Palikot, Palikot i po Palikocie...

Obrazek użytkownika Roman Kowalczyk
Kraj

Po 2005 r. nabrała przyspieszenia kariera polityczna Janusza Palikota, nieznanego dotąd biznesmena i działacza Platformy Obywatelskiej z Biłgoraja. J. Palikot zaczął zdobywać rozgłos organizując wulgarne happeningi, brutalnie atakując Prawo i Sprawiedliwość, depcząc godność śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej. Jego akcje były akceptowane przez władze PO z Donaldem Tuskiem na czele, a J. Palikot awansował - został szefem PO na Lubelszczyźnie oraz wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Platformy. Po katastrofie smoleńskiej przycichł na chwilę, by następnie ze zdwojoną siłą atakować Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Jesienią 2010 roku utworzył własną formację polityczną Ruch Poparcia Palikota, zarejestrowaną w czerwcu 2011 r. jako Ruch Palikota. Ugrupowanie to drapując się w antyestablishmentowe szaty i odbierając głosy SLD wprowadziło do Sejmu  w 2011 r. 40 posłów. Sukces w wyborach i przechodzenie części działaczy SLD na jego stronę zakręciło J. Palikotowi w głowie. Oznajmił publicznie, że „przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości”, bezpardonowo atakował kościół, kpił z wiary, nachalnie reklamował seksualne odmienności. W Sejmie zwalczał PiS, w kluczowych głosowaniach pomagał Platformie. Im dłużej jednak czasu mijało od wyborów w 2011 r. pozycja Palikota słabła. Na czele SLD stanął doświadczony Leszek Miller  i partia ta, odżegnując się od obyczajowych i antyreligijnych ekstremizmów, a stawiając na sprawy socjalne, zaczęła odzyskiwać teren. Ruch Palikota miotał się między programem lewicowym, a liberalnym, ponadto z pospolitego ruszenia nie przekształcił się w rozbudowaną i zorganizowaną strukturę. Dodatkowo w październiku 2013 r. zmienił rozpoznawalną i czytelną nazwę na „Twój Ruch” czyli nijaką. Gwoździem do trumny było związanie się J. Palikota z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i jego stronnikami. Mariaż ze starymi wyjadaczami na lewicy pozbawił partię J. Palikota efektu nowości w polityce i przyniósł koalicji Europa Plus Twój Ruch marny wynik 3, 57 % głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2014 r. Kolejne odejścia z partii i klubu parlamentarnego zwiastują koniec eksperymentu politycznego aplikowanego Polakom przez J. Palikota. Wybory samorządowe przyniosą mu klęskę (ludzi i środków brak; mało kogo obchodzi zużyty polityk zaklinający rzeczywistość w otoczeniu gromadki przestraszonych posłów, gdy gołym okiem widać, że idzie na dno; sondaże są fatalne - w badaniu IBRiS przeprowadzonym dla „Rzeczpospolitej” w dniach 19-20 września ugrupowanie „Twój Ruch” uzyskało zerowe poparcie w wyborach do sejmików wojewódzkich).

Zbliża się więc polityczny koniec J. Palikota, który niszcząc braci Kaczyńskich oddał wielkie usługi D. Tuskowi i którym zachwycała się „Gazeta Wyborcza” (9 października 2011 r. Piotr Pacewicz w tekście zatytułowanym „Palikot nam się udał” ciszył się, że „Sejm z Palikotem będzie żywszy, ciekawszy, weselszy”). Odchodzi w polityczny niebyt człowiek, który do telewizyjnego studia przeniósł świński łeb, a na konferencji prasowej wywijał gumowym penisem. Kończy się kariera polityka, który w książce promowanej przed ostatnimi wyborami do europarlamentu zapowiadał „zdjęcie Polski z krzyża”. Mniej będzie chamstwa i agresji. Polska polityka będzie trochę lepsza.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

sprawa tylko czasu i to cieszy.

Ale jest zmartwienie gdzie sie podzieje ta cala cholota, ktora byla w kolo Palikota i jego elektorat,przeciez to paliglopy i szambo najlepszego sortu.

Moze czesc z nich oprzytomniala i bedzie glosowac za PISem,ale niestety mam obawy ze te bagna pojdzie do Palikota NR2 czyli

JKM.Bo wlasnie po to ta partyjka zostala stworzona zeby ten elektorat przejac.

JKM gloszacy sie za prawicowca w co lemingi wierza, jest tylko rozpieprzaczem prawicy, a w uwiarygodnieniu jaki to Kurwin jest patryiota umacnia w pocie czola spoleczenstwo Michalkiewicz.

A tu link dla ewentalnych obroncow Michalkiewicza:

http://niepoprawni.pl/blog/5990/stanislaw-michalkiewicz-wierzacy-morderca-bandyta-i-klamca#comment-317863

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1442964

Może okazać się że miejsce Palikota jest w pierdlu.. Ten prowokator i cwaniak wielokrotnie unikał wymiaru sprawiedliwości. Wczoraj w radiu słyszałem ze jeden z byłych członków chce złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z tym skandalicznym zamówieniem:

http://www.wprost.pl/ar/469118/E-miliony-Palikota/?pg=2

Oby sprawę przyjął uczciwy prokurator..

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1443131

rzecz w tym czy tam trafi. Ale teraz jego parasol wyjechał do Brukseli.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1443176

Jak Lepper, tylko że szybciej. Teraz sobie pobędzie na peryferiach polityki, przycichnie troszkę, ale i tak,  za 2-3 lata znajdą go w jakimś gównianym hotelu powieszonego na prysznicu. Coś za coś, nie ma zmiłuj.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1443177

studentów. emerytów i rencistów, którzy odejmując sobie od ust odkładali pieniądze, żeby swoja roczna rentę wpłacić na kampanię i konto palikota.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1443201