Czy Gazeta Polska Codzienna jest już na celowniku?

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Bardzo głośno zrobiło się o wychodzącym od roku dzienniku "Gazeta Polska Codziennie" za sprawą opublikowanych materiałów z prowokacji dziennikarskiej, w której dziennikarz podający się za pracownika Kancelarii Premiera zdemaskował "usłużność" prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku wobec szefa rządu. Taka publikacja powoduje zasłużony wzrost popularności gazety i w konsekwencji zwiększa się sprzedaż.

Tymczasem od kilku dni GPC  jest niedostępna poza dużymi miastami. Ponoć ma to związek ze zmianami kapitałowymi w strukturze własności gazety. Nie jest tajemnicą, że start GPC był bardzo trudny, zarówno ze względu na brak kapitału jak i blokadę kampanii reklamowej. Do tego dochodzi jeszcze ostracyzm ze strony reklamodawców, którzy obawiają się kłopotów z tytułu reklamowania się w "niewłaściwym" medium. Ponadto długi czas media "słusznego" nurtu konsekwentnie unikały cytowania jej materiałów.

W chwili, gdy sukces GPC nie sposób, przemilczeć i we wszystkich mediach dyskutuje się na ten temat, bądź gorączkowo poszukuje się zarzutów pod adresem jej dziennikarzy aby zdeprecjonować osiągnięcie dziennika, Gazeta Polska Codziennie jest niedostępna dla odbiorców. Niezależnie od tego co jest przyczyną kłopotów kolportażowych, mamy prawo i obowiązek domagać się możliwie najszybszego naprawienia systemu dystrybucji GPC od osób, które mają na to wpływ. Nie pozwólmy sobie na utratę ważnej już na runku wolnych mediów gazety!

Po konsultacji z Klubem Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim podaję nr telefonów, pod które należy zgłaszać gdzie Gazeta Polska Codziennie nie dociera. Domagajmy się przywrócenia dostępności tej gazety!

Nr telefonu do Pani Janiny Goss, która jest członkiem zarządu Srebrnej Sp. z o. o. Spółka ta jest wspólnikiem wydawcy GPC
663 273 266

Nr telefonu do biura Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego
22 622 91 55

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kwitnąca z miesiąca na miesiąc demokracja zaprowadzona przez pana Donalda i jego kolegów nie może sobie pozwolić na antydemokratyczne oszczerstwa, jakich dopuszcza się "PiSowska" prasa.

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#290350

Tylko co ma z tym wspólnego Jarosław Kaczyński?

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290362

Może JK nic, ale jego biuro mogłoby.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#290379

http://www.300polityka.pl/300news/nie-bondaryk-tylko-janina-goss-kto-stoi-za-wstrzymaniem-kolportarzu-gazety-polskiej-codzienn
ktoś wie, o co tu chodzi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290415

Po prostu, ze względu na brak kasy, aby ratować GPC do akcji weszły inne spółki zarządzane przez ludzi bliskich Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tomasz Sakiewicz zagwarantował pełną wolność dla redakcji w kwestii redagowania dziennika. Widać jednak, że coś albo ktoś sypie przysłowiowy piasek w tryby i stąd mój apel o to aby intensywnie informować o braku GPC. To też będzie swego rodzaju presja na te osoby aby podjęły potrzebne działania. A te osoby akurat w tej kwestii mogą coś zrobić.

 

Jakoś za dużo "przypadków" ostatnio. Trzy zgony w tygodniu ważnych dla Polski osób. Pojednanie abpa Michalika z Cyrylem, Ziemkiewicza z Durczokiem, grill ponad podziałami u Giertycha, wielki sukces GPC i od razu kłopoty z kolportażem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290425

nie miałam w kiosku GPC. Powiadomiłam mailem redakcję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#290443