Idiota ministrem?

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

– Po raz pierwszy od dawna przychodzi człowiek, który będzie dla Tuska rzeczywistym partnerem do rozmowy. A to może zmienić hierarchię w rządzie. Na miejscu Radosława Sikorskiego bym się obawiał, bo może stracić monopol na kreowanie polityki zagranicznej, zwłaszcza wschodniej – słyszymy od jednego ze współpracowników premiera.

Oto ON!

- Łączy cechy archetypowego krakowskiego inteligenta czarującego otoczenie erudycją oraz przedstawiciela globalnej kasty profesjonalistów. Wiedzę o mechanizmach politycznych zdobywał w raczkujących specsłużbach III RP, potem rozwijał je w prężnie działającym ośrodku eksperckim, na koniec spieniężył w firmie doradczej, zarabiającej na kontraktach z największymi graczami rynkowymi. Przeważnie zresztą kontrolowanymi przez państwo. - piał z zachwytu Kalukin w Newsweeku.

i jednocześnie dziwił się:

- Aż trudno uwierzyć, że na zapleczu PO po tylu latach rządzenia uchował się jeszcze ktoś taki jak Bartłomiej Sienkiewicz.

http://polska.newsweek.pl/panicz-bartlomiej-sienkiewicz,101783,1,1.html

Powrót do przeszłości.

W 2007 r. Bartłomiej Sienkiewicz napisał list do ówczesnego ministra edukacji Romana Giertycha, prosząc o usunięcie z lektur szkolnych dzieł Henryka Sienkiewicza, bo "miejsce książek Sienkiewicza jest wśród usuniętych dzieł literatury światowej i polskiej, a nie wśród książek Jana Dobraczyńskiego".
Był to protest przeciwko "kastrowaniu części listy dziedzictwa polskiej i światowej literatury w imię poglądów ideologicznych".

Po katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 r. Sienkiewicz był inicjatorem skierowanego do obywateli Federacji Rosyjskiej internetowego apelu o pojednanie polsko-rosyjskie. Mówił wtedy, że to "możliwość wyrażenia wdzięczności przez zwykłych ludzi" za pomoc udzieloną Polakom po katastrofie.

- Jesteśmy pod wrażeniem pomocy i solidarności, jakich doświadczamy od państwa rosyjskiego, a także zwykłych mieszkańców Rosji, w tragicznych dla nas okolicznościach (...) Przeżywając dzisiejszą tragedię widzimy, że nie jesteśmy sami, tak jak to było siedemdziesiąt lat temu. Są z nami, łącząc się we współczuciu i powszechnie zrozumiałym języku gestów i pomocy, władze i obywatele Rosji - państwa, które jest prawnym sukcesorem ZSRR - głosił apel.

W 1990 r., wraz z grupą kolegów z WiP (m.in. z Konstantym Miodowiczem, Wojciechem Raduchowskim-Brochwiczem, Piotrem Niemczykiem) współtworzył Urząd Ochrony Państwa, który zastąpił rozwiązaną wtedy SB. Był m.in. w kierownictwie pionu analitycznego Urzędu.

Był współzałożycielem Ośrodka Studiów Wschodnich - rządowej instytucji badawczej, analizującej sytuację polityczną, społeczną i gospodarczą w sąsiadujących z Polską państwach oraz regionach bałtyckim, bałkańskim, kaukaskim oraz Azji Centralnej. Był wicedyrektorem OSW ds. programowych (1991-1993 oraz 1996-2001). Obecnie jest przewodniczącym rady ośrodka.

W 2004 r. prasa spekulowała, że po objęciu władzy przez PO Sienkiewicz miałby zostać szefem Agencji Wywiadu (co się nie potwierdziło). W 2009 r. został powołany w skład rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jest członkiem Rady Centralnego Ośrodka Szkolenia ABW.

I nadszedł ten dzień, dziemn nominacji na ministra MSW.

Minister: idziemy po was

Mieszkańców odwiedził minister spraw wewnętrznych. Zapewnił, że "uruchomione zostaną wszystkie możliwe środki", by sprawcy podpaleń w Białymstoku zostali wykryci i ponieśli konsekwencje. Przed tym zdarzeniem miały bowiem miejsce dwa podobne ataki na mieszkania rodzin czeczeńskich.
MSW, przy współpracy m.in. z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oraz w samym Białymstoku łączy siły.

- Jedno mogę powiedzieć, jeśli chodzi o środowiska skinheadowskie: idziemy po was - podkreślił minister Sienkiewicz.

Nie może się go nachwalić Adam Szostkiewicz z "Polityki". - Nie tylko okazał solidarność z ofiarami rasistów, ale potępił ich i zapowiedział zero tolerancji nie tylko w Białymstoku. Tego w demokracji oczekujemy od liderów politycznych - pisze na swoim blogu publicysta i woła: Sienkiewicz na premiera!

http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2013/05/20/sienkiewicz-na-premiera/

Środowisko odpowiadające za rasistowskie ekscesy w Białymstoku zostało "policzone prawie co do sztuki" - powiedział szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. O współpracy prokuratury i policji w zwalczaniu takich aktów minister ma rozmawiać z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem.

- W późnych godzinach wieczornych zatrzymany został drugi osobnik, co do którego istnieją poważne domniemania, że miał związek z tą sprawą - powiedział w Radiu ZET minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Oświadczył też, że autorzy mailowych gróźb używali programów pozwalających unikać identyfikacji.
- Obaj zatrzymani - mężczyzna ujęty wczoraj po południu w Chrzanowie oraz drugi domniemany sprawca - są ze sobą powiązani - powiedział minister Sienkiewicz. Nie chciał podać szczegółów zatrzymania. Podkreślił, że liczy na surowe ukaranie sprawców fałszywych alarmów.

- Większość takich alarmów zawiera jakieś wielkie słowa, wielkie groźby, które potem okazują się hucpą. Tylko tym razem skala była duża - dodał.
- "Mam nadzieję, że w 48 godzin zdobędziemy twarde dowody"-

Prokuratura w Katowicach zwolniła dwie osoby zatrzymane w związku z rozesłaniem maili z pogróżkami do prokuratur, szpitali i urzędów.
- Nie jestem od recenzowania działań ministra spraw wewnętrznych w sferze publicznej, mogę tylko powiedzieć, że trochę przedwcześnie odtrąbiono sukces - powiedział prokurator generalny. Andrzej Seremet w rozmowie z RMF FM przyznał również, że po trzech dniach śledztwo w sprawie fałszywych alarmów jest na bardzo wstępnym etapie. Jak podkreślił, powinna je prowadzić inna prokuratura m.in dlatego, że śledczy z Katowic sami padli ofiarą prowokacji ws. fałszywego alarmu.-

Tusk: Śledztwo ws. fałszywych zamachów bombowych - priorytetowe
Sprawa ta "szybciej niż niektórzy się spodziewają, znajdzie swój finał" - to z kolei komentarz Donalda Tuska do śledztwa ws. fałszywych alarmów bombowych. Premier, który jest w Brukseli dodał, że "rozmawiał z ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem tuż po zatrzymaniu osób, które podejrzewano o jakiś związek z tymi mailami bombowymi. Minister Sienkiewicz uznał wówczas, że ważne jest, aby możliwie szybko zawiadomić prokuraturę i skierować sprawę do prokuratury, mimo poszlakowego charakteru sprawy".

Szef rządu zaznaczył, że "sprawa jest priorytetowa". Na pewno będzie się rozwijała, więc tak jak unikaliśmy sformułowań o pewności winy, tak teraz bym unikał sformułowań o pewności, że zatrzymania dotyczyły osób zupełnie przypadkowych - powiedział Donald Tusk.

I oto finał tego priorytetu.

Mężczyźni, którzy byli podejrzewani o udział w ich rozesłaniu zapowiadają, że pozwą Donalda Tuska oraz będą walczyć o odszkodowanie od państwa. Domagają się też przeprosin i zwrotu sprzętu, który został im zabrany przez Centralne Biuro Śledcze.
Dziennikarze "Faktu" dotarli do dwóch zatrzymanych mężczyzn, którzy skarżą się, że przez działania urzędników nie mają łatwego życia – bliscy i ich sąsiedzi nie dają im zapomnieć o czterdziestoośmiogodzinnym pobycie w areszcie.

– Zrobili pokazówkę na cały kraj. Pewnie dlatego, żeby podnieść notowania rządzącym. A Tusk nie powiedział nawet przepraszam. Oskarżę premiera Tuska z powództwa cywilnego – powiedział "Faktowi" Przemysław P.. Drugi zatrzymany Dawid K. podkreślił: To nie ja jestem terrorystą! Będę domagał się odszkodowania od państwa za bezpodstawne zatrzymanie.

Kolejne wyzwanie dla błazna z MSW:

- Nacjonalizm i inne strachy XX wieku. Właśnie wracają - pyta na swoich stronach internetowych "Krytyka Polityczna".

To tytuł debaty, jaką kwartalnik organizuje w swojej siedzibie. Z zapowiedzi, jaką można przeczytać na portalu "KP" wynika, że dyskusja będzie prowadzona wokół - a jakże! - narastającej idei faszyzmu we współczesnej Polsce.

W debacie razem z redaktorem naczelnym kwartalnika, Sławomirem Sierakowskim weźmie udział minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz oraz historyk Timothy Snyder.

- Wszyscy mamy poczucie, że mamy do czynienia z pewnym problemem, który państwo musi rozwiązać. W całości, to znaczy zarówno po stronie ministerstwa spraw wewnętrznych, ministerstwa sprawiedliwości, prokuratury generalnej, ale także tych programów, które są w gestii innych ministrów i to, aby nie dopuszczać do tego rodzaju związków, które potem mają wpływ na całą lokalną społeczność - apelował w rozmowie z Janiną Paradowską.

"Krytyka Polityczna" nie ukrywa, że staje z ministrem Sienkiewiczem ramię w ramię i uważa, że problem jest poważny, a faszyzm niemal stoi u bram:

- Po przerwaniu wykładu prof. Zygmunta Baumana przez grupę narodowców szef MSW powiedział: "Problem nacjonalizmu, ksenofobii i rasizmu we Wrocławiu narastał od lat", zapowiadając zdecydowane działania państwa. Historycznej i teoretycznej perspektywy do oceny zjawisk dzisiejszych dostarczy autor "Rekonstrukcji narodów", "Skrwawionych ziem" i ostatnio wydanych "Rozważań o XX wieku" (wywiad-rzeka z Tonym Judtem) - Timothy Snyder. - zaprasza na debatę kwartalnik.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz brutalnie zaatakował środowisko kibiców Śląska Wrocław w programie „Fakty po Faktach” 24 czerwca 2013 roku. Rozmowę „rozgrywała” Justyna Pochanke. Kibice Śląska Wrocław, znani od lat z głęboko patriotycznych manifestacji i stadionowych opraw, z kultywowania pamięci o żołnierzach wyklętych, zostali sprowadzeni do poziomu neofaszystów, rasistów i potencjalnych morderców, używających w swoich niecnych celach maczet, noży i w ogóle wszelakiej białej broni. Minister Sienkiewicz, we wspomnianych „Faktach po Faktach”, w asyście Justyny Pochanke, cięli, bez białej broni, po oczach. Incydent na Uniwersytecie Wrocławskim przed wykładem Zygmunta Baumana, który winien dożywać swoich dni w zakładzie karnym, za zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu, nazwali atakiem na podstawy cywilizacji. Europejczyk, a także jak można domniemywać obywatel świata, Bartłomiej Sienkiewicz powiedział: „Uniwersytet to nie miejsce manifestacji poglądów za pomocą krzyku, to miejsce debaty w określonych ramach. Ktoś, kto chce wziąć udział, musi te reguły zaakceptować. Jeśli jesteśmy świadkami złamania tej zasady, to jest to niepokojące, bo to uderzenie w podstawy naszej cywilizacji”.

http://radio.radiopomost.com/z-polski/1795-prowokacja-ministra-sienkiewicza
http://wpolityce.pl/wydarzenia/57240-czy-sa-granice-tej-groteski-sierakowski-do-spolki-z-ministrem-sienkiewiczem-beda-debatowac-o-narastajacym-zagrozeniu-faszyzmem-w-polsce

- To nie są żadni patrioci. Prymitywizm, ksenofobię i rasizm nazywa się patriotyzmem - tak w "Faktach po Faktach" minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz skomentował sobotni incydent na wykładzie prof. Zygmunta Baumana we Wrocławiu. Zauważył, że miasto ma problem ze środowiskami kibolskimi i neofaszystowskimi. - Musimy mówić o tym głośno i nie chować głowy w piasek - powiedział.

http://faktypofaktach.tvn24.pl/problem-nacjonalizmu-ksenofobii-i-rasizmu-we-wroclawiu-narastal-od-lat,335200.html

Panicz Bartłomiej Sienkiewicz? - jak pisze o nim Kalukin w Newsweeku, czy pospolity idiota z parciem na szkło?
Ja obstawiam idiotę.
Tak jak gówna bata nie ukręcisz, tak i z idioty ministra nie zrobisz.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Na premiera również, a na prezydęta - ho hooooo !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#367880

Przychodzi Mosiek do urzedu.
Chcialem zmienic nazisko na Kowalski.
A jak sie pan teraz nazywa? - pyta urzednik
No Sienkiewicz.
Ma pan takie ladne nazwisko po co pan chce je zmieniac?
No bo jka bede Kowalski i sie mnie zapytaja jak sie kiedys
nazywalem to powiem ze Sienkiewicz, a nie Zukierman.

PS Sinkiewicz to nie jest idjota to szalenie niebezpieczny suk....yn ,wrog Polakow.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#367882

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#367891

W 2012 idiotą roku został wybrany minister Celiński. A niejaki Urban u niejakiej Olejnik powiedział, że PDT robi z siebie idiotę. Więc nie tylko ministrowie, nawet sam PDT dostąpił zaszczytu nazwania siebie "idiotą". Już nie wspomnę o "matole". 

Ale Twój wpis dotyczy B.Sienkiewicza. Miasto ma problem ze środowiskami kibolskimi - mówi bohater Twojego artykułu. No nie. To miasto i cała Polska ma problem z władzą. Władzą, która jest antypolska, która wmawia Polakom antysemityzm, faszyzm i co tylko można. Wmawia to tym, którzy mają odwagę przypominać bolące prawdy z historii Polski, którzy są bardzo czuli na kłamstwa jakie sypią się z mediów, którzy najgłośniej reagują na działanie rządu i wspomagających rząd mediów. I to rząd a nie miasto ma problem, jak tutaj uciszyć to środowisko.   To nie tylko Wrocław, to Warszawa, to Poznań, to Gdańsk, to Białystok. To dziesiątki tysięcy młodych ludzi, do których trudno przeniknąć i których trudno rozbić. Nie ma bójek międzyklubowych, nie ma "ustawek", są za to mecze z oprawą za bardzo patriotyczną. To ich "kłuje" w oczy. Nie umieją z tym walczyć. 

Przerwano wykład Baumana. A co ten antypolski, czerwony zdrajca Polski ma do przekazania studentom? Co ten "wielki" umysł XXI wieku może mówić i patrzeć w oczy młodym Polakom? Reakcja młodzieży była prawidłowa, patriotyczna. Jeśli Sienkiewicz tego nie widzi jest idiotą. 

Pozdrawiam (10)

Polak2013

 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#367897

a tu masz klejnego ch...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Waldemar-Kuczynski-byly-wrog-Generalowi-na-urodziny,wid,15788005,wiadomosc.html?ticaid=110e2c&_ticrsn=5
dzis niejaki prof.Krzemiński dostał ataku szału na wizji WSI24 oskarzajac media,że robnia złą robote dla PO i Tuska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#367907

Zrozumiał motywy Jaruzelskiego na wprowadzenie stanu wojennego. No coś takiego.
Okrągły stół bis się szykuje, jakby nie patrzeć. Coraz więcej takich głosów słychać. Nawróceni, szlag by ich trafił.

Pozdrawiam
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#367914

Poważnie.
"Moje uczucia do generała określała wtedy noc 13 grudnia 1981 roku, którą tak oto opisałem prawie „on line” w książce „Obóz”; „dwaj mundurowi energicznie chwycili mnie pod ramiona, ostrzegając bym nie próbował się wyrwać. Zrozumiałem wszystko w jednym mgnieniu. Te milicyjne ręce pod moimi pachami były, jak straszne olśnienie. Byłem tak wstrząśnięty, że nie przyszło mi nawet do głowy, by krzykiem zaalarmować osiedle, że biorą „Solidarność”... Gdy milicjanci chwycili mnie pod ręce, odczułem z dotkliwą wyrazistością, że czas przełamuje się na dwoje, że za tym, co jeszcze przed sekundą było teraźniejszością i wydawało się być przyszłością zatrzasnęła się krata zamykająca powrót, a otwierająca rzeczywistość nacechowaną murami, drutami, kajdankami, strażnikami, ubowcami”.
Facet opisuje, jak go złamali i to na całe życie.
Wzięli go pod ramiona, a on nawet nie pisnął...
Nawet nie musieli się jakoś specjalnie starać, straszyć, szantażować, bić...
Taki był z niego materiał... ludzki..
Nareszcie ktoś opisał, skąd się biorą wstrętne, oślizłe, namolne, irytujące (za przeproszeniem) mendy.
Z mięczaków.
Tak "zrobiono" Maleszkę.
Tak "zrobiono" Niesiołowskiego (który śpiewał jak ptaszek już na pierwszym przesłuchaniu, donosząc na wszystkich, także swoja narzeczoną).
Drugim niezbędnym elementem jest pycha.
Pycha mięczaka.
Złamany (jak zapałka) mięczak musi sobie inaczej rekompensować traumatyczne przeżycie, jakim jest doświadczenie własnej żałosnej (znacznie poniżej średniej) słabości.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#367917

"Tak "zrobiono" Maleszkę."

Wątpię. Maleszka był wolontariuszem. Za przyczyną porąbanej psychiki: przerost ego, żądza dominacji, choćby niejawnej, chore ambicje przywódcza, etc. Typ socjopatyczny, który chyba przeczytał Conrada i Chestertona, ale uczynił to powierzchownie ;-).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#367919

Tak więc będę się upierał przy swoim.
Maleszka to taki Neron.
No wiesz, "cóż na poeta ginie!".
Mogli go jednym ruchem wywalić ze studiów i posłać (automatycznie) "do woja", gdzie by go nie tyle nawet kaprale, ale szeregowcy rozdeptali na miazgę.
Nie chciał pozbawiać świata Maleszki, więc tylko zaczął pracować dla SB, popisując się nadal "talentem" i "inteligencją". Wiele zyskiwał, mało tracił, bo w "podziemiu" nadal miał autorytet.
Wprawdzie teraz takie postaci jak Terlecki czy Legutko wspominają, że facecik był irytujący i nieodpowiedzialny, więc starali się go unikać, ale przecież Maleszka świetnie radził sobie i brylował przez lata po "przemianie ustrojowej", aż do wpadki przy filmie "Trzech kumpli".
A teraz też możemy mu... naskoczyć, bo zdążył wpuścić, razem z Michnikami, Kuczyńskimi et consortes, trucizną do krwiobiegu Polaków.
Niny skąd się wzięły lemingi?
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#367921

A co mi tam, się upieraj ;-)!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#367923

gość z drogi

jak ten obecny" bochater,pieszczoch pewnej telewizorni" trząsł gaciami gdy przyjeżdżał z Warszawy do stoczniowców i wciąż jęczał: "wejdą,nie wejdą,wejdą"Stoczniowcy byli wscielki ,bo zamiast dodawać im otuchy ,uno

trzęsło gaciami ...ze strachu,aż wstyd im było za niego

wot i "celebryty"a wczorajszy Janas poraził mnie doszczętnie...stwierdzeniem,że...

parafrazując go zacytuje...to nic ,ze kawał drania,ale profesor...mowa oczywista o  niechlubnym gościu....... Dutkiewicza...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#367989

... świeżego chowu, bez (za przeproszeniem:):):) etosu prawdziwej inteligencji (która została wytępiona).
Taki mędrek nie będzie bronił "przekonań", bo ich nie ma i nie uznaje, co gorsza, a jeśli już uznaje to za... niebezpieczne.
Co jeden jak nie samozwańczy "doradca", to "negocjator".
Bardzo wygodna pozycja.
Ego (najczęściej rozdęte) zaspokojone, a ryzyko minimalne.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#367991

gość z drogi

i nic to ,ze pójdzie na rzecz Kryski :)

trafiłeś w samo SEDNO tematu :)))...ego rozdęte,niczym balon...:)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#368008

Dodałaś następnego, ja polecam Ci Kryska kolejnego.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/57279-seremet-do-pomocy-sienkiewiczowi-prokurator-generalny-zapowiada-wyznaczenie-sledczych-ktorzy-beda-specjalizowac-sie-w-walce-z-rasizmem

Pozdrawiam

Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#367934

Co do pomysłów - Platforma tonie i chwyta się czego się da, nawet jeśli to tylko brzytwa.

PO zawsze zajmowała się wyłącznie sobą, teraz tym bardziej.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#367985

gość z drogi

ale  na wiadomość,że peło traci 10 pktów i może już tego nie odrobić...szaleństwo siwego pana wtedy sięgnęło zenitu..a ja sobie pomyślałam..... widać ma duże kredyty do spłacenia,a PEŁO może stracić możliwość płacenia mu za dobrą służbę...więc się zapienił niczym szampon marki  PO,mowa oczywista o panu  Ireneuszu Krzemińskim

pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#368044

gość z drogi

a jak "nie wie : ten specjalista od spraw Wschodnich" :(

to polecam mu tekst z Gazety Polskiej

"Major Zygmunt Bauman nie tylko szkolił żołnierzy KBW, ale i osobiście dowodził oddziałem, który wyłapywał Żołnierzy Wyklętych – wynika z dokumentów IPN. Było to za rządów Bolesława Bieruta, z którego córką – swoją partnerką – mieszka dziś w angielskim Leeds."

a Dutkiewiczowi nie dziwię sie,wszak Uniwersytet Wrocławski w dawno minionych..jak widać jednak.... nie minionych latach,zwał się jak się zwał...więc nie dziwota,że ....tęsknota POzostała za stalinowskimi typami...

pozdrowienia :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#368015

A czy to tylko ten jeden w tym rządzie rudego jet idiotom?Tam 99% to ludzie po ciężkim urazie psychicznym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#367925

No i oberwało się "Paniczykowi" po "łapskach" . Myślę , że jak najbardziej zasłużył na tą zdecydowaną i miażdżącą krytykę.

Jestem o tym święcie przekonany , że jego tak bardzo zasłużony dla Polaki przodek , chociażby z poczucia wstydu z powodu poczynań swego wnuka , od dawna "przewraca" się pewnie w grobie.

To w rzeczy samej paskudna , cyniczna i odpychająca osobowość.

Z tekstu jednoznacznie wynika , że mamy do czynienia z potencjalnym idiotą . Tu byłbym ostrożny w tym przypadku ze stawianiem tak jednoznacznie brzmiącej diagnozy. Zaś sprawa wydaje mi się na tyle być oczywistą , że nie warto nawet dowodzić iż jest to niezwykle wyrafinowane bydle pozbawione wszelkich hamulców tak etycznych jak i moralnych. Nie przypadkiem przecież odnalazł się pośród jemu podobnych kanalii. Swój ciągnie do swego ..

pozdrawiam

/10 dla autorki - zasłużona /
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#367932

gość z drogi

w sam raz wybrany na rozprawe z nami....:(

Droga Krysko,celnie przyłożyłaś,aż się zaraz znalazł jakiś pałkarz obrońca...:)))paniczyka

dycha superancka...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#367986

gość z drogi

adin gawarił pa ruski POnad naszymi głowami serdecznie i uniżenie ich przepraszając,a drugi ...no tak, TO SAMO...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#367988

BINGO!
bydle i w dodatku cyniczne

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368001