Wojna o pieniądz

Obrazek użytkownika tomeks
Kultura

Wojna o pieniądz
„W tym marionetkowym imperium wschodzącego słońca, nie rządzi ten kto jest królem, lecz ten, kto kontroluje podaż pieniądza w Imperium Brytyjskim. A tym człowiekiem jestem ja!”
Natan Rothschild
Powyższy cytat w idealny sposób obrazuje świat przedstawiony w książce chińskiego ekonomisty, wykładowcy amerykańskich uniwersytetów oraz doradcy ekonomicznego prezydenta Chin, profesora Songa Hongbinga. Książka przedstawia świat międzynarodowych bankierów, kontrole finansową jaką roztaczają nad światem bankierzy na osi Londyn – Wallstreet. Początek lektury jest fascynujący ponieważ zaczyna się od bitwy pod Waterloo, przegranej przez jednego z największych strategów wojskowych w historii Napoleona Bonaparte. Czytelnik może zadać pytanie co ma wspólnego owa bitwa z ekonomią i światem finansów, okazuje się że ma i to bardzo dużo. Gdyż po przegranej przez Napoleona bitwie, Natan Rothschild stał się właścicielem Banku Anglii, pierwszego w historii prywatnego banku centralnego. Na dalszych kartach dowiemy się między innymi o tym jak powstała Rezerwa Federalna, w USA, jak przejęto kontrole nad bankami centralnymi, Włoch i Francji, a także o przyczynach Wielkiego Kryzysu lat trzydziestych oraz innych fascynujących rzeczy. Hong Songbing w prosty i przejrzysty sposób przedstawia prawa ekonomii rządzące światem od momentu kiedy Fenicjanie wynaleźli pieniądze. Chiński ekonomista przedstawia także cel powstania Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego, oraz co może ważniejsze „lekarstwa” stosowane przez owe instytucje wobec krajów rozwijających się , które znajdą się aktualnie na celowniku międzynarodowych bankierów. Koniec tomu pierwszego to opis działalności agencji ratingowych, wymuszających decyzje ekonomiczne na przywódcach i rządach poszczególnych państw.
Polecam wszystkim, pozycję tą powinien przeczytać każdy, zainteresowany współczesną historią świata, historią napisaną w sposób rzetelny bez przekłamań i dopasowywania do istniejącej rzeczywistości.
Polecam raz jeszcze fascynującą historię najbogatszej rodziny świata!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Na YOU TUBE ruskich tubylców strasza " czto budiet wajna s amierikoj.......http://www.youtube.com/watch?v=JKpeLyRmOMQ&feature=related warto obejrzec i samodzielnie ocenić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Można czasami okłamać parę osób albo od czasu do czasu oszukać wszystkich wokół, ale nie da się oszukiwać wszystkich bez przerwy. Abraham LINCOLN Nikt nie jest beznadziejniej zniewolony, Niż ci którzy błędnie wierzą iż są wolni. Johann Goethe

#225472