, na pewno ani Anglicy ani tym bardziej nasi lojalni i oddani nam i naszej polskiej sprawie Amerykanie. Skąd ta pewność? Jak to skąd, pan wolny strzelec jest o tym przekonany!

Szkoda, że na ten temat nigdy nie zabrał głosu doradca Sikorskiego pan Józef Ratinger Kawaler Maltański, mason loża Bnai Brith tylko dla Żydów, twórca i założyciel Grupy Bilderberg oraz pomysłodawca i założyciel Wspólnoty Europejskiej, który uczestniczył we wszystkich lotach generała Sikorskiego oprócz tylko tego feralnego z Gibraltaru. Oczywiście to również był przypadek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#88111

Czy ja dyskutuje o zamachu na gen. Sikorskiego? Pan tak "nie z gruszki nie z pietruszki". Pan ma za to pewnosc, ze to nie sowieci, nie anglosasi, tylko Amerykanie?
Oczywiscie jest watek lozy masonskiej, rozumiem juz: zydzi, masoni i rowerzysci, kto tam jeszcze?
Oczywiscie sypnie pan linkami z internetu, ktore potwierdzaja knowania zydow i loz masonskich w walce o panowanie nad swiatem. Otoz szanowny panie, swiat jest bardziej skomplikowany niz sie panu wydaje, a panskie rewelacje nie budza na mnie wiekszego wrazenia. Coz jesli pragnie pan spedzic reszte swojego zycia na tropieniu swiatowego spisku, to prosze bardzo. Gorzej, ze minimalizuje pan realne zagrozenie dla cywilizacji ludzkiej jakim sa szalency z bomba atomowa w reku. Ludzie, ktorzy sa opetani nienawiscia i szalenstwem.
Ale co panu bede tlumaczyl, juz wiem co pan napisze, ze arabscy terrorysci to dobrzy ludzie walczacy z zydami, ktorych pan nie cierpisz.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#88114

To szczęście, że wtedy na świecie nie było jeszcze fundamentalistów arabskich ani świętej wojny. Arabów, którzy pałali do wszystkich nie Arabów żądzą mordu i zemsty...Dopiero miałby pan co opisywać i miałby możliwość, aby nas tutaj straszyć arabskim ekstremizmem i terroryzmem.

Nikt Amerykanów nie zapraszał do Afganistanu, nikt nie zaatakował Ameryki stamtąd. To Izrael i Ameryka zaatakowała suwerenne państwo oszukując przy tym cały świat, że Irak ma broń atomową a już na pewno chemiczną i biologiczną. Co było przyczyną interwencji wojsk NATO, w przypadku drugiej wojny w Iraku i wojny w Afganistanie. Gdzie jest ta mityczna broń?

Ja widzę obydwie strony monety, pan widzi tylko jedną stronę, tak przynajmniej mi się wydaje. Polacy już wielokrotnie przekonywali się co są warte sojusze zawarte z Ameryką, aby potem na nich wyjść jak Zabłocki na mydle. Teraz też nas znowu Amerykanie zdradzili, oddali nas ponownie pod wpływy Kremla, bo w ich interesie jest dogadanie się z Sowietami we wspólnej przyszłej wojnie ze światem arabskim, który nie chce przyjąć do siebie porządków i kultury, która niszczy wszystkie wiary, religie i państwa narodowe...Jednak jak sądzę tego pan nie dostrzega, zamiast tego widzi pan wokół siebie tylko agentów sowieckich, to zapewne zdaniem pana nie jest oznaką jakiś chorobliwych uprzedzeń? Zapewne pańskim zdaniem Stanami rządzą Amerykanie, tak jak Polską Polacy a Rosją Rosjanie?

Co pan wie na temat stosunku Rosjan to dzisiejszej sytuacji, która panuje na świecie i w ich ojczyźnie? Wie pan jakie są nastroje w Rosji na ten temat? Kto tak naprawdę rządzi w Rosji na Kremlu?! Pewnie arabscy fundamentaliści albo Czeczeńcy, którzy stanowią dla Rosji śmiertelne niebezpieczeństwo..

Vote up!
0
Vote down!
0
#88120

[quote=Paweł T]To szczęście, że wtedy na świecie nie było jeszcze fundamentalistów arabskich ani świętej wojny. Arabów, którzy pałali do wszystkich nie Arabów żądzą mordu i zemsty...Dopiero miałby pan co opisywać i miałby możliwość, aby nas tutaj straszyć arabskim ekstremizmem i terroryzmem.
[/quote]
Byli, fundamentalisci arabscy funkcjonuja w islamie od 800 lat i praktycznie niewiele sie zmienili. Tyle, ze byli trzymani krotko za gardlo przez kolonialne rzady Francji i Anglii. Rosja zbroi sie na potege, a pan mi tu opowiadasz duby smalone o zagrozeniu USA. To Rosja jest zagrozeniem dla Polski i calej Europy. Trzeba byc slepym, albo szalonym, aby tego nie widziec. Czytal pan dzisiejsza Rzeczpospolita?
http://www.rp.pl/artykul/539947.html
Niech sie pan ocknie, nie tylko pan, ale paru blogerow, ktorzy propaguja tutaj na tym portalu, proislamskie i antyamerykanskie sentymenty. To Rosja jest najwiekszym zagrozeniem dla Polski, a nie USA. Jedynie w demokratycznej Ameryce jest nadzieja dla Polski, bo nikogo wiecej Polska nie obchodzi.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#88126

To już w 1943 roku fundamentaliści arabscy mieli na celowniku Polaków? To ciekawe. A kto kazał Europejczykom podbijać kraje muzułmańskie, kto kazał tym krajom prowadzić politykę kolonialną? Też muzułmanie?

Tak się składa, że ostatnio NATO oraz Ameryka bardzo się do Rosji zbliżyły, są nawet plany o tym, żeby Rosję uzbroić w system przeciwrakietowy, i żeby Rosja weszła w plany Ameryki o tarczy.

Już niedługo może się okazać, że nasi polscy żołnierze będą walczyć ramię przy ramieniu gdzieś w krajach arabskich, ale Pan nadal będzie pisał, że Rosja to nasi militarni wrogowie. Oczywiście, że ta przyszła wspólna walka nic nie oznacza i nie decyduje o tym czy nasze dwa narody będą żyły ze sobą w przyjaźni czy nienawiści.

Demokratyczna Ameryka, wystarczy w Stanach wypożyczyć w jakiejkolwiek bibliotece książkę, która znajduje się na czarnej liście książek zakazanych (jeszcze się ich nie pali), analogiczna sytuacja dotyczy korzystania przez Amerykanów z internetu, sieć jest inwigilowana i śledzona w Stanach, wchodząc na jakąś stronę od razu można znaleźć się na czarnej liście FBI z podejrzeniem o ekstremizm, terroryzm, antysemityzm, przynależność do grup nazistowskich, a pan pisze o demokracji w Stanach?

Tak tam demokracja nieporównywalnie jest większa niż np. w Polsce albo w Rosji, jednak ta wolność dla społeczeństwa amerykańskiego jest z roku na rok ograniczana przez rząd federalny, a amerykańskie prawa zapisane w ich konstytucji, które powinny Amerykanom tę wolność gwarantować są nagminnie łamane przez rząd federalny od wielu lat.
Znam wszystkie zagrożenia dla Polski, również te ze strony Rosji względem naszej Ojczyzny...

Pozdrowienia.

A czy już taka sytuacja nie miała miejsce? Przecież w Iraku podczas drugiej wojny były wojska sowieckie? Tak jakoś mi się skojarzyło. Nie jestem jednak tego na 100% pewny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#88197

Nie od 800 lat, ale od początku. Kto zabił Alego i jakie działania podejmowała ta "grupa"? :-)

Rację mają Ci, którzy podkreślają zarysowujący się sojusz rosyjsko-amerykański. I to jest problem dla nas, a nie to kto zniszczył WTC. Pamiętajmy jednak - skoro sojusz, to nie tylko obronny :-) Jeżeli zaś nawet tylko obronny to przeciw komu. Chiny? No to ja Rosji gratuluję przyjęcia na siebie roli Tarczy Zachodu :-) Wszystko jest:

Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#88216

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

dla cywilizacji ludzkiej jakim sa szalency z bomba atomowa w reku. Ludzie, ktorzy sa opetani nienawiscia i szalenstwem."

Zgadzam sie z panem. Ja też boję sie Izraela...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#88192

Touché!

Vote up!
0
Vote down!
0
#88195

Motywy słabe. Te 20mld to przecież kredyt a nie odsetki w dodatku linia,dużo jak na polskie warunki ale globalnie to maleńko. I gdyby Rosja nie miała z tym nic wspólnego to inaczej by śledztwo wyglądało.
Ale hipoteza nie gorsza od innych napewno na przemilczenie nie zasługuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#88113

Moim zdaniem wylacznie spekulacje. Zbyt wiele rosyjskiej agentury w necie, aby brac takie dywagacje powaznie.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#88129

czy nadal jesteśmy w NATO ?
Czy na pokładzie Tutki były kody?, laptopy i telefony z różnymi notatkami typu "tajne" ?
Dlaczego brak reakcji NATO ?

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#88272

1. Mimo wszystko, bardziej (nie mówię jak bardzo) prawdopodobne jest, że pomoże nam (pomoże w sensie generalnym) USA, niż Rosja (???) czy kraje UE. Pomoże nam jednak tylko wtedy, kiedy USA dojdą do wniosku, ze same mają w tym interes. To nie jest tak, jak sądzą niektórzy, ze Stany to taki dobry wujek (Sam na przykład), strażnik demokracji na świecie i ostoją prawości.

2. Tekst ciekawy, teza mało prawdopodobna. 20 mld jako motyw? Nawet jeśli (to nie jest jakaś olbrzymia suma, umówmy się) - po co w tym celu zamach? Aby usunąć "niewygodnego" prezesa NBP było 1000 i jeden innych, ŁATWIEJSZYCH sposobów. Po prostu.

3. Na prośbach skierowanych do Amerykanów o pomoc w śledztwie nic się nie straci - a co, może być gorzej prowadzone to śledztwo, niż jest? No, proszę Was, bez żartów...
A do kogo mamy się zwrócić, zapytam? Do nikogo, tak lepiej? A może któreś z państw afrykańskich....? ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#88277

Natychmiast po zamachu pojawiły się różne kwalifikacje sprawstwa w kontekście motywów, wszystkie przekonywujące. Uzasadnione ze znawstwem polityki, stosunków międzynarodowych, obszerną wiedzą historyczną. Niestety wg poglądów, przekonań, obaw każdego z autorów.
Bardzo chcę wyjaśnienia prawdy o zbrodni - czyja to robota.
I wg prostych obserwacji zdarzeń (błyskawiczne zmiany, decyzje, 60 nowych ustaw w Polsce kontra bezczynność, unicestwianie dowodów w Rosji, anty- śledztwo), jak większość Polaków żądających wykrycia sprawców, uważam, że to Rosjanie + polscy zdrajcy.
...Na prośbach skierowanych do Amerykanów o pomoc w śledztwie nic się nie straci -... nie tylko do Amerykanów, ma być Komisja Międzynarodowa.

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#88296

Niestety podzielam sceptycyzm autora co do realnych możliwości wyjaśnienia kulisów i przyczyn Tragedii Smoleńskiej przez Kongres USA, nawet gdyby petycja Kinga jakimś cudem została przeforsowana, chociaż nie ze względu na przedstawioną przez niego teorię spiskową, ale obserwowany pragmatyzm polityczny administracji Obamy, do którego Tusk wydatnie się przyczynił – tutaj polecam wywiad z ministrem Waszczykowskim:

http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2010/09/2010.09.22.rn18.mp3

Niemniej jednak sam pomysł petycji ogłoszony przez GP pochwalam, gdyż zwraca on uwagę sporej liczby Rodaków na beznadziejność sytuacji w jakiej znalazło się najważniejsze w historii Polski, śledztwo, a tym samym, na sytuację Ojczyzny, która w ciągu kilku lat rządów PO utraciła najważniejsze atrybuty suwerenności. Oczywiście wszystko dzieje się w atmosferze ogłuszającego chichotu polskojęzycznych mediów i ślepym zaangażowaniu opłacanych zdrajców lub wręcz, działających bezinteresownie, pożytecznych idiotów. Intelektualistów głowiących się na forach nad tym, co będzie dalej, zapraszam do lektury historii własnego kraju.

A tak na marginesie … Jeszcze nie spotkałem się nigdzie z propozycją konstruktywnych działań w kierunku jednoczenia i organizowania się Polaków, co mogło by mieć realny, a nie deklaratywny wpływ na sprzeciwienie się tak złym obrotom spraw. Czy to nie dziwne? A może licytacja w szerzeniu coraz to czarniejszych wizji rzeczywistości i beznadziejności położenia ma zniechęcać Mieszkańców z nad Wisły do jakikolwiek kroków obronnych?

Vote up!
0
Vote down!
0
#88283

Proszę zajrzeć do notek Krzysztofa J. Wojtasa, zaczynając od http://niepoprawni.pl/blog/365/kto-polakiem-bez-negocjacji
Z działań bezpośrednich są "Legiony" Circ.
O dyskusji, drukowaniu ulotek/tekstów itd. nie mówię, bo to oczywiste, a również może pomóc w budzeniu/jednoczeniu.
Pozdrawiam raptownie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#88342

A kto to taki ten Wrzodak?

Vote up!
0
Vote down!
0
#88409