Kolejny idiota

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

czyli salon IIIRP postkomunistycznej idiotami i chamami stoi.
Machulski: Więcej humoru w narodzie, poproszę.
- O nic nie warto grać va banque. Najważniejszy jest święty spokój. Żeby życie się udawało -

http://wyborcza.pl/magazy/1,128595,12520714,Machulski__Wiecej_humoru_w_narodzie__poprosze.html

Juliusz Machulski

Polski reżyser, scenarzysta, producent i aktor. Jedna z najbardziej znanych i wpływowych postaci świata filmowego w Polsce. Syn aktora i reżysera Jana Machulskiego oraz aktorki Haliny Machulskiej. Urodził się 10 marca 1955 w Olsztynie. Debiutem długometrażowym Machulskiego był wielki hit „Vabank”, stanowiący połączenie kryminału i kina „retro” (sequel w 1984 roku zatytułowany „Vabank II czyli riposta”). W filmie wystąpił m.in. ojciec młodego reżysera, Jan Machulski. Sukces frekwencyjny filmu, jakkolwiek ogromny, został szybko pobity przez kultową komedię sci-fi „Seksmisja” z Jerzym Stuhrem i Olgierdem Łukaszewiczem w rolach głównych. Niemal każda produkcja Machulskiego wiąże się właściwie z komercyjnym sukcesem. W latach 80-tych zrealizował jeszcze popularny „Kingsajz” (1987) i „Déjà vu", a w kolejnej dekadzie zasłynął takimi obrazami, jak „Girl Guide” oraz obie części kasowej komedii „Kiler”. Od 2000 roku jest prezesem Polskie Akademii Filmowej.

No i ma humor ten półgłówek, humor na miarę chama i idioty salonowego.

Machulski: "Można by zrobić komedię o nabzdyczonym prezydencie, który uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku"

Komedia o Smoleńsku? Zdaniem Juliusza Machulskiego to możliwe. "Można by zrobić film a'la Borat czy Monty Python o tym, jak bardzo nabzdyczony i dumny prezydent średnio ważnego kraju środkowoeuropejskiego uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku" – mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" znany reżyser.
Machulski, twórca kultowych filmów takich jak "Vabank", "Seksmisja" czy "Kiler", jest zdania, że okoliczności katastrofy smoleńskiej mogą być dobrym materiałem na komedię. Sama katastrofa nie, bo, jak mówi, zginęło w niej wielu wartościowych ludzi. Za to do obśmiania nadaje się m.in. to, jak po 10 kwietnia 2010 roku "poplecznicy prezydenta nie dopuszczają myśli, że to, co się stało, było wynikiem głupoty i braku wyobraźni, tylko wymyślają inne przedziwne teorie".

Machulski to nie pierwsza osoba, która widzi w sprawie Smoleńska materiał na komedię. Podobną tezę postawił kilka miesięcy temu pisarz Janusz Głowacki. "Ojciec Rydzyk i Smoleńsk na pewno są materiałami na jakieś tragikomedie, powiedzmy sobie" – powiedział na antenie TVP Info.

http://natemat.pl/57067,juliusz-machulski-mozna-by-zrobic-komedie-o-nabzdyczonym-prezydencie-ktory-uparl-sie-by-ladowac-we-mgle-na-kartoflisku

Ha,ha,ha ...... śmiejcie się idioci.

- Śmiech – to potężna rzecz; nie pozbawia nikogo życia ani mienia, ale w jego obliczu grzesznik czuje się jak spętany zając.-
Nikołaj Gogol

- Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!-

Czemu smiejoties'? nad soboju smiejoties'! (ros.)

– „Nic tu nie powinno być przesadzone albo trywialne, nawet w najmniejszych rolach (...) Im mniej aktor będzie myśleć o tym, żeby śmieszyć i być zabawnym, tym silniej objawi się komizm jego roli”.- napisał sam autor po nieudanej prapremierze komedii w Teatrze Aleksandryjskim w Petersburgu (1836).

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Machulski dobrze wyczuwał istotę PRLu i niestety aż nazbyt mocno siedzi w istocie III RP. Smutne, bo przecież niekoniecznie trzeba byc reżyserem, można sobie znaleźć jakiekolwiek inne zajęcie. Ale widać sława uzależnia jak narkotyk.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349380

w Niemczech w latach trzydziestych i pierwszej połowie czterdziestych też byli różni artyści czy naukowcy dla których od potęgi smaku ważniejsze było "tu i teraz". Ale być może pan artysta powinien oglądać uważniej swoje komedie. Mógłby się z nich wiele nauczyć (?). Taka "Seksmisja" na przykład, gdzie system opierał się na oszustwie. Wierzę, że kiedyś pan artysta znajdzie się w sytuacji z końcowych sekwencji "Riposty".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349416

wychodzi szydło z worka. Dokładnie jaki jest pokazał to w filmach ,które reżyserował.  Szkoda tylko, że poakzuje tą swoją wredną stronę. Pewnie dlatego, że ma tylko tą .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#349419

Niestety są tematy, które na komedie się nie nadają. Ciekawe, czy gdyby bestialsko zamordowano mu rodziców, też nakręciłby z tego komedię, kimkolwiek byliby za życia. Pamiętam, jak po pewnej wypowiedzi pod drzwi Żukrowskiego Polacy przynieśli i rzucili jego książki (niektóre bardzo wartościowe). Czy stać nas dzisiaj na takie działania? Dzisiaj władza może dać pieniądze na realizację filmu, ale klapę załatwią Polacy, a to może okazać się bolesne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#349452

Na portalu wpolityce.pl ktoś postawił pytanie : czy w USA znalazłby się reżyser, który chciałby nakręcić komedię o 11.09. Ktoś inny podsunął równie "śmieszne" pomysły na filmy - zabójstwo ks. Jerzego,  kopalnia Wujek...
Słów Machulskiego nawet nie potrafię traktować li tylko w kategorii chamstwa. Trzeba być skończonym wałem, żeby coś takiego powiedzieć.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Bechis</p>

#349465

Następne nasze dzialanie, to patrzeć na ręce ministrowi kultury - Zdrojewskiemu, czy przypadkiem nie świeżbi go ręka, aby podpisać dokument dotyczący dofinansowania takiej komedii J. Machulskiego, o ile powstanie taki scenariusz.
Dla mnie jest to po prostu chamstwo, drwina i kpina z zamachu smoleńskiego. Według mnie J. Machulski powinien za te słowa stanąć przed komisją ds. etyki, wszak jest poniekąd twórcą kultury i artystą, który kreuje polską kulturę.
Ładna mi kultura, cholera jasna!!!  

Pozdrawiam z 10, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349485

pozdrawiam ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349509

gość z drogi

a jednak zadziwił....temu panu ,wstyd i hańba...na wiecej słów nie zasłużył....

10 z pozdrowieniami

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#349513

super !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349575

W naturze jak fioletowe z przepicia gówno!. Pokryte siecią sino czerwonych, żył na pysku. A jak ma wyglądać żydowski, zdegenerowany sławą, alkoholik?.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349526

... piszesz kolejny idiota ?
Nie, to nie idiota, to prymusek wśród cyngli Salonu.
Wszystko, by mogło być, tylko dlaczego ten na zdęciu ma tak
strasznie Nordycki Ryj ?
Napewno należę do tych z Państwa, którym się wydawało, że już nic nie jest wstanie mnie zaskoczyć.
Naiwnie myślałem, że "magazynki", poniżenia Rodzin Smoleńskich i Nas , już są puste ?!! Ale nie, znalazła się kolejna ŚWINIA.
Cham, proponuje komedię w przededniu trzeciej rocznicy mordu Smoleńskiego.
Solon na reżysera wyznaczył Julka Machulskiego,
prymuska "Wajdowsko/Kutzowej Szkółki".
Ten pomiot wujka Urbana, rozpaczliwie szuka tematu, do swego dzieła.
Julek, Julek, jest gotowy scenariusz.Musisz sięgnąć po historię człowieka z twojej Gminy :
....................................................
Film o życiu Brodatego Bronka, pod roboczym tytułem - " Szybkie Lody w Mercedesie". Byłaby to komedia erotyczna, z muzyką do "Skrzypka na skośnym dachu". W scenie finałowej wniebowzięty Bronek, obsługiwany fachowo ustami towarzyszki podróży, traci panowanie nad kierownicą i w konsekwencji, w najgłupszy sposób, traci też życie. Na prostej, zadbanej drodze i w dobrych warunkach pogodowych.... "PRZEZ LODA DO WIECZNOŚCI". Śmiechu co niemiara.
Jakież to montypythonowskie!//
......................................................
ps.
.... scenariusz w/g Galluxa.
pozdrawiam + 10*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349583