Apel ojca Tadeusza Rydzyka

Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

Kochana Rodzino Radia Maryja, Drodzy Przyjaciele, wszyscy, którzy wybieracie się 29 września, w sobotę do Warszawy na manifestację pod hasłem: ”Obudź się Polsko”.

Wybierzmy się wszyscy. Początek przy kościele św. Aleksandra od godz. 11.30. Pamiętajmy; zabierzmy ze sobą łaskę uświęcającą, żebyśmy mogli przystąpić do Komunii Świętej, niech to będzie wielki szturm modlitewny. Sobota 29 września, jest równocześnie świętem Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archanioł Michał zwycięża zło. My też mamy zwyciężać zło – dobrem.

Zabierzmy życzliwość dla siebie nawzajem. Przygotujmy się na dobrą, piękną pogodę, ale i ewentualnie na deszcz. Weźmy ze sobą również małe krzesełka. Na wypadek, gdyby zawiodło nagłośnienie zabierzmy ze sobą małe radia np. w telefonie. Może tak się stać, że może zawieźć nagłośnienie, że nie będzie nas słychać. Różne rzeczy mogą się zdarzyć. Wtedy będziemy odbierać sygnał bezpośrednio z radia. W Warszawie nadajemy na UKF w paśmie 89.0.
Na naszych flagach narodowych, starajmy się niczego nie pisać. Flaga narodowa to jest świętość, to jest nasza świętość. One powinny być czyste, biało-czerwone. Flaga z orłem jest banderą na statku, czy przy ambasadach – warto o tym pamiętać i przekazywać sobie nawzajem. Zapraszamy jeszcze raz do modlitewnego szturmu „Obudź się Polsko”. Obudź się Polsko do miłości społecznej i do życia w prawdzie.

Możemy bardzo śmiało powiedzieć i trzeba głośno mówić: Polsko giniesz, siostro i bracie nie śpij, obudź się i obudź innych do myślenia o przyszłości, o drugim człowieku, o Ojczyźnie, o milionach bezrobotnych młodych i starszych, o nieleczonych.

Ponad 4 mln zatrudnionych jest na umowach śmieciowych. Ponad 2 mln młodych wyjechało z Ojczyzny za pracą, za chlebem. Następne 2 mln młodych – nawet po studiach – nie ma pracy, a następni w milionach będą wypędzeni z Ojczyzny przez politykę: nie dla Polski. Będą pracować dla pomyślności innych krajów. A kto będzie pracował, choćby na emerytów w Ojczyźnie?
Umiera polska rodzina. Żeby była prosta zastępowalność pokoleń powinno urodzić się każdego roku od 600 tysięcy do 650 tysięcy dzieci, a rodzi się tylko 10 dzieci na 1 000 mieszkańców.

Już milion dzieci w Polsce – w sercu Europy – jest głodnych i niedożywionych . Nie możemy być na to obojętni. Zauważmy co dzieje się z gazem łupkowym w Polsce, z geotermią, z naszymi zasobami wodnymi, ziemią. Co dzieje się z polską wsią? Polska wieś wymiera i jest niszczona.
Obudź się i zobacz, że dyskryminuje się katolików, nie dając im przestrzeni medialnej, zagarniając ją tylko dla mediów liberalno- lewicowych, pro reżimowych. W ten sposób zamyka się przestrzeń wolności słowa. Od nas zależy, czy będziemy wolni. Wolności nie wystarczy zdobyć raz, trzeba ją ciągle zdobywać. Dlatego obudź się siostro i bracie. Obudź się do dalekomyślności, do miłości społecznej i do prawdy. Bądźmy razem w modlitwie i miłości w Warszawie.

Z całego serca dziękujemy za zorganizowanie i wzięcie udziału w pięknym IV święcie „Dziękczynienia w Rodzinie”, w Toruniu w Grodzie Kopernika, w sobotę 8 września. Dziękujemy za wzięcie udziału we wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę świątyni, wotum wdzięczności za Jana Pawła II. Dziękujemy za każdą pomoc wbudowania tego wotum. Dziękujemy każdemu pomocnikowi.

Mogliście Państwo zobaczyć kampus akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, dowiedzieć się czegoś o uczelni, która jest unikalna w skali międzynarodowej. Dziękujemy tym, którzy informują innych o tych dziełach.

O. Dyr. Dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ale i ewentualnie na deszcz.

Doskonała metafora, Ojcze.
Bóg zapłać!

Jakub Wołyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jakub Wołyński

#294051

Jakubie, jeżeli będziesz na Marszu - bądz tam również w moim imieniu. To taka moja prośba do Ciebie.
"Duch ochoczy, ale ciało mdłe" - to aktualnie o mojej kondycji. Ubolewam nad tym, tym więcej, że od dwóch dni miałabym ochotę dać po ryju autorowi słów : "Jaki ten świat jest fajny
Niemcy mają swój Oktoberfest a wyznawcy PiS będą mieli festyn pod tytułem "Obudż się Polsko". Słów, które wiszą sobie spokojnie na zasranym "niezależnym forum publicystów", nie nękane przez admina, komentatorów, innych "niezależnych publicystów". Rzygać się chce.
Smutne pozdrowienia, Jakubie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#294057

Coś tam postaram się namalować w Twym imieniu :)

Serdeczności!

Jakub Wołyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jakub Wołyński

#294062

Na tym "niezależnym forum publicystów" wczoraj mi aresztowali "Czego nie ma prawa wiedzieć leming (...)", natomiast notka z "Polską rządzą patologiczni przestępcy" w tytule została potraktowana z ojcowską czułością, hehehe. A powinno być odwrotnie jeśli już...
Czyli sralon mówi "ciiiii, nie budzić lemingów".
Zaiste dalekowzroczna to "polytyka" - wychodzi mi na to, że s24 V kolumną całą gębą, a lemingi przyszłością narodu.

POlityka CCCP na polskim ugorze kwitnie...
Zdrówka !
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#294099

[quote]Na naszych flagach narodowych, starajmy się niczego nie pisać. Flaga narodowa to jest świętość, to jest nasza świętość. One powinny być czyste, biało-czerwone. Flaga z orłem jest banderą na statku, czy przy ambasadach – warto o tym pamiętać i przekazywać sobie nawzajem.[/quote]

Oby słowo ciałem się stało.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#294074

gość z drogi

Niech Dobry Bóg WAS osłania przed deszczem ,niech słoneczny dzień Wam sprzyja

i wzajemna solidarność

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#294076