Start XI Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

W dniu 27 sierpnia br. o godzinie 10:00 sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie wyruszył XI Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

XI Rajd Katyński, podobnie jak w roku ubiegłym, rozpoczęła uroczystość przygotowana przez Garnizon Warszawski Wojska Polskiego. Wyjeżdżających pożegnali bliscy osób pomordowanych na Wschodzie, Powstańcy Warszawy, licznie zgromadzeni warszawiacy i turyści.

Asystę honorową stanowiły poczty sztandarowe - uczniów szkoły im. Ks. Peszkowskiego - kapelana Rodzin Katyńskich oraz sztandaru motocyklistów. Uczestnicy Rajdu Katyńskiego pełnili wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza

– To już nasza jedenasta podróż na Kresy Rzeczypospolitej Polskiej. Jedziemy, aby uczcić pamięć tych, którzy zostali tam pomordowani, ale i aby spotkać się z żyjącymi tam Polakami – ludźmi o pięknych sercach, którzy zawsze gościnni i serdeczni kochają Polskę i bardzo za nią tęsknią – powiedział Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdów Katyńskich, ich pomysłodawca i organizator.

W tym roku trasę długości 6000 km. pokona 75 motocyklistów z wielu krajów na 68 motocyklach. Trasa będzie wiodła przez kilkanaście miejsc pamięci o martyrologii Narodu Polskiego na terenach obecnej Ukrainy, Rosji, Bałorusi, Litwy i Łotwy.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzysci, senator Zbigniew Romaszewski, Admirał Wojska Polskiego, przedstawiciel IPN i wielu znakomitych gości.
Więcej na: http://www.rajdkatynski.net.
Rlacja video:

Brak głosów