Sekcja oraz ekshumacja zwłok – błędy w identyfikacji – część V

Obrazek użytkownika Pluszak
Kraj

18 maj 2011

Komitet Śledczy Rosji poinformował że trzy ofiary katastrofy TU-154M zostały zidentyfikowane błędnie. Ekspertyza molekularno-genetyczna przeprowadzona przez rosyjskich ekspertów podważyła wyniki dokonanej w kwietniu 2010 przez stronę polską identyfikacji trzech ciał ofiar katastrofy Tupolewa.

Prokurator Generalny Andrzej Seremet powiedział w Radiu RMF FM że w trzech przypadkach rozpoznanie ciał ofiar katastrofy TU-154M przez osoby bliskie było inne niż wyniki badań genetycznych.

Polska Prokuratura uspokaja że sprawa związana z błędną identyfikacją została wyjaśniona jeszcze przed pogrzebami.

„"Nie ma powodu do niepokoju" - tak z kolei w rozmowie z PAP informację Komitetu Śledczego FR o błędnym zidentyfikowaniu trzech ofiar katastrofy polskiego Tu-154M skomentował rzecznik prokuratora generalnego RP Mateusz Martyniuk.

"Chodzi o sytuację, w której w wypadku trzech ofiar katastrofy doszło do błędnego rozpoznania przez osoby bliskie. Ale tożsamość tych ofiar została ustalona na podstawie badań DNA. Więc nie ma sytuacji, w której mamy do czynienia z trzema niezidentyfikowanymi ofiarami katastrofy" - oświadczył Martyniuk. Rzecznik dodał, że "jest to sytuacja, która miała miejsce na początku wyjaśniania przyczyn katastrofy.”

Ofiary być może zostały zidentyfikowane wszystkie, ale szczątki ofiar NIE, na warszawskich Powązkach pochowano szczątki jednej osoby N/N, a także odbył się na Wawelu w Krakowie „drugi pogrzeb” zwany także „czynnością techniczną” podczas której został otwarty sarkofag w którym spoczywa Para Prezydencka.

Minister zdrowia Ewa Kopacz, która brała udział w identyfikacji ofiar katastrofy, nie chciała odnosić się sprawy mylnej identyfikacji. Ministerstwo zdrowia poinformowało PAP, że nie będzie komentować tych doniesień.

Skoro nie ma powodu do obaw a sprawa z błędnymi identyfikacjami szczątków ofiar Tupolewa jest polskiej Prokuraturze znana to po co nagłaśnia się tą sprawę przeszło rok od momentu katastrofy?

Można odnieść wrażenie że nagłośnienie tej sprawy to „przygotowanie gruntu” pod ewentualne ekshumacje szczątków zwłok ofiar katastrofy. Nie ma wątpliwości że błędy w identyfikacji były, teraz pozostaje tylko ustalić ile tych błędów było oraz to kto je popełnił.

Pytanie postawione rok temu „z jakiego powodu był aż taki pospiech w organizowaniu pogrzebów tragicznie zmarłych” nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Należy przypomnieć że Minister Zdrowia twierdziła 21 kwietnia 2011 że wszystkie ofiary katastrofy Tupolewa zostały zidentyfikowane.

Ale czy identyfikacja była prawidłowa?

Zainteresowanych odsyłam do tego materiału: Katastrofa TU-154M – analiza spójności wersji oficjalnej identyfikacji i zwrotu ciał ofiar katastrofy do Polski – część I

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ta sprawa dotyczy tych trzech osób co przeżyły, jak oświadczył niezwłocznie po katastrofie kolega Komorowskiego Turowski, tylko dokumenty im się pomieszały.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#159773

Myślę, że cała sprawa smoleńska budzi wciąż wiele wątpliwości a ich ilość tylko rośnie z czasem zamiast maleć.

W  tej sytuacji  tylko ludzie naiwni ( delikatnie mówiąc) lub związani z kołami "rządowymi" mogą popierać wersję strony rosyjskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159779

Z kłamstwa może urodzić się tylko inne kłamstwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#159782

WyPOwiedz PROKURTORA GENERALNEGO uważam za skandaliczne,może dla pana jest obojętne kogo pochowała rodzina, ale dla rodzin to tragedia, myśl że w grobie leży iny człowiek nie daje żyć, myśleć,egzystować, a pan beszczelnie mówi ze to nic nie zmieni w sledctwie,gdzie pana godność jako człowieka,za te słowa jakie pan użył,już pana by nie było,teraz widać gołym okiem jaki to POlszewicki kraj,ta Polska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159798

I tak będzie to wszystko kontynuowane... Na wiele pytań nie dostaliśmy odpowiedzi. Zadajemy je w różny sposób i na różnych forach. Chcemy by nam ktoś odpowiedział.

Co dostajemy? A niech mają! Kolejna "ujawniona" wątpliwość.

Myślą, że przestaniemy pytać? Mylą się. Prawda jest tylko jedna. My do niej dojdziemy!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Chcę, by moje dzieci żyły w wolnej Polsce!

#159807

jazzon 77 my już wiemy,tylko czekamy aby oni się przyznali

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159824