Agora kontra Rymkiewicz - kolejna odsłona

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

W dniu 7 lipca 2011 przed Sądem Okręgowym w Warszawie obyła się kolejna odsłona procesu AGORA S.A. przeciwko Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi za wypowiedź poety dla „ Gazety Polskiej” z sierpnia ub.r., gdy komentując sprawę krzyża przed Pałacem Prezydenckim, mówił: "Polacy, stając przy nim, mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść - na przykład w redaktorach "Gazety Wyborczej", którzy pragną, żeby Polacy wreszcie przestali być Polakami".
Powód żąda od pozwanego przeprosin i wpłaty 10 tys. na Ośrodek dla Ociemniałych w Laskach.
Strona pozwana wnosi o oddalenie pozwu. W sali dochodziło do licznych spięć, niewątpliwie wskutek prowokacyjnego zachowania pełnomocnika Agory mec. Piotra Rogowskiego.
Osoby miłujące III RP, posiadające w dodatku jakąś wrażliwość proszone są o nie wysłuchiwanie poniższych fragmentów procesu, gdyż mogą narazić się na zmianę swych poglądów. Za słabą jakość nagrania serdecznie przepraszam.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jesteś wielki zamieszczając ten materiał!

---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#169019

Wielkie dzięki!
Jesteś pierwszy!

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169025

że jesli do niego dojdzie, to on ( J.R) jest od razu wygrany.  Miał Pan rację.

Niezależnie od wyroku, polskiego wymiaru  (nie)sprawiedliwości, już Pan wygrał z gadzinówką Szechtera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169028

Pełen zapis z rozprawy w aktualnej audycji Niepoprawnego RadiaPL. http://niepoprawneradio.pl/audycja-230-czwartkowa/

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#169033

Dzięki za materiał, pozwoliłem sobie go powielić z podaniem autora i linku na innych portalach.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#169040

za tę relację. Mimo zakazu (chyba, bo na drzwiach widniał napis zakazujący) filmowania mogliśmy zobaczyć i usłyszeć jak działa wymiar sprawiedliwości w Polsce. Sama wielkość sali daje już do myślenia. Nie wspominając procedury zapisywania do protokołu. To jest średnowiecze mające na celu utrudnić i uniemożliwić osobie poddanej osądowi i osobom mającym świadczyć, koncentrowanie się i korzystanie ze swobodnego toku myślenia.
Widać gołym okiem że sąd w Polsce jest reliktem ale może poprawniej byłoby napisać, raczej podstawą funkcjonowania systemu importowanego z nieludzkiej ziemi. Jest metodą utrwalania starych i sprawdzonych metod służących walce z niewygodnymi dla aparatu ucisku i przemocy. Miałem okazję uczestniczyć w rozprawach sądowych w krajach Europy zachodniej i za Atlantykiem. Nigdzie nie stosuje się tak archaicznych metod zapisywania do protokołu jak w Polsce. Nigdzie nie widziałem aby sędzia dyktował do protokołu, poza sytuacjami gdzie wypowiedź była trudna do zdefiniowania sensu lub nieczytelna bądź niespójna logicznie. Ale wówczas zawsze padały pytania o wyjaśnienie. Protokołowanie odbywa się zawsze na bieżąco i nie wymaga przerywania toku wypowiedzi świadka lub podsądnego. Każda wypowiedź osoby biorącej udział w rozprawie jest rejestrowana przy pomocy zapisu na specjalnej maszynie do pisania (można czsem zauważyć takie urządzenie na filmach amerykańskich) a jednocześnie całość jest rejestrowana w systemie audio-video. Tak jest w sądach o rodowodzie anglosaskim. W sądach w Danii, Norwegii, Szwecji korzysta się z zapisów dźwiękowych i stenografii (niektóre procedury sądowe wymagają tu formułowania zdań protokołu przez sędziego). W sądach we Francji w zależności od kantonu albo tylko stenografia lub zapis na specjalnej maszynie do bradzo szybkiego pisania albo też w połączeniu z zapisem audio-video. W wiekszości krajów w których byłem o wielkości sali decyduje zespół zasad jakie są spisane i obowiązują urzędników sądowych. Czasem decyduje o tym tak zwany woźny sądu, czyli osoba zupełnie wyłączona z uczestnictwa w sprawach a zajmująca się wyłącznie zarządzaniem budynkiem sądu. Byłem raz świadkiem sytuacji gdy sędzia odwołała rozprawę z powodu zbyt małej sali. Chodziło o głośną w tym rejonie sprawę człowieka oskarżanego o molestowanie bardzo wielu dziewcząt w klubie YMCA. W Kanadzie zapis video służy jedynie sądowi i nikomu nie wolno rejestrować na żywo niczego, o wielkości sali decyduje zarząd budynku sądu. W prowincji Quebec dozwolone jest jedynie zapisywanie dźwięku, ale tylko za zgodą sądu. W kilku stanach USA można filmować przebieg procesu, ale w tych najważniejszych (jak Nowy York czy Kalifornia)zasady są odmienne. W niektórych można robić zdjęcia podczas procesu w innych nie wolno nic rejestrować. W kilku krajach spotkałem się z tym że wielkośc sali jest przewidywana w przepisach dotyczących działania sądu i uzależniona od rangi sprawy i o tym czy dana rozprawa odbędzie się w takiej czy innej sali decyduje kolegium niższej rangi urzędników sądowych.Raz w życiu słyszałem o skardze podsądnego złożonej na fakt iż sala była zbyt mała. Jego liczna rodzina przybyła w komplecie i sala okazała się zbyt mała by wszystkich pomieścić na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169051

Parę komentarzy na ten temat tutaj:

http://bushido.salon24.pl/322408,agora-kontra-rymkiewicz-kolejna-odslona-video

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169099

czyży źródła na wsi?

Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#169192

i jakiś bardzo zaangażowany emocjonalnie w ten proces. Te ruchy palcami, sposób ich wyginania, dynamika podnoszenia głosu, aż do wydania z siebie głośnego krzyku, skierowanego w stronę dużo starszego podsądnego...
Gazeta Maleszki była zachwycona.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#169200