Artyści w służbie...głupoty

Obrazek użytkownika Shork
Humor i satyra

Marian Opania mimo tego, że śpiewał tekst Hemara, zupełnie nie rozumiał przekazu tekstu autora, oraz jego wręcz zoologicznego antykomunizmu.
Z jednej strony propaguje kulturę wyklętego poety, z drugiej sprowadza jego twórczość do wyłącznie komercyjnej i kabaretowej.
Bolączką polskich reklamobiorców jest durne zaufanie do prezentujących tak zwany produkt aktorów, którzy z równą swadą i niestety talentem reklamują słodkie ciasto i śmierdzące gówno.
Obserwuję to środowisko, mimo braku w domu telewizora, od lat i nadal bawi mnie gdy komediant zbiera żniwo swojej głupoty. Jak próba wypowiedzenia się na tematy poważniejsze bez scenariusza kończą się dla komedianta kiepsko.
Ostatnio mieliśmy występ Macieja Stuhra, który polał benzyną i zjarał radośnie cały szacunek i sympatię którą zebrał będąc politycznie neutralny. Teraz mamy Mariana Opanię. I wygląda, że w Polsce aktor chętniej zagra szmalcownika niż polskiego Prezydenta.
Ponieważ niebywałą satysfakcję sprawiło mi zglanowanie świetnego satyryka Stuhra jego własną bronią i sądzę, że bezsilnie leżał na łopatkach. Teraz zglanuję Opanie filmem, w którym brał udział, a do którego linki zamieszczam poniżej. Dowcip, który przedstawiają Kowalewski i Opania powinien według mnie kończyć się Opania, Opania ty ch...ju.

Miłego oglądania.
http://www.youtube.com/watch?v=azFejnUU-WI

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jaki czujny! Nie zdziwię się jeśli zaraz wyruszy zabierać chłopom zboże!
Kto młodość w gównie umoczył, ten i na starość sobie drogę do trumny zasra.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#309071

Marian Opania dostanie order Orła Białego i Krzyż Walecznych, za odwagę odmówienia zagrania Lecha Kaczyńskiego w filmie o Smoleńsku.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#309077

Obejrzałem, nic dodać, nic ująć :)

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#309082

Gajos, Olbrychski, Janda, Nehrebecka...długo by wymieniać. Czy zawsze byli "trefni" i dopiero teraz wylazło szydło z worka, czy się zmienili? a może to bez znaczenia?

W każdym razie najwyższy szacunek dla pań: Katarzyny Łaniewskiej, Haliny Łabonarskiej, oraz panów Andrzeja Rosiewicza i Jana Pietrzaka, którzy - nie będąc aktorami - są wiecznie młodymi piewcami wolności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309133

To nie był nigdy "artysta". To był ktoś na granicy cyrkowca i clowna. Prestiż aktora podbił w XX wieku Hollywood, oraz pieniądze, natomiast samo "aktorstwo" nie przekłada się w ogóle na coś, co możemy nazwać inteligencją, a na pewno nie na wiedzę. Przy czym, ciągłe uzależnienie od decyzji innych ludzi co do swojego zatrudnienia (reżyserów, producentów) czyni z aktorów ludzi bardzo podatnych na to, żeby się nie wychylać.
Marian Opania zagrał bez problemów rolę jakiegoś kapitana MO, który chciał choinkę stawiać na Wielkanoc, ale Lech Kaczyński go "parzy". No, to tylko świadczy o stanie jego głowy i podpiera pogląd ludzi sprzed lat, na to, czym są aktorzy.
Ostanio i Janda, czy Olbrychski, wpisują się w to pięknie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309117

Człowiek (no może to nie adekwatne określenie) całe życie buduje swój wizerunek i dorobek aktorski i jedną głupią wypowiedzią spowodował, że cały wisiłek poszedł w pizdu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#309128

Od dłuższego czasu zastanawia mnie jak to się stało, że podejrzane typy których jedynym talentem jaki im Pan Bóg dał jest udawanie kogoś innego, robią w dzisiejszym świecie za arbitrów mądrości... Jeszcze nie tak dawno KOMEDIANCI bo tym są w rzeczywistości aktorzy, muzycy i inna swołocz sceniczna, lub innej maści PACYKARZE bo tym są malarze i temu podobni "twórcy", na salony mieli wstęp wyłącznie kuchennymi drzwiami i to na krotką chwilę zabawienia znudzonej Hrabiny. A po bzykanku - WON!!! - i morda w kubeł żeby służba Pani Hrabiny łomotu nie spuściła gdzieś w ciemnym kącie gdyby błazen zaczął za głośno się przechwalać że miał zaszczyt Panią Hrabinę krótko pozabawiać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309131

Drodzy Niepoprawni! Szanowny(a?) Papulo.

Popierając w całej rozciągłości wszystkie głosy przeciw p. Opani proszę jednak o umiar w słowach i nie generalizowanie.
Zachowanie Opani nie upoważnia do wręcz chamskiego obrażania aktorów wogóle czy wręcz wszystkich ludzi zajmujących się sztuką sceniczną i estradową, także filmową.
Niestety zauważam właśnie takie wypowiedzi także tu: na Niepoprawnych.
Artykuł p. Kryski - czy raczej jego tytuł, a wypowiedź Papula jest wręcz niedopuszczalna - zwłaszcza na poziomie hrabiowskim...;)
Na szczęście pomimo, że jestem muzykiem, nie muszę mieć także kompleksów odnośnie pochodzenia i do salonu czy buduaru Hrabiny proszono by mnie frontowymi drzwiami.
Dodam też dla informacji Papula że do sypialni pewnego muzyka - Franciszka Liszta hrabiny pchały się na siłę, tak że to on musiał je wyrzucać po bzykaniu, a nie raz i bez - jak choćby ową damę co zakradłwszy się nieproszona do apartamentu Liszta wprost na balkon w bieliźnie wybiegła, by móc się w towarzystwie chwalić, że sam wielki Liszt raczył ją bzyknąć...
Artyści często stają się takimi, jakimi kreuje ich publiczność i owładnięte żądzą zysku media, jednak nie wszyscy.
Wystarczy przypomnieć sobie czasy II wojny światowej czy stanu wojennego.
Podobnie może zachować się publiczność - przypomnijmy sobie słynne wyklaskiwanie aktorów...
Odnośnie Mariana Opani nadal z przyjemnością będę go oglądał, choć moje uznanie dla jego sztuki aktorskiej nieco osłabło i teraz nie wiem czy odtwarzając role komuchów tak świetnie grał czy po prostu bardziej był sobą?

Pozdrawiam
Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#309175

Opania krzyczy: chlopaki jestem z waszej WSI  jestem z wami! Moze rosyjskie ministerstwo kultury chce sie jeszcze bardziej zangazowac w produkcje polskich filmow i Opania sie o tym dowiedzial.

Na liste Orla Bialego im Komuruskiego sie na pewno juz dostal. Jest taki odwazny ?!

z ujscia Menu do Renu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

z ujścia Menu do Renu

#309137

Większość aktorów POdpisała lojalki za komuny,więc teraz szczekają jak ubole nakazują,chcesz być szanowany,to ujadaj na PIS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309142

Maniek Opania...."cudownie ocalony"/czytaj: zeszmacony/ wielbiciel PO

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#309144