Prawda jest istotą rzeczywistości

Obrazek użytkownika Faber
Blog

Prawda z mostu. Most jest jej symbolem, jako że spina dwa brzegi rzeki, jest także Pontifexem i symbolem władzy papieskiej. Widziałem podczas wizji, przed pielgrzymką Jana Pawła II w 1997 roku, most wspaniały, symbol boskiej władzy.

Słowo jest najpotężniejszą bronią. Pióro jest lepszym orężem niż obosieczny miecz. Tak było kiedyś. Dzisiaj pióro zostało zastąpione przez klawiaturę komputera. Tylko trzeba klikać i pisać, w języku angielskim nie ma znaków takich jak w polskim języku i pisanie jest o wiele prostsze, po polsku pisać to trzeba się ćwiczyć i trzeba dużo wprawy. Najważniejsze jednak w pisaniu jest to, znaczy się mieć trzeba wenę pisarską, wyobraźnię,talent, wiedzę w temacie o którym się pisze, informacje można czerpać w internecie, na blogerskich portalach. I zwyczajnie nie należy wełny owijać w bawełnę i trzeba pisać komunikatywnym językiem, nie nadużywać obcych słów i terminów, używać naszego polskiego potocznego języka. Ale jeśli ktoś potrafi to wskazane byłoby używanie literackiego języka. Grunt żeby komunikat w tekście dotarł do odbiorcy i był przez niego zrozumiany. Czytanie wyraźnie wzbogaca naszą wrodzoną inteligencję I wielka szkoda, że reformy w edukacji polskiej szkoły demolują całe szkolnictwo i trzeba je nazwać jako antyedukacyjne niestety. Kto nie będzie znał literatury polskiej będzie tym samym nieświadomym ducha narodowego polskiej kultury. I trzeba powiedzieć, że jest to Trojańska polityka wszystkich rządów w Polsce. Powinniście wiedzieć, że ten Trojański duch transformacji jest w tym, że prowadzi on do wynarodowienia Polaków, do zniszczenia naszej kultury, w ostatecznym rachunku prowadzi do upadku naszej państwowości i taki właśnie będzie efekt polityki której symbolem jest Koń Trojański. Istotą takiej polityki jest zdrada i podstęp. Grecy użyli tej metody do zniszczenia Troi i baczmy na to co się dzieje. Bo i III RP skończy swój byt jak starożytna Troja, która została spalona i zburzona przez Greków.
Ten Trojański duch pojawił się w patologii transformacji w Polsce.Dzieło profesora Witolda Kieżuna dobrze ujmuje zjawiska, jakie zaszły w Polsce. Nie będę o tym pisał. Dobitnie świadczy o prawdzie istoty transformacji wystąpienie Donalda Tuska w Sejmie, jego oskarżenia opzycji PiS są całkowicie bezpodstawne i jasno widać całą zdradę ekipy politycznej tego rządu. Platforma Obywatelska zeszła całkowicie na manowce, zaś klasa polityczna przebywa obecnie w jakiejś absurdalnej rzeczywistości, czyli jest w odmiennym stanie i odmiennie postrzegana rzeczywistość jest jak odwrócona hipoteka w banku. Niektórym się marzy odzyskanie państwa, bo niby nasza III RP, w rzeczywistości nie jest naszą. Rzeczpospolita została z kolonizowana i jest dzisiaj neokolonią , zawdzięcza to neoliberalnej polityce wszystkich rządów po 1989 roku w Polsce. Odzyskanie państwa na razie nie jest możliwe. Najpierw trzeba zbudować most, symbole porozumienia i jedności między pokoleniami młodych Polaków, bo na starych liczyć już niestety nie można. Dobrze widać trendy starych polityków, na portalu NE to samo, portal chce zdobywać przyjaciół, a nie chce przysparzać sobie wrogów i na tym polega metoda zgniłych kompromisów.

Faber

Brak głosów