Czym powinien zajmować się polski patriota - wg PO

Obrazek użytkownika raven59
Kraj

"KIM JESTEŚMY:
Instytut Obywatelski to think tank polityczny. Stanowi eksperckie zaplecze partii Platforma Obywatelska RP. Instytut jest ośrodkiem badawczo-analitycznym. Prowadzi działalność ekspercką, wydawniczą i edukacyjną. Działa od marca 2010 roku. Motto działalności IO sprowadza się do hasła: Myślimy, by działać. Działamy, by zmieniać.
Naszym celem jest::
-  promowanie i upowszechnianie idei społeczeństwa obywatelskiego
-  rozpoznawanie czynników negatywnych dla jakości życia społecznego
-  podnoszenie poziomu jakości debaty publicznej
-  tworzenie mechanizmów rozwijających współpracę pomiędzy politykami różnych szczebli, przedstawicielami mediów i obywatelami
 
Instytut Obywatelski realizuje ww. cele poprzez::
- inicjowanie debat społecznych
- przygotowywanie raportów i analiz
- organizowanie konferencji, szkoleń, odczytów, warsztatów
- nawiązywanie współpracy z polskimi oraz zagranicznymi organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami"
 
 
 
 
 
W ramach "promowanie i upowszechnianie idei społeczeństwa obywatelskiego" Instytut Obywatelski ma taką to propozycję zajęcia dla polskich patriotów:
 
 
Praca przy śmieciach - na śmieciowych umowach. No i oczywiście nie  zapominać płacić podatki - rząd ma duże wydatki...
 
Dziękujemy za szczerość.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kruku, znalazłem taki kawałek w sieci. Czy to z deklaracji programowej opracowanej przez Instytut Obywatelski?

"PLATFORMA OBYWATELSKA WALCZY: o Polskę demokratyczną, a nie faszystowsko-sanacyjną; o Polskę wolności i swobody dla ludu, a nie dla wyzyskiwaczy i gnębicieli; o Polskę, która zabezpieczy swym obywatelom pracę, chleb, naukę, dach nad głową i opiekę w starości, a nie o Polskę bezrobocia, głodu, ciemnoty, bezdomności i żebractwa, które były składowymi elementami Polski przedwrześniowej; o Polskę będącą matką i ojczyzną dla ludu pracy, a nie dla wąskiej i zgniłej moralnie warstewki sytych i uprzywilejowanych próżniaków i spekulantów kapitalistycznych i obszarniczych.
Uważając, że dzień ukoronowania walki narodu polskiego w postaci osiągnięcia niepodległości jest już bliski i że aktualnym zagadnieniem staje się sprawa urządzenia przyszłej Polski i jej oblicza społeczno-politycznego — Platforma Obywatelska ogłasza niniejszą DEKLARACJĘ PROGRAMOWĄ której zasady winny być natychmiast realizowane..."

Chyba tak... ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#311142

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#311144

Wiara przenosi góry... ;-)

PS. Źródło cytatu zdradzę później... :-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#311147

Pozwolisz, że zacytowany przez Ciebie tekst sparafrazuję i nadam mu takie oto brzmienie:
"PLATFORMA OBYWATELSKA WALCZY: o Polskę niedemokratyczną, o kolesiowską; o Polskę wolności bez jakiejkolwiek odpowiedzialności i swobody dla naćpanego ludu, dla wyzyskiwaczy i gnębicieli; o Polskę, która zabezpieczy swym obywatelom bezrobocie, brak chleba, brak należytej edukacji, brak dachu nad głową i brak opieki w starości, a nie o Polskę prężną gospodarczo, sytą, oświeconą, bez bezdomności i żebractwa, które winny być tylko składowymi elementami w sferze marzeń patriotów; o Polskę będącą matką cwanych geszewciarzy i ojczyzną dla aferzystów, a nie dla wąskiej i zgniłej moralnie warstewki patriotów, którzy usilnie pracują 24 godziny na dobę, aby dźwignąć Polskę z kolan. Uważając, że dzień ukoronowania walki narodu (nie)polskiego w postaci V rozbioru Polski jest już bliski i że aktualnym zagadnieniem staje się sprawa urządzenia przyszłego Kraju Nadwiślańskiego - Judeopolonii i jej oblicza społeczno-politycznego — Platforma Obywatelska ogłasza niniejszą DEKLARACJĘ PROGRAMOWĄ której zasady winny być natychmiast realizowane..."

Może już ujawnisz źródło tego cytatu?

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#311161

Nie było potrzeby parafrazować ;-))).

Ten tekst to tzw. druga deklaracja programowa PPR z listopada 1943 roku :-))). Jedyne odstępstwo od oryginału na jakie sobie pozwoliłem, to zastąpienie Polskiej Partii Robotniczej Platformą Obywatelską... :-)))!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#311168

Kiedy w roku 2004 pisałem część programu gospodarczego dla PiS-u (dot. energii tzw. odnawalnej), dokładnie zapoznałem się z programem PO. Ale takiego cytatu tam nie znalazłem, podobnie przed kampanią wyborczą PO w roku 2007 i 2011.
A czytając "ichnieszą" część deklaracji programowej z cytatu przez Ciebie zaprezentowanego, czułem "przez skórę", że coś wykombinowałeś :-)
Stąd było moje pytanie. 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".   (ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#311170

Krystyna Skarżyńska na łamach tego instytutu oprócz selekcjonowania śmieci dodaje jeszcze naprawianie mostów i podlewanie kwiatów.

Naprawianie mostów, selekcjonowanie śmieci czy podlewanie kwiatów przed domem nie są godnymi zajęciami dla martyrologicznego patrioty

http://www.instytutobywatelski.pl/11236/lupa-instytutu/gorace-emocje-i-chlodne-interesy

Strzyżenie psów jest prawdopodobnie zastrzeżone tylko dla niemartyro-
logicznych patriotów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#311150

teraz będzie miał pewnie więcej wierszówek tylko kto to czyta? publikował także w Tygodniku Powszechnym - czyli siła fachowa, żeby dostać jeszcze prackę w Dep.IV który właśnie organizuje TW "Znak".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joanna K.

#311164

PatrioCi POniewierani przez PO - POwinni tłumaczyć "sObie" - TŁUMaczyć …

TŁUM uczyć - rozpoznawać rzeczywistość „wymiarów sprawiedliwości”…

„WyTŁUMaCzyMy”(?) WinniŚMy uczyć -> Wy TŁUM, a Czy My (?) damy Radę PAŃSTWU Państwa… ?

Aby spójnie społecznie ”TŁUMoczyć” w pocie czoła (w przyPrawie)= w darze soli-> moralno-intelektualnych, aby poPrawnie lustrować drogi i cele wokół siTW „wierzycieli dłużycieli”

-częstych politycznych Burzycieli gosPodarek Obywateli Polski + niszczycieli kapitałów społecznych, zaprzepaszczanych podatkowo w paszczach pasożytniczej biurokracji, demoralizującej idee prawDziwych możliwości „demokracji”...

WyTŁUMaczyć (maczugami z epoki kamiennej ?) „obywatelską WYROZUMIAŁOŚĆ” WyROZUMmiałość dla małości i miałkości „rozumu obywateli zatrudnionych w urzędnicTWie”...

anty-obywatelsKich i antypaństwowych „służb elitOwych” - „lekarzy; pielęgniarzy; prokuratorów; sędziów” i innych świadków koronnych ( oszuKiwania PG, MS „prokuratorsko” sfałszowanymi „kontRolami” dowodów ZBRODNI anty-obywatelskich doSKONAle ZNANYCH Znającym ...

- „ ROZPOZNAWalne CZYNNIKI NEGATYWNE ( i politycznie patogenne ) DLA JAKOŚCI ŻYCIA SPOŁECZNEGO” ...

-znane „władzy” z kilkunastoletnich patrio(E)tycznych doniesień pro-prokuratorskich - opisywanych właściwym urzędom państwa przez praworządnych światków licznych ‘urzędniczych’ przestępstw; anty-gospodarczych, anty-obywatelskich oraz ZBRODNI przeciwko Obywatelom Narodu Polski (ludozabójstw szpitalnych) ...

– w najnikczemniejszy sposób utajnianych politycznie - z powodu paniki „strachów” politykierskich siTW i POrażającego wieloletniego POhańbienia podstawowych międzynarodowych praw obywatelskich podatników Polski ( sPrawnie okradanych z zakładów pracy i kapitału obywatelskiego rynku zBytu „kredytów zaufania”… do wŁADz „prawa” EuroPejczyków…)

"Zaufania" WYNIKającego z POcenzurowania np. takiej RADY (Europy?) obywatelskiej(obStrukcyjnej, czy wymiękającej ?)…

1.09.2009r. Westerplatte ( wypowiedź transmitowana tylko „na żywo” wśród 30u delegacji międzynarodowych dyplomatów – w dalszych „retransMisjach” i mediach „społecznych” została POcenzurowana…

Nie szkODA dla sprawiedliwości politycznych , dyplomatycznych sPrawoZdań ?...

Wł.Putin : ”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK ‘LEKARZE” KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI , ABY NA „LECZENIU” ZARABIAĆ””…

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#311199