Wynarodowienie Polaków

Obrazek użytkownika Poloniae
Historia

Wszyscy byliśmy dumni z tego, że powstanie Narodowe Sanktuarium Katyńskie w Kościele Św. Krzyża w Warszawie.
http://www.youtube.com/watch?v=4EkgDjDIA74
Sprawa nabrała oficjalnego toku i trafiła przed oblicze ks. kard. Nycza. Kardynał oczywiście jak i jego mocodawcy posiada inny pomysł tego przedsięwzięcia. W tym celu wykreślił słowo Narodowe powołując li tylko Sanktuarium Katyńskie.
Sprawa wzorem Krzyża Narodowego spod Pałacu ruskiego namiestnika ma za cel wynarodowienie Polaków z ich poczucia godności bycia Narodem. Wielokulturowość ma na dobre przybrać cechy Narodowe, a Naród Polski ma nazywać się Narodem wielu kultur.
Fantastyczny plan musi być zrealizowany nawet po trupach. I jest realizowany poprzez zabranie Krzyża i wykreślenie słowa Narodowe.
Jednym z istotnych wyróżników narodu, jest kwestia istnienia świadomości narodowej, czyli kwestia postrzegania własnej zbiorowości jako narodu. Elementem spełniającym obiektywne warunki zaistnienia narodu to wspólna kultura, język, religia, historia i pochodzenie etniczne i tylko wtedy członkowie społeczności mogą postrzegać siebie jako naród.
Brak tych elementów powoduje zatracanie Narodu w wirtualną społeczność która za kliknięciem dłoni, naciśnięciem guzika zniknie bezpowrotnie.
Jestem Polakiem i pragnę nim pozostać. Nie interesuje mnie ideologia obcych kultur, nowego ładu społecznego i nawiedzonych układaczy nowych cywilizacji. Chcę pozostać tym kim jestem z doktryną osoby Wieszcza Narodowego, a nie wieszcza wielokulturowego.

Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
autor: Adam Mickiewicz

Można nazwać Adama Mickiewicza tylko wieszczem, jednak ja wolę użyć pełnej nazwy ze słowem Narodowym, ponieważ nie wstydzę się być Polakiem z jego doktryną, w przeciwieństwu do wielu innych osobników wrogich kultur, którzy ukrywają się pod fałszywymi nazwiskami, tworzą sobie życiorysy i pochodzenia po to tylko aby sięgnąć po władzę i korzyści majątkowe. Mam odruch wymiotny, gdy dowiaduję się 6 miesięcy po wyborze na Prezydenta w Polsce o rodzinie morderców honorowanej w mojej ukochanej Ojczyźnie.
Stowarzyszenie Ziemiańskie w Polsce będzie Państwa informowało na bieżąco o postępujących pracach przy Sanktuarium Katyńskim.

Ocena wpisu: 
Brak głosów