Powódź - apel

Obrazek użytkownika Krzysztof J. Wojtas
Blog

 Mamy stan klęski powodziowej.

W znacznej części spowodowany nonszalancją, niekompetencją i i brakiem perspektywicznego myślenia u urzędników.

Jestem przekonany, a zapewne i wielu z czytelników podzieli moją opinię, że właśnie te czynniki są głównym powodem powstałej sytuacji. Bo pogoda jest tylko czynnikiem odsłaniającym sterty niekompetencji - nawet nie tyle fachowej, co cech uniemożliwiających pełnienie funkcji urzędniczych. Funkcji, gdzie jest się opłacanym przez społeczeństwo, aby utrzymać stan organizacyjny Państwa.

Tu prywata przeważyła w systemie decyzyjnym.

Powstały ogromne straty poniesione i ponoszone przez ludzi, którzy winni być chronieni. Można być przekonanym, że metody kompensaty będą niewystarczające. Zwłaszcza w czasie możliwych załamań gospodarczych.

 

Dlatego - APEL:

 

zmniejszyć wynagrodzenie urzędników o 20%. Środki stąd uzyskane przeznaczyć na kompensatę skutków powodzi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I po co ten apel? O co kruszyć kopie? Tusk dzisiaj w TVPinfo powiedział głośno i wyraźnie : JEST DOBRZE ! Dwa miliardy, na wyciągnięcie ręki, z budżetu - bez żadnego uszczerbku- są do dyspozycji. Dwa miliardy, niewyobrażalna kwota dla gminu, ale warto poznać (oby prawdziwą) kwotę szkód jakie wyrządziła powódź.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#61346

Krzysztof J. Wojtas

Też uważam, że z miłością żyje się normalniej. Dlatego kocham PO.

PS. Te dwa miliardy w budżecie to skąd się biorą? Ktoś je zapomniał sobie wziąść?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#61351

Dziś była konferencja jakiegośtam instytutu hydrometeorologii. Już w piątek 14.05 wysłali ostrzeżenie do rządu,MSWiA,min finansów, rolnictwa i czegośtam jeszcze.Zalecili alarm i możliwość powodzi.Zostało to zignorowane.Ponowili ostrzeżenie w sobotę w godz. wczesnopopołudniowych i przypomnieli iż powódź 97 też zaczęła się w weekend.Żadna instytucja nie zareagowała , nikt nie powiadomił gmin poniżej intensywnych opadów o grożącym niebezpieczeństwie. Wójtowie ,starostowie nie otrzymali informacji i nie powiadomi;li ludzi o ryzyku powodzi i jak się zachować na terenach potencjalnie zagrożonych. To nie obniżka pensji ,to prokurator i więzienie.Przypominam że rządowe centrum reagowania kryzysowego rozwalił na początku roku Tusk dymisjonując szefa , za którym w proteście odeszo 10 ludzi z jakim takim doświadczeniem. W to miejsce wsadzili swoich piteropodobnych. Oni po prostu grillowali na wyborczych festynach PO. Tereny dotknięte klęską to elektorat PiS. To dożynanie watachy od korzenia.

Kto bredzi, nie ma odpowiedzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61410

Krzysztof J. Wojtas
Obniżka pensji wszystkim urzędnikom. A dla odpowiedzialnych - prokurator, dla tych najwyższych Trybunał Stanu.
I nie jestem przeciwnikiem kary śmierci w takich przypadkach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#61431

Postawiono ważne zarzuty.Wpisy blogowe mówią - kontestują wersję :jest dobrze. Czyli ponieśliśmy stratę ,a wg propagandy  zysk.Czy parę bab z magla np niepoprawni ma kierować wyższą racją? Jeżeli jakaś instytucja państwowa co bierze comiesięczne pensje i raz na 10 lat daje jasny sygnał działać , to po co to istnieje skoro w decydujących momentach czynnik polityczny lekceważy diagnozę ,bo i tak dyspozycyjne media rozwodnią ,"właściwie naświetlą" sprawę.Istotą sporu powodziowego jest to czy marszałek jeżdził w plenery ,a Kaczor nie jeździ.Tu nie ma ataku ad personam ,tu jest z mojej strony atak ad rem.Dostali ostrzeżenie o groźbie i nie zareagowali. Do dupy z takim państwem!Przepraszam idę pa lulu, jutro coś powinienem wykonać w służbie innym.

Kto bredzi, nie ma odpowiedzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#61440

Krzysztof J. Wojtas
Chyba nic tu dodać nie można.
Problem, ze wybrano takich...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof J. Wojtas

#61448