Manifestacja pod Rosyjską Ambasadą w Warszawie - video

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

W 72.rocznicę agresji wojsk sowieckich na Polskę, z inicjatywy warszawskiego Klubu Gazety Polskiej, odbyła się manifestacja. Rozpoczęła się o godzinie 19 pod Rosyjską Ambasadą w Warszawie.

Kilkutysięczna grupa manifestujących spod ambasady przeszła pod Belweder, siedzibę Premiera RP oraz budynek MSZ. Tam część oficjalna została zakończona, ale wszyscy uczestnicy podążyli dalej, aż pod pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu.

W trakcie całego przemarszu głos zabierali: Anita Czerwińska – z Klubu GP(kandydatka do Sejmu RP), Andrzej Melak z Komitetu Katyńskiego( obecnie radny Warszawy i kandydat do Sejmu RP), Jadwiga Chmielowska – legendarna działaczka Solidarności Walczącej, przedstawicielka Gruzji, pan Andrzej Brzezik- historyk z Węgrowa, autor banneru, niesionego na czole manifestacji.

Do manifestacji dołączyli „bolszewicy”, którzy „zachęcali” do głosowania w najbliższych wyborach na „ich” ludzi – na partię Donalda Tuska.

Wznoszono hasła o okrzyki: „Precz z komuną!”, „Rząd pod sąd!”, „ Tu jest Polska, a nie Moskwa!”, „9.październieka rzuć Platformę do śmietnika!” , „Bolszewicy za Platformą!” i wiele innych.

Brak głosów