"Garota antyfaszyzmu"

Obrazek użytkownika Jacyl
Kultura

Jest to mój pierwszy wpis na blogu. To tyle na początek.
A teraz do sedna. Kupiłem najnowszy numer kwartalnika "Templum Novum". Pierwsza rzecz jaka mi się rzuciła to fotokopia decyzji prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia. Z ciekawości wczytałem się w treść uzasadnienia i osłupiałem. Wszystko to za artykuł informujący o działalności Leona Degrellu, w tym przedruk wywiadu udzielony przez p. Degrellu p. Jerzemu Waldorffowi w 1936r. Jak się okazało do prokuratury pismo podało stowarzyszenie "Nigdy Więcej" o szerzenie treści faszystowskich przez ten periodyk. Tym razem prokuratura stanęła na wysokości zadania i podjęła słuszną decyzję o umorzeniu postępowania. Czytając następnie artykuł Jacka Bartyzela, z którego pozwoliłem sobie dać tytuł blogu, o całej tej sytuacji przyszła mi jedna refleksja - a gdzie my mamy np. Stowarzyszenie "Dość kłamstwom" które broniłoby naszego dobrego imienia jako kraju przed wszelkiego rodzaju Grossami, Michnikami itp. Dlaczego my nie potrafimy skrzyknąć się i bronić idei, zasad, sprawdzać czy nie jest szerzony komunizm, totalitaryzm w postaci chociażby ostatnio poruszanego tutaj wierszyka dla sześciolatków? Może w końcu ruszylibyśmy się i coś zaczęli robić (ale w ramach prawa które także my mamy).
Jacyl
Ps. Piszę to na gorąco po przeczytaniu artykułu i dlatego może jest trochę chaotycznie.
Ps 2. Artykłu zobrazowałem zdjęciem z wystawy artysty Petera Fussa w Pradze.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sprowokowany prowokator prowokował prowokatorów. To oczywiście koment do Fussa, nie do Pana.
ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#19335

"Nigdy Więcej"... ja uważam tych ludzi za niepoważnych. Skoro dla nich zabójstwo, którego nie udało się wyjaśnić, zostało dokonane przez neonazistów, to nie można ich traktować poważnie.

Widzą oni tylko wszędzie rasizm, antysemityzm, faszyzm, nazizm oraz eugenikę (jak ktoś się zająknie, że szkoły integracyjne należy zlikwidować na przykład). Ci ludzie są jakoś dziwnie psychicznie skrzywieni. Dałbyś im "Lalkę", to oni zaproponowaliby wycofanie jej z listy lektur, jak jakaś stalinówka z ZNP. Pewnie Stary Testament też uznaliby za antysemicki, bo tam jasno nie-Żydzi określani są mianem bydła.

A poza tym czepili się "Templum Novum". A tam nic strasznego nie było! Tylko oni wokół tego zrobili hucpę niewyobrażalnych rozmiarów - lewackim zwyczajem zresztą.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#19339