Piskorski - Tusk, walka buldogów

Obrazek użytkownika roland
Idee

Moment ujawnienia przez Pawła Piskorskiego źródeł finansowania KLD jest zastanawiający. Panowie są siebie warci, po prawdzie; Piskorski to także cynik i gracz. Tusk robi tournee po Europie i szuka poparcia dla swoich "pomysłów" energetycznych i zbiera kolalicję która ma wypracować wspólne stanowisko dotyczące sankcji UE wobec Rosji, usiłuje trzymać fason europejski - żeby na tym pomoście katapultować się  w niedalekiej przyszłości do Brukseli na ciepłą posadkę zasłużonego kundelka, i żeby ratować pozycję złodziejskiej partii w eurowyborach, a tu nagle strzał od strony zaprzyjaźnionej Palikociarni? 

Moim zdaniem jest to kolejny sygnał uwidaczniający "przekładanie wajchy". Tusk się wypala, a partia Palikota, najprawdopodobniej mocno powiązana z WSI, usiłuje zdobyć pozycję poważnej siły politycznej poprzez dostanie się do Parlamentu Europejskiego. Jeśli to się stanie - a niestety jest to prawdopodobne - przyssie się do unijnej kasy i będzie truć Polaków lewackimi wymysłami i bezczelniej uprawiać zajadłą walkę z Kościołem, czyli kultuwować chorobliwą kato-fobię. SLD pod rządami Millera jakby przysnęła, mało jest widoczna, nie potrafi przekrzykiwać się z drużyną Palikota na "ideowość" i na wizerunek. Wzmoctnienie Twojego Ruchu to sytuacja niebezpieczna, u władzy możemy mieć już tej jesieni najgorszą z możliwych koalicji w polskim sejmie - jeśli PiS nie będzie w stanie rządzić samodzielnie lub z Solidarną Polską, Twój Ruch z SLD i bezideowymi, obrotowymi, bojącymi się o swoje tyłki platformersami mogą stworzyć rząd zguby narodowej, który dorżnie nasz kraj zupełnie - i ekonomicznie i moralnie; będzie uciskał patriotów i niszczył Kościół, gorzej niż za PRL-u.

Najgorsze jest to, że w takim wariancie Tuskowe straszenie że 1. września dzieci mogą nie pójść do szkoły nie będzie zupełnie bezpodstawne. Agentura będzie w rządzie, jakim problemem będzie przejęcie ekonomiczne kluczowych dziedzin polskiej gospodarki i "bez jednego wystrzału" uczynić Poskę zależną załkowicie od Rosji, niemal jak Białoruś?

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)