Pacyfikacja na Krakowskim Przedmieściu.

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Kraj

Spacyfikowano namiot na Krakowskim Przedmieściu. Fotorelacja: http://niezalezna.pl/8980-pobito-szefa-trojmiejskich-klubow-%E2%80%9Egp%E2%80%9D

Pobito szefa Trójmiejskich Klubów „GP”

Michał Stróżyk został brutalnie pobity przez Straż Miejską w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu podczas usuwania namiotu Stowarzyszenia Solidarni 2010 przed Pałacem Prezydenckim. Drugim pobitym pod czas tej akcji okazał się Marek Wernica z Solidarnych 2010.

Michał Stróżyk został pobity tak ciężko, że musiało go zabrać pogotowie ratunkowe. Został przewieziony do szpitala na Solcu. Przebywa obecnie na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Jak powiedział przez telefon sam Michał Stróżyk, jest mu ciężko zebrać myśli. Mężczyzna skarży się na ból i zawroty głowy. Lekarze prześwietlili jego kręgosłup i po obejrzeniu zdjęć założono mu kołnierz ortopedyczny. Michała zostawiono na obserwację w szpitalu.

Co stało się powodem pobicia? „Kazali mi zejść z chodnika. Powiedział, że jestem wolnym obywatelem w wolnym kraju i nie będę z niego schodził. Nie było żadnej dyskusji z nimi. Na tym złapali mnie za rękę i rzucili na ulicę. Przy sobie miałem kamerę i laptopa w ręku. Nawet nie wiem, co się z tym sprzętem stało. Nie było żadnych powodów, żeby ze mną tak totalnie obchodzić”, - powiedział Niezależnej.pl Michał.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, iż młody człowiek został rzucony na głowę na ziemię przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. po czym stracił na jakiś czas przytomność. Przy pobiciu był obecny funkcjonariusz SM Grzegorz Staniszewski. Numer z "blachy": 1078.

Wobec zatrzymanych na Krakowskim Przedmieściu użyto także kajdanek, co jest złamaniem ustawy o strażach gminnych, a konkretnie art. 14b., który mówi: "1. Kajdanki można stosować wobec osób ujętych oraz podczas wykonywania zadań, o których mowa w art. 11 ust. 1 pkt 7 w celu: 1) udaremnienia ucieczki osoby ujętej lub osoby mogącej stwarzać swym zachowaniem zagrożenie dla życia, zdrowia lub mienia, 2) zapobieżenia czynnej napaści lub czynnemu oporowi." Żaden z tych warunków nie został w tym przypadku spełniony.

W sprawie pobicia będą interweniować posłowie PiS, m.in. Zbigniew Kozak - dowiedział się portal Niezależna.pl.

Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...policyjnym,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#151239

milicyjnym raczej.
Nie można tym zomowcom odpuścić i skarżyć ich do sądu za przekroczenie uprawnień. Podobnie nalezy zrobić z tymi neoubekami co uprowadzili dziennikarza GP. Walczyć z tą hołotą na każdym polu do końca.

----

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#151244

prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W dodatku utrzymywani z naszych piędzy i za coraz to lepsze
pieniądze szczególnie Ci do zadań specjalnych

Vote up!
0
Vote down!
0
#151284

że wcale ich nie zdeprymowało tylu świadków, tyle kamer, aparatów i komórek użytych do utrwalania ich samowoli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151286

bo nakładli im do łbów że platforma jest nieśmiertelna. Chcą rządzić "do końca świata i jeden dzień dłużej" jak mówi ich guru.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151295

że przyjdą po nich "solidaruchy" ?

A tak na poważnie - wyścig szczurów, oto ideologia na co dzień. Mówią "kuj" to kuje, mówią "bij" to bije.
Nie wypełni rozkazu, na pysk ze służby i nawet u znajomego ubola nie będzie parkingu pilnować.
Dobrze wie, że to nie Ameryka gdzie funkcjonariusz może pójść siedzieć za złamanie prawa (choć i w tej materii nie jest tam lekko).

Zwracam uwagę na "dyrygentów" całej akcji. Na filmach Solidarnych i z Wnet widać dwóch takich cywilnych macherów. Takie akcje nie dzieją się same - tam nikt nie podejmował decyzji na szczeblu tej pożal się Boże Straży Miejskiej. Animatorami byli tajniacy, a jak tajniacy to wiadomo, że albo pion policyjny albo ABW.
Stawiam raczej na tą drugą służbę bo to chyba więksi kretyni od policji. Albo gorzej - BOR.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#151306

ciekawe jaki jest nr blachy tego za przeproszeniem funkcjonariusza straży miejskiej z którym rozmawiał Pospieszalski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151245

to naczelnik wydziału prewencji SM.

----

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#151249

 To skandal, żeby  opłacane z naszych podatków darmozjady występowały przeciw społeczeństwu. Najlepiej zapamiętać numer blachy i zrobić fotkę, żeby później wiedzieć komu podziękować za " dobrą służbę"( bo  jak  się obawiam prawnie niewiele się wskóra).

Jak zwyciężymy to się policzymy !

Vote up!
0
Vote down!
0
#151256

Coś strasznego stało się w naszym kraju. Wysłano na śmierć Prezydenta, sponiewierano pamięć o Nim, wybito nam elitę, wojska mamy tyle, ile pomieści boisko piłkarskie i to bez dowódców, zamykają szkoły, oddają za bezcen resztki tego, czego nie zdołano wcześniej sprzedać, tymanią ludzi medialnymi szczekaczkami, katują i zamykają wolnych obywateli...
Za chwilę może zaczną organizować branki i wyprawiać nas na zsyłki do bratniego kraju?!
Gdzie my żyjemy!!!!!!!!!!

Pani Jadwigo, niech Pani trzyma rękę na pulsie.

Pozdrawiam serdecznie. Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#151264

i w sosie postsowieckim.

Oglądam różne migawki z ostatnich wydarzeń i Bogu dziękuję, że mam dość rozumu żeby się tam nie pchać mimo bliskiego zamieszkiwania.
Mam najgłębszy podziw dla ludzi tam będących za ich opanowanie i opór przed sprowokowaniem. Ja bym nie potrafił, mam kiepsko zamocowaną zawleczkę. Jak na to patrzę to robi mi się gorąco i czuję ten specyficzny kop adrenaliny "na sekundę przed"...

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#151307

sceny z niedowierzaniem. Jestem przeciwniczką tej władzy, platformy i jej sojuszników od samego początku, ale to co zobaczyłam to jakieś cofnięcie w czasie. Lata 80-te. Zomo. Czuję jeszcze uderzenie pałki na grzbiecie jak uciekaliśmy z pod UJ przed milicją. Potem straszny ból głowy od wdychania gazu. Nie. Nigdy bym nie uwierzyła że T O powróci. A powróciło z rąk ludzi którzy mienią się być Ludźmi Solidarności. WSTYD I HAŃBA ZAPRZAŃCOM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#151294

informuje inteligentnych przeciwników, jak zniszczyć Polskę...

- Dla dobra Ojczyzny (i zmyłki agentów)- zmieńmy hymn:

Jeszcze mocniejsza Polska będzie, kiedy my zginiemy...

http://www.polityczni.pl/naprzod_polsko_,_kongres,audio,51,3272.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#151305