Chlewosalon

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

TVN stworzyli ludzie, którzy karierę i majątek zawdzięczają konszachtom z władzami PRL. Nie ma się zatem co dziwić, że linia programowa stacji, jest jaka jest

- - Kiedy moi ludzie zarzucają mi, że idę do "wrażego" TVN-u, odpowiadam, że wybór mamy dziś trochę taki jak za komuny. TVP to komuniści. TVN to TW, tajni współpracownicy komunistów, kapusie, donosiciele. A Polsat to tajne służby, goście o 17 paszportach i 18 nazwiskach - mówi Wojciech Cejrowski.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,12374054,Cejrowski__W_Polsce_niepodleglosci_nie_ma__TVP_to.html#ixzz24q8GNCVm

Mariusz Walter, jeden z twórców koncernu ITI, zawsze był związany z PZPR – zarówno formalnie, jak i mentalnie. Świadczą o tym chociażby znajdujące się w Instytucie Pamięci Narodowej dokumenty.

Chodzi o teczkę Waltera z IPN, w której widnieją m.in. liczne dyplomy uznania i nagrody pieniężne z MSW za to, że jeszcze jako redaktor Studia 2 chętnie pokazywał osiągnięcia MO i SB oraz podkreślał konieczność wprowadzania ładu i porządku publicznego. Z Waltera chciano nawet zrobić redaktora programowego Telewizji Polskiej. Takie plany snuł w 1983 r. ówczesny rzecznik rządu, Jerzy Urban. Swoje zamiary wyjawił w sekretnym liście do gen. Kiszczaka:

- Mariusz Walter nadaje się na głównego konsultanta, jakiegoś szefa programowego i TV – jednym słowem nie kierownika pionu propagandy, lecz główną siłę koncepcyjno-fachową - pisał Urban. - Walter to najzdolniejszy w ogóle redaktor telewizyjny w Polsce, który przedstawia tow. Mieczysławowi Rakowskiemu i mnie sporo interesujących koncepcji ogólnopolitycznych i propagandowych.(...) został pozytywnie zweryfikowany w stanie wojennym w 1982 r., ale sam usunął się z TV, mając dość nękania go. Sprawę zna gen. Wojciech Jaruzelski; dwukrotnie polecał przyjąć go na powrót do TV. Popiera ten zamysł także Rakowski, ale Walter zwleka z decyzją powrotu, żądając satysfakcji i pognębienia jego wrogów - sugerował Urban.

Także jego walterowska telewizja i pracujący w niej ludzie, bardzo często sa powiązani rodzinnie z osobami bliskimi szefom koncernu, jak np. Justyna Pochanke. Jej matką jest Renata Pochanke, bliska współpracownica Janiny Chim, głównej księgowej Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ). Renata Pochanke należała do ważniejszych świadków w procesie w sprawie FOZZ. Z kolei ojczym Justyny Pochanke, płk Stefan Gruszczyk, były członek PZPR, często gości w TVN 24 w programach pasierbicy.

Pochanke, Pieczyński i córka.

Nie tak dawno w internecie pojawiło się rozporządzenie prezesa TVN Adama Pieczyńskiego zawierające „dziesięć przykazań” obowiązujących dziennikarzy tej stacji na portalach społecznościowych. Aby je skrócić, wystarczy jedno zdanie: twój profil na Facebooku czy na Twitterze jest teoretycznie twoją własnością, ale pisz tam tylko to, co jest zgodne z linią programową naszej stacji. Ostatnie, dziesiąte przykazanie, dla tych, którzy nie zrozumieli jeszcze pozostałych dziewięciu, brzmi wyjątkowo jasno: „Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak powinna wyglądać aktywność dziennikarza TVN w internecie, skonsultuj to z przełożonym”.

Oto dekalog Pieczynskiego.

1. Pamiętaj, że w serwisach społecznościowych nie przestajesz reprezentować Stacji.

2. Publikując treści w internecie, również na "swoim" profilu nadal jesteś dziennikarzem.

3. Przestrzegaj standardów dziennikarskich, zwłaszcza zasady bezstronnności.

4. Nie publikuj w Sieci informacji lub opinii, którymi nie podzieliłbyś się na antenie.

5. Nie zamieszczaj niczego, co mogłoby podważyć wiarygodność lub autorytet Twój, Twoich kolegów czy Stacji.

6. Z namysłem polecaj i dodawaj posty, linki do stron i multimedia. Z rozwagą akceptuj zaproszenia.

7. Pamiętaj by chronić nieemitowane na antenie, zastrzeżone, poufne i prywatne informacje.

8. Weź pod uwagę, że wszystko, co jest zamieszczone w Sieci, może stać się publiczne.

9. Miej świadomość, że wszystko, co umieścisz w serwisach społecznościowych, zostanie tam na stałe.

10. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoja aktywność w mediach społecznościowych stoi w zgodzie z rolą dziennikarza informacyjnego skonsultuj się ze swoim przełożonym.

Redaktor Skórzyński z TVN jakiś czas temu na swoim profilu skrytykował antykoncepcję, za co został od razu medialnie zglanowany.

- Niech mi wybaczą Panie, które zaraz obrażę, ale wróciłem przed chwilą ze zdjęć i zauważyłem u Dam letnią modę na eksponowanie na odsłoniętym ramieniu plastrów antykoncepcyjnych. O co tym Damom chodzi? Czy, jeżeli już decydują się na antykoncepcję, to czy nie mogą przykleić go w niewidocznym miejscu! A może ja jestem tępy i to jest taki ukryty mesydż: "zapraszam, jestem safe"? - napisał Skórzyński na Twitterze.

Zdanie dziennikarza TVN24 spotkało się z krytyką koleżanek po fachu. - Plaster to relatywnie nowatorski sposób na dostarczanie różnych substancji czynnych do organizmu, masz prawo nie wiedzieć - nawet jako dziennikarz. Dziwi mnie tylko trochę, że nie masz bezwarunkowego dziennikarskiego odruchu, żeby sprawdzić, jak to jest, no ale może zbyt jesteś zapracowany - pisze Ewa Wanat, była naczelna TOK FM.

Co najmniej jeden dziennikarz stacji odebrał dekalog to jako wprowadzenie cenzury. "Okazuje się, że można, że człowiek należy do firmy. (…) Szanuję moją pracę i pracodawcę, ale chciałbym, by ono szanowali moją prywatność" - skarży się na swoim facebookowym profilu reporter TVN24 Leszek Kabłak.
Informację potwierdza na swoim profilu na Facebooku Leszek Kabłak, reporter TVN 24. Wkleił tam zdjęcie z dużym czerwonym napisem "CENZURA". W komentarzach wyjaśnia o co chodzi. "Rozważam w ogóle zamknięcie profilu na FB, by nikt nie mógł mnie monitorować i mówić mi jak mam się zachowywać po godzinach" - napisał.

Od kilku dni komentatorzy na Twitterze zastanawiają się, dlaczego dziennikarze TVN, którzy do tej pory tweetowali bardzo często, nagle zniknęli.

Szymon Majewski traci program w TVN, bo chciał się śmiać z PO.
Dlaczego?
Odpowiada dyrektor programowy Edward Miszczak.

W najnowszym Wprost ukazał się wywiad z Edwardem Miszczakiem, dyrektorem programowym telewizji TVN. Jego część dotyczyła powodów usunięcia z jesiennej ramówki satyrycznego programu z Szymonem Majewskim. Miszczak powiedział między innymi:

- On się sprawdzał, kiedy emocje leżały na ulicach. A lemingi nie chcą, żeby się specjalnie śmiano z Platformy Obywatelskiej. (...) A Szymon komentował, ośmieszał, był też reflektorem politycznym. Czyli chciał robić to, co robią satyrycy w wolnych krajach. Chciał czasem śmiać się także z Platformy. Tego u nas nie wolno.

http://gosc.pl/doc/1273809.Lemingi-broncie-sie

W WSI24 obowiazuje to:A to najobrzydliwszy skunks, waleczny knur Waltera.

21 lutego, Jarosław Kuźniar narobił zamieszania w porannym programie stacji TVN24. Przytoczył treść jednego z maili od widzów, w którym autor zasugerował mu, że bardziej nadawałby się do prowadzenia wiejskich imprez, niż pracy w telewizji. Jest to ponoć odczucie tysięcy widzów.

Pewny siebie dziennikarz odpowiedział: "Jak tysiąc widzów tak napisze, odejdę z telewizji! kontakt24@tvn.pl i jedziemy!". Najwyraźniej Jarosław nie spodziewał się, że sprowokowani widzowie tak szybko zareagują. Portal Wirtualnemedia informuje, że powstało nawet kilka stron na Facebooku, które zachęcają do wysyłania maili w sprawie zwolnienia Kuźniara. Udział w akcji zadeklarowało kilka tysięcy osób, więc możemy podejrzewać, że właśnie tyle maili wpłynęło na skrzynkę kontakt24.

Więcej
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/kuzniar-ostro-o-internautach-masohisci-szalona-smutna-prawica-psychiatria-w-polsce-ma-przyszlosc_229374.html

A to popisowe "ćwierkanie" skunksa z Łukaszem Warzechą.

Okazuje się, ze Kużniar nie dość, że skunks, to zwykły niedouczony cham / błędy ortograficzne /.

Cham z chlewosalonu z obowiazującym dekalogiem.
Chlewosalon tylko dla lemingów, bo wyborcy PO to wyborcy chlewosalonu jakim jest WSI24.
Tak powiedział dyrektor programowy chlewosalonu Miszczak.
I tego się trzymajmy.
Chlewosalon z partyjnymi sługami tylko dla lemingów.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/szymon_majewski_traci_program_w_tvn,_bo_chcial_sie_smiac_z_po_-_robie_23478
http://www.gadu-gadu.pl/gp-tvn-to-telewizja-rodem-z-prlu
http://www.pudelek.pl/artykul/42568/zwolnili_majewskiego_z_tvn_bo_zartowal_z_po/
http://www.kworum.com.pl/article.php?uid=4476

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Super tekst!
daje 10 i pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#286003

też pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#286005

Naprawdę znakomite.

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

ixi band

#286014

Dycha ode mnie !
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286025