Bo na tronie zasiądzie król........

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Już za miesiąc na tronie pod żyrandolem ma zasiąść umiłowany gajowy Bronek, jedynie słuszny prezydent IIIRP, żeby nie powiedzieć KRÓL.
Wszyscy winni delektować się szczęściem jakiego dostapimy dzięki Bronkowi królowi IIIRP.
Przynajmniej tego oczekuje salonowszczyzna i cyngle medialni wiszący na pasku i liżący buty obecnej ekipie trzymającej władzę.
I byłaby niemal sielanka, a nawet raj na ziemi w II Irlandii gdyby nie to oszołomostwo, które domaga się rzetelnego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej w dniu 10 kwietnia br.
Skutecznie udało się władzy wspomaganej przez zaprzyjażnione media zepchnąc ten temat na okres kampanii wyborczej w niebyt i tak miało pozostać.

Aż tu ten sielankowy błogostan zakłócił rzadzącym i mediom JK, który po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich wrócił do tematu tabu i oznajmił, że katastrofa winna być wyjaśniona rzetelnie pod każdym względem do czego on sam dołoży wszelkich starań.

I zaczęło się.
LARUM w partii rzadzacej, na salonie i wśród michnikowszczyzny.

Przecież prominentni przedstawiciele rządzącej w Polsce partii politycznej żartują z tej tragedii i ferują wyroki niezależne od śledztwa oskarżają bezpodstawnie zmarłego Prezydenta oraz czynią z pilotów przygłupów samobojców.
W tym działaniu zresztą jedynie słuszna partia wspierana jest z pieczołowitościa, godną Oscara przez przyjacieli z tvn24 i ich kumpli "ekspertów' od spraw wszelakich, czyli żadnych.
I to powinno ciemnemu ludowi wystarczyć.
A ci, którym ta medialna interpretacja nie wystarcza to dewianci i oszołomy wkładający kij w tron Bronka i w szprychy hulajnogi Donka.

Chwyciła więc cyngielnia za pióra i okłada nimi JK i jego zwolenników.

Zagrzmiał u Michnika niezastapiony w nienawiści do Kaczyńskich - Kuczyński, który tak brzydzi się ta pisowską tv publiczną, że jest częstym gościem na jej salonach wspólnie z Żakowskim, który też tej pisowskiej tv już znieść nie może i dlatego wspólnie z cynglami z Czerskiej uprawiają michnikowskĄ propagandę w info3.

- Kiedy w wyborczą niedzielę Jarosław Kaczyński nazwał ofiary lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem poległymi męczeńską śmiercią, a wyjaśnienie przyczyn tej tragedii uznał za najważniejszą niemal sprawę dla Polski, to -wiedząc, że u niego nie ma słowa bez intencji -zastanawiałem się, jaką to drogą ów lotniczy wypadek przekształci on w sprawę najważniejszą. Domyślałem się, jak to będzie, już z wcześniejszych napomknień (co świadczy o tym, że taktyka została ustalona głęboko w toku kampanii wyborczej) -ale występ Beaty Kempy odsłania scenariusz. Wyglądało to będzie, moim zdaniem, tak -Platforma Obywatelska i wrogie PiS-owi siły w mediach oraz środowiskach opiniotwórczych kilka lat temu napadły na PiS, wywołały z nim wojnę, oszkalowały partię braci Kaczyńskich, przedstawiając kłamliwie jej program i zamiary polityczne, które były zupełnie inne od wbitych ludziom do głowy.- grzmi WALDEK K. w GW.

- ....Najważniejszym jednak celem tej napaści stał się prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński. Niesprawiedliwa, nienawistna krytyka wytworzyła w opinii publicznej błędne wyobrażenie o prezydencie i dopiero jego męczeńska śmierć odsłoniła prawdę. Co jednak równie ważne, ta krytyka doprowadziła do lekceważenia głowy państwa polskiego zarówno w kraju, jak i za granicą. To lekceważenie, w tym przypadku przez rząd polski, a personalnie przez Donalda Tuska oraz przez rząd rosyjski i parę Putin -Miedwiediew, jest przyczyną fatalnego przygotowania lotu od strony bezpieczeństwa i śmierci pary prezydenckiej wraz z 94 innymi osobami.-
Jak nisko trzeba upaśc i jak trzeba mieć we łbie nie po kolei, by takie pomyje drukować na łamch opiniotwórczego dziennika.

W dzwony uderzył też następny michnikolid Andrzej Morozowski, który też już zna przyczyny katastrofy i pisze: - Nie wierzę w zmianę Kaczyńskiego -.

Jarosław Kaczyński na czas kampanii wyborczej zawiesił stawianie pytań o tragedię smoleńską, a być może także rzucanie oskarżeń pod adresem Donalda Tuska. Teraz tak wstrzemięźliwy już pewnie nie będzie – pisze publicysta TVN i TVN 24

- Jarosław Kaczyński na czas obecnej kampanii wyborczej zawiesił stawianie pytań, a być może także rzucanie oskarżeń pod adresem Donalda Tuska. Pytany o film „Solidarni 2010”, w którym przychodzący po katastrofie smoleńskiej przed Pałac Prezydencki ludzie formułują zarzuty pod adresem rządu, odpowiadał wymijająco.

Myślę, że teraz tak wstrzemięźliwy już jednak nie będzie. Dowodem na to mogą być słowa, jakich Jarosław Kaczyński użył w swym powyborczym przemówieniu. Mówił przecież o „poległych” w katastrofie smoleńskiej, a poległy to ktoś, kto zginął w walce.

Mówił o „męczeńskiej śmierci” pasażerów tupolewa, a tam, gdzie jest męczeństwo, powinni być też oprawcy, którzy to męczeństwo zadają. Z kim walczyli „polegli” w katastrofie politycy PiS, wiadomo – walczyli z PO. Na razie nie do końca wiadomo, kto zadał „poległym” „męczeńską śmierć”, ale tego – według polityków PiS – na pewno nie wyjaśni rosyjskie śledztwo.

Tym dwóm gnidom zawtórował miłośnik pornoli Wołek:

- Tragedia smoleńska odcisnęła na tej kampanii piętno przemożne. Przez obóz Kaczyńskiego była wykorzystywana cynicznie, z premedytacją. Żerując na autentycznym, ludzkim współczuciu, budowała absurdalny kult zmarłego prezydenta, czyniąc z niego postać nieledwie świętego męczennika, a przy okazji nieomylnego wizjonera i wybitnego, królom równemu męża stanu. Służyła też jako narzędzie szantażu wobec oponentów, a choćby i sceptyków, niepodzielających spiskowo-zamachowych teorii, metodycznie sączonych milionom ludzi przez podległe PiS media publiczne oraz zastępy księży, biskupów nie wyłączając.-

- Jarosław Kaczyński z takiego wsparcia czerpał pełnymi garściami. Bez skrupułów wykorzystywał też zagarnięte przez PiS publiczne media, przeobrażone w gigantyczną tubę propagandową. Właśnie Kościół i TVP były głównymi pasami transmisyjnymi, za pośrednictwem których jednostronny, załgany obraz oraz podszyte złą wolą, spiskowe interpretacje katastrofy smoleńskiej docierały do milionów ludzi, którzy, zwłaszcza na odległej prowincji, zdani byli jedynie na te dwie formy przekazu. Nie ulega kwestii, iż była to największa w dziejach Polski odrodzonej manipulacja medialna.

Jarosław Kaczyński będzie nadal niezmordowanie eksploatował ten wątek. Jego wystąpienie podczas wieczoru wyborczego nie pozostawia złudzeń. Wyjaśnienia w sprawie smoleńskiej mają być „właściwe”, czyli takie, które w pełni odpowiadają wersji, potwierdzającej „męczeńską” śmierć „poległych”. A przecież polec można tylko na polu bitwy, z ręki wroga; męczeństwo zaś ktoś musi zadać. Te słowa mówią wszystko.

Jednak i to paliwo z biegiem czasu się wyczerpie. Zwłaszcza, gdy media publiczne staną się wreszcie godne – przynajmniej w części – tego miana.

Właśnie król Bronek już zaczął czynić pierwsze kroki celem przywrócenia godności mediom publicznym, godności po POwsku, godności po Bronkowemu. czyli media publiczne będą godne i jewropejskie jak nigdzie i nigdy dotąd.

Obserwując to wszystko stwierdzam, że państwo polskie jest w najgłębszym kryzysie od czasu uzyskania niepodległości.

Kiedy ginie prezydent kraju i władze państwowe, od najwyższych przedstawicieli Państwa oczekuję zachowania jak najdalej idącej powagi wobec tego wydarzenia i zapewnienia jak najskuteczniejszego śledztwa celem wyjaśnienia przyczyny ich śmierci.

Wobec tak niewyobrażalnej tragedii nie mogą dziwić i szokować niespokojne reakcje społeczeństwa ani domaganie się przez rodziny zmarłych odpowiedzi na pytania i watpliwości.
Gołym okiem widzać, że sledztwo nie przebiega prawidłowo.

I jedyne co może dziwić to reakcja mediów komercyjnych, które idą rąsia w rąsie z rządzącymi ferując wyroki, a przeciez media winny kontrolować właśnie władzę a nie wspólnie z rządem zwalczać opozycję.

Katasrofa smoleńska musi być wyjaśniona.
IIIRP winna jest to ofiarom tej katastrofy jak i ofiarom Katynia z roku 1940.

I tej prawdy nic nie zmieni.
Nawet to, że za miesiąc na tronie, pod żyrandolem zasiądzie salonowy "król".

http://wyborcza.pl/1,75968,8114223,Napadli_na_PiS_i_zabili_prezydenta.html

http://www.rp.pl/artykul/9157,505183_Morozowski__Nie_wierze_w_zmiane_Kaczynskiego.html
http://www.rp.pl/artykul/9157,505584_Wolek__Czwarta_kleska_prezesa.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://www.gf24.pl/index.php/warszawskagazeta/3362-w-rosji-zapada-decyzja-kto-ma-reprezentowa-polsk-na-grobach-onierzy-zamordowanych-w-katyniu.html ja po wyborach przestałam oglądać tv, szkoda czasu na te ich zgodę, taka zgoda jakie cuda obiecanki,......oczywiście 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#71100

Natura dąży do równowagi. Idlatego, kiedy "wymiar sprawiedliwości" nie rozliczy tej zbrodni, wtedy duża część tych którzy, dziś jeszcze czekają, weźmie sprawiedliwość w SWOJE RĘCE. I ciekawe, że ci frontmani nie mają chyba instynktu samozachowawczego. SAMI starają się, aby ZAPAMIĘTANO ich w tym kontakście...

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71116

Niech mnie wybaczy bardzo ceniona przeze mnie autorka, ze sie tu wpycham, ale wybralam wlasnie artykul Kryski, zeby sie wyzalic. Po prostu chce zeby u was tez wiedzieli. W sobote tydzien temu w rosyjskich wiadomosciach przez caly dzien mowiono o wyborach w Polsce, ze 2 kandydaty i ... krencono filmik "Portret Komorowskiego". Malo tego, mowiono w nim miedzy innymi, ze jest (nu, zgadnijcie). Tak, wiecie: potomkiem arystokratow. I ofiara rezymu za czasow sprawiedliwosci. I ma 5 dzieci, a to, wiadomo, znaczy, ze bedzie sie troszczyl o polskie rodziny. Ale dobito mnie bylo w niedziele po 20-00, kiedy to w programie NTV "Siegodnia" oznajmili: "Wiekszosc glosow ma... UWAGA::::
POTOMEK ARYSTOKRATYCZNEGO RODU (TRABY), KREWNY MNOGICH EUROPEJSKICH KROLOW - B.K. Ich szczescie ze na ten moment nie mialam internetu... I tylko o 23-30 (czas bialoruski, juz spia ludzie...) tekst sie zmienil na "pochodzacy z Solidarnosci". Stalo mi lzej, bo do mojego grona obrazonych dolaczyli sie krolowie i cala Solidarnosc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71241

a wyżal się mój Drogi
lzej się człowiekowi robi jak sie wyzali

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71247