Uroczyste zakończenie XI. Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

W dniu 1 października w Warszawie miała miejsce uroczystość zakończenia XI. Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego. Wzięło w nim udział 78. Motocyklistów; przejechali ponad 6 tysięcy kilometrów, odwiedzając miejsca związane z polską martyrologią na Wschodzie. Smoleńsk, Katyń, Bykownia, Ponary i Huta Pieniacka – to tylko niektóre miejsca – symbole, w których byli uczestnicy Rajdu.

O godz. 11.15 rozpoczął się przejazd motocyklistów z Placu Zamkowego do Grobu Nieznanego Żołnierza. Niestety pominięto namiot Solidarnych2010… Jak powiedział komandor Wiktor Węgrzyn, motocyklistów czekała niemiła niespodzianka: remont drogi (dzień wcześniej przejechali bez przeszkód).

Na Pl. Piłsudskiego miała miejsce uroczystość zakończenia z ceremoniałem wojskowym i podniesieniem flagi.

Na wstępie głos zabrał ks. Marek Deszko, który przypomniał zasadniczy cel Rajdu: złożenie hołdu Polskiemu Rycerstwu – św. Pamięci Prezydentowi i wszystkim ofiarom katastrofy smoleńskiej, oficerom Wojska Polskiego, polskiej inteligencji, pomordowanym przez komunistów i Niemców we Lwowie na Wzgórzach Wuleckich, w Kijowie, Bykowni i w Katyniu. Powiedział także, że uczestnicy Rajdu złożyli hołd ponad 200. tysiącom ofiar ludobójstwa UPA i tym Ukraińcom, którzy ich bronili.

Na trasie Rajdu było wiele spotkań z Polakami mieszkającymi na kresach Rzeczypospolitej.

Następnie Komandor Trasy złożył meldunek Krzysztofowi Jaraczewskiemu(wnukowi Marszałka Piłsudskiego) o zakończeniu Rajdu . Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu, swoje przesłanie wygłosił komandor Rajdu Wiktor Węgrzyn.

W krótkich słowach podziękował uczestnikom Rajdu za udział, a zgromadzonym warszawiakom(szczególnie licznie obecnym uczniom) za przybycie na uroczystość. Nie omieszkał też podziękować przedstawicielom konsulatów polskich na terenie Rosji, Ukrainy i Litwy za pomoc, jakiej udzielali na trasie oraz redakcji PR Jedynki za codzienne relacje.

Uroczystość zakończyła modlitwa, którą poprowadził ks. Piotr- najmłodszy kapłan, uczestniczący w Rajdzie.

Relacja video:

Brak głosów

Komentarze

Dzięki za tę relację.
Kiedy się doczekamy, aby publiczna TV, poczuła się do swoich psich obowiązków, i zaczęła przekazywać relacje z tak ważnych spotkań?
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188219

Wielkie dzięki za to co robicie

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#188246

Wielkie dzięki za relację. W mediach cisza o tej wspaniałej, patriotycznej inicjatywie.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188249

Nadal nie mam pomysłu jak wysadzić ten medialny mur przemilczania ważnych wydarzeń. Jak powiedział Jan Pietrzak - "Nie jest ważne, że coś przeinaczają, ważne jest to czego w ogóle nie podają". Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz

Vote up!
0
Vote down!
0
#188282

Bądźmy jak te krople wody, które w swej wielkiej masie,
zniosą KAŻDĄ tamę.
Piszmy. Piszmy PRAWDĘ.
A czytelnicy sami poszukają prawdy.
I sami zrzucą kajdany manipulantów i kłamców.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188290

Po co relacjonowac ruchy patriotyczne? Ta mała kropla w przysłowiowym morzu jest potężna, poniewaz rozbudza serca tysięcy Polaków.
Dziękuję.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#188279