Czas próby.

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Historia

Wciągająca opowieść o realiach antykomunistycznej działalności młodego pokolenia opozycji niepodległościowej w obliczu represji aparatu bezprawia PRL.

Gorąco polecam wszystkim patriotom i pokoleniu naszych następców! Porównajcie ówczesne przeżycia oraz  obecne dylematy…

 Adam Słomka Przewodniczący  KPN-Niezłomni

----------------------------------------

 Książka Krystiana Frelichowskiego przenosi nas w lata 80. w szczególny sposób. Nie ma w niej pustosłowia, wydumanych problemów i nierealnych zdarzeń. Powieść jest opisem kilku lat życia młodego, 19 - letniego człowieka, które okażą się tymi najważniejszymi i których nie sposób zapomnieć ani zamazać. Więzienie, zdrada, walka o niepodległą Ojczyznę – to główne motywy pasjonującej powieści, od której nie sposób się oderwać i którą czyta się jednym tchem.
Gorąco polecam

Dorota Kania

-----------------------------------

Żyjemy w dziwnych czasach w których ktoś zdecydował się podjąć walkę z patriotyzmem. Uznał, że patriotyzm to nacjonalizm, faszyzm. Próbowano usunąć historię ze szkól. Społeczeństwo podjęło walkę o swoją tożsamość, walkę o historię swego narodu. Dziś każde szanujące się czasopismo musi wydawać swój dodatek „Historia”. Historia weszła do popkultury, śpiewają ją Panny Wyklęte, rapują raperzy. Wygląda, że walka będzie wygrana. Ale czy do końca? Czy nie jest ona zbyt czarno biała, zbyt banalna, zbyt oczywista?

„Czas próby” Krystiana Frelichowskiego odpowiada: historia naszego narodu wcale nie jest prosta, ani banalna, potrafi postawić zwykłych ludzi w sytuacjach, które mogą zdecydować o ich życiu, karierze. Chciałbym , aby każdy kto czyta tę książkę, a nie miał takich przeżyć postawił sobie pytanie: a co ja bym zrobił w tej sytuacji? Czy potrafiłbym obronić swą godność i wierność zasadom? Co ja mogę zrobić dla Polski?

Zbigniew Romaszewski

 -----------------

…ciekawa pod każdym względem. Przenosi nas do połowy lat 80tych, do czasu o którym tyle w Polsce nakłamano. A Krystianowi Frelichowskiemu się wierzy. Tak w życiu, jak i w książce. I razem z nim przeżywa nadzieję, ból, pokonuje strach, upada się i podnosi. To dobra książka, którą się pochłania, która trzyma w napięciu i dostarcza wzruszeń :-)
Ewa Stankiewicz

-------------------------
 

Czas próby – powieść  o realiach lat stanu wojennego, w sposób przystępny pokazująca ludzkie dylematy, różnice postaw wobec panującej dyktatury wojskowej. Odnajdziemy w niej zarówno bohaterów opozycji antykomunistycznej, portrety oprawców jaki los zwykłych ludzi. Warto przeczytać !

 Kornel Morawiecki - Legenda podziemia, przywódca Solidarności Walczącej

---------------------

Powieść „Czas próby” Krystiana Frelichowskiego to historia trzymiesięcznego pobytu w więzieniu dwudziestoletniego patrioty przepełnionego marzeniami o wolnej Polsce. Bohater powieści zatrzymany przez SB, osadzony z pospolitymi przestępcami, mordercami, homoseksualistami, poddany upokorzeniom, szantażowany. To opowieść o łamaniu charakterów pozostawiające piętno na całe życie. To historia o czasach, w których za swoje marzenia o wolnej Polsce czasami płaciło się najwyższą cenę.

 

Ryszard Kapuściński

 

---------------------------------

Poruszająca historia, młodego mężczyzny, aresztowanego w styczniu 1984r. Świetnie napisana książka, przypomina stan wojenny, wymazywany z historii, postawy ludzi w tamtych czasie. Dalsze ich losy przesądziły o histerii antylustracyjnej III RP.

Joanna Duda Gwiazda

http://www.slowaimysli.pl/pozycja/czas-proby/21

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)